Gemina

Gemina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 740 155

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

Kakiko
16.08.2019 3 z 5

Oproti první knize je toto slabší jízda, opět tu máme v ohrožení pár stovek lidí a skupinku mladých hrdinů, kteří vezmou situaci do vlastní v rukou. Na knize mi vadí právě věk hlavních postav. Kniha kvůli tomu přichází o uvěřitelnost. Jednou dobrý, ale podruhé už je to trochu moc. I ze záporáků jsem měla pocit, že nejsou moc staří. Celkově to pak působí tak, že se po stanici honí banda puberťáků, což je trochu fraška.

vodopad152
07.08.2019 5 z 5

Tenhle díl byl mnohem lepší než první. Hned od začátku děj gradoval a mělo to neuvěřitelný spád. Hanna a Nik byly užásné hlavní postavy a naprosto jsem je zbožňovala. Navíc tam bylo několik krásných nepředvídatelných zvratů. Jestli máte rádi sci-fi směle do toho.

vandalindakova
05.08.2019 5 z 5

Dokonalost, dokonalost, dokonalost!! Stejně jako u Illuminae, luxusní zpracování a strhující příběh, při kterém jsem dostala snad několik infarktů. V jedné situaci mi i slza ukápla. Dvojice nových postav jsem si oblíbila skoro hned. Začátek byl lehce pomalejší, ale ten zbytek nabral takové grády! S Illuminae je to jedna série a přesto jsou příběhy odlišné!

Ticiana
03.08.2019 5 z 5

Grafika šílená, lepsi než první dil. Na začátku jsem si rikala... OK dva zamilovaní.... a pak přišel Kerberos a jeho parta. Pak mimozemský mazlíčci a pak další a další zvraty. Skvělý dil. Hanna, Nik a Ella se budou skvele hodit ke Kady a Ezrovi a do toho SPIRO. Tesim se na završení tyhle naprosto originální série.

pampelišinka
19.07.2019 5 z 5

No do [černý obdélník], pecka!
Já se nemůžu rozhodnout, jestli mi sedla víc hackerka a novopečený pilot nebo rozmazlená dceruška a drogový dealer.
V okamžiku, kdy na scénu přichází Kerberos a jeho tým, si řeknete "hustý, takže to bude o tom, jak je ti dva - ti tři, promiň, Ello! -vyhladí do jednoho".
A pak to přijde. Ten pořádný malér.
A to už se neodtrhnete.
Nejlepší díl série. ♡

Hellrampage
30.06.2019 5 z 5

Nemyslel som si, že pokračovanie prekoná prvý diel, no stalo sa. Prináša dlhšie rozhovory medzi postavami a už ich je oveľa viac a sú zaujímavejšie. A hlavne - čiernu dieru a multivesmír. A parádne kresby. Opäť klobúk dole pred prekladateľom.

Costanzo
30.06.2019 5 z 5

Stejně tak jako u prvního dílu s názvem Illuminae, tak i u tohoto druhého dílu je příběh vyprávěný formou dokumentů, záznamů, emailů, vojenských rozkazů nebo přepisů ze sledovacích kamer. Opět musím vyzdvihnout mimořádné grafické zpracování knihy a nádherný přebal. Jediná nevýhoda? Nikam se mi to nevleze :D Věřte, že se skutečně nebudete mít čas nudit, kniha je plná akce, napětí a zvratů. Strhující příběh. Když už si myslíte, že vás nic nemůže překvapit, na scénu vstupuje SPIRO, který mi tedy dost chyběl. Kdyby to šlo, dám 10 hvězdiček.

sd1992
24.06.2019 5 z 5

Úžasný prostě.. této sérii není co vytknout. Je pravda, že kniha má 660 a cca na 500 stranách nemám ponětí co se vlastně děje, nechápu to.. :-D ale zatraceně dobře vím, že to miluju..!!! Hrozně se mi líbilo, že tam autoři zakomponovali postavy z prvního dílu - Ezru, Kady a SPIRA.. SPIRO byl TOP prvního dílu a druhého dílu je TOP Ella.. :-D je to graficky nejvymazlenější série vůbec. Doporučuji moc.. ;)

Francesca14
16.06.2019 2 z 5

Prostě to vůbec není můj šálek kávy. Nedokážu se přimět, aby mě to bavilo, a to jsem se fakt snažila.

ReniHan
08.06.2019 5 z 5

Byla to skvělá jízda. Nemám slov.

hana8062
11.05.2019 5 z 5

Gemina byla super, co bych chodila kolem horké kaše. Není to žádný obvyklý vycpávkový prostřední díl série. Naopak já ji vnímám jako lepší než Illuminae. Jsou tu mnohem sympatičtější hlavní hrdinové i výživnější záporáci. A to, že se nejhlavnější dívčí hrdinka jmenuje jako já, je příjemný bonus ;). Z mého pohledu, svižnější, vtipnější, akčnější a zkrátka čtivější než její předchůdkyně. A ta grafika? Tak to je něco! 90%

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Dokonalost. Jako myslela jsem si, že nic lepšího než Illuminae nepřečtu, ale tohle. Nick je prostě boží a s Hanou tvoří roztomilý pár. Ale na Ezru s Kady nemají. To mě přivádí k tomu, že se tam ti dva objevovali na můj vkus strašně málo, ale Nick je v pohodě nahradil.

Blaufik
22.04.2019 5 z 5

Gemina je opravdu chytře vymyšleným a vystavěným příběhem, který si vás získá od první strany. Neskutečná čtivost s postupným gradováním napětí až do samotného monstrózního finále, spolu se zmíněnou grafickou stránkou knihy, je něčím, co si užijete do poslední stránky.
Všem, kteří knihu nebo sérii ještě nečetli, rozhodně doporučuji a to s velkým nadšením. Myslím, že ti, kteří mají již přečteno, mi rádi dají za pravdu.

Djkoma
27.03.2019 4 z 5

Velice podobné jako první kniha. Není tu tak zásadní zlom, ale zase je příběh zajímavější z pohledu ubývajících nepřítel a vývoje. Z mého pohledu je "Gemina" (situace v knize, podle které se díl jmenuje) absolutně zbytečná a nepodstatná, její význam možná ukáže kniha třetí. Uvidíme. Přes to všechno je to klasická adult scifi, která se dobře čte, ale zpětně je její příběh až vtipný...

heliiinka
12.02.2019 5 z 5

Wow, tohle se složitostí a množstvím zvratů vyrovná Prohnilému městu (Bardugo). Nik je stejně zábavný jako Ezra, tyhle postavy jsou v knihách třeba. A to, jak je psaná koncová část knihy napůl Hanna, napůl Nik. To bylo GENIÁLNÍ.

Purple7
26.01.2019 5 z 5

Snad ještě lepší než první díl. Trošku ve stylu Smrtonosné pasti, ale ten film miluju, takže jsem si to užívala. ;) Přibyl text, technické termíny (což mi teda nevyhovovalo), ale ubyly oplzlé kecy puberťáků (což mi teda vyhovovalo). :) Docela jsem se pobavila, že do kosmu vystřelila Leigh Bardugo, Victoria Aveyard a další, vtípek se povedl!

dom.ini
13.01.2019 5 z 5

Zase jsem si to moc užila a už se nemůžu dočkat dašího dílu! Ano, je pravda, že struktura příběhu je hodně podobná prvnímu dílu, ale mi to nevadilo. Knížka mě vtáhla a já jsem ji nemohla vůbec odložit. Rozhodně doporučuji.

Mia587
05.01.2019 5 z 5

Nemám vo zvyku písať komentáre, ale z času na čas musím urobiť výnimku a to je práve aj teraz. Iluminae aj Gemina (možno Gemina o zrnko prachu viac, to sa nedalo ju len tak položiť!!!) ma úplne pohltily. Niečo medzi nami zaiskrilo. Vďaka spracovaniu knihy, som sa cítila akoby som bola jej súčasťou. Odporúčam najviac ako sa odporučiť dá. Toto bola celá galaxia emócií.

Denaille
12.12.2018 5 z 5

Nejsem zastáncem těchto vizuálních podob knih, nikdy jsem jim moc nepřišla nachuť. Četla jsem snad jednu, dvě, které byly zpracovány částečně v podobném stylu, ale s tímhle se těžko bude někdy nějaká další srovnávat. Nejen, že je to grafický počit, je to taky opravdu výborný literární počin jako takový. Díky tomu formátu máte pocit, jako byste to byli vy, kdo se probírá všemi těmi materiály, lepíte střípek informace k další informaci a skládáte dohromady jeden celistvý, dokonalý příběh, který jenom podtrhuje celou formu zpracování knihy. Celou dobu jsem měla pocit, jakoby se k nám do minulosti opravdu dostal nádech budoucnosti. A ačkoliv nebudu nikdy zastánce takového provedení, jelikož věřím tomu, že máloco tuhle sérii překoná, tohle bylo něco, co si ráda za čas zase zopakuji.

Jordyz
10.12.2018 4 z 5

Skvělé čtení. Hodně podobný příběh s jedničkou, ale to mi vůbec nepřekáželo. Určitě si přečtu i třetí díl.