Obsidio

Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391310/obsidio-BCz-391310.jpg 4.645

Akta Illuminae (3.)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Obsidio (2018)

Kniha Obsidio

Sarah11

Výjimečně se musím přidat k většině a konstatovat, že Obsidio je nejslabším článkem celé série. Už tak trochu tušíte, podle jakého schématu se příběh bude vyvíjet a znáte všechny pohnutky autorů, takže některé události a zvraty už nemají takový efekt jako v předchozích dílech. Většina postav mi také přijde dost černobílá a některé přepisy kamerových záznamů (a že jich je dost) byly mírně zdlouhavé, ale co si budeme povídat, stejně to všichni milujeme.
Byla jsem moc ráda, že jsem se mohla opět shledat se svými oblíbenými hrdiny a sledovat, jak to všechno nakonec dopadne. Dialogy prostě baví, SPIRO je pořád stejně napřesdržku, ale stejně ho všichni žereme, mrtvých je opět požehnaně a o akci rozhodně není nouze. Jo, dostala jsem, co jsem chtěla. Těch pět hvězd je trošku protekčních, ale co už.

katallinka

Mno neříkám,že to bylo špatné, ale předchozí díly byly mnohem lepší a čekala jsem od závěrečného dílu trosku víc. Hrozně mě nebavily záznamy, kterých bylo v knize strašně moc. Chybělo mi originální podávání příběhu. Rozhodně jsem ráda, že jsem se do této série pustila!

vojtaruzek

Velice krušná vize budoucnosti.
Planetární genocidy, vraždění dětí, psychopatické chování přibližně 99,9% postav, považování těch, kteří se proti takovým činům ohradí, za hlupáky, a spousta dalších hezkých věcí.

Kam se hrabe Warhammer 40k :-D

Skyer

Už jsem si myslela, že to nebude tak dobré jako předchozí díly... Ale ne, zase mě dostali. Hezky jsem si pobrečela a jsem moc ráda za to, jak to nakonec dopadlo.
(Je ale dobře, že další díl nebude, protože už jsem pociťovala, že víc knih by tomu uškodilo - začátek příběhu mě nebavil a dobrý byl až od půlky.)

sgjoli

Tak tohle byla naprostá pecka! Grafická stránka knihy opět na vysoké úrovni, dějově zábavné, čtivé, napínavé, plné akce a skvělých hlášek. Někteří mají k této knize určité výtky, které chápu, ale sama za sebe si nemám na co stěžovat. Tuto knihu, potažmo celou sérii jsem si velmi užila. Prožívala jsem všechno naplno, smála se, brečela, jásala, trnula. Ačkoliv jsem věkově už mimo cílovou skupinu, tato série mne dostala do kolen a já jsem prostě nadšená.

Hoshi

Tolik jsem se těšila na závěrečný díl a teď po přečtení .. Přečteno jedním dechem, grafická stránka opět parádní, ráda jsem potkala staré známé hrdiny a poznala ty nové. Zakončení bylo zajímavé a velmi ráda se ke knihám vrátím.
A SPIRO

Am I not merciful?

Aliii

Třetí díl mě bavil stejně jako dva předchozí, byť (podle občanky) nejsem zrovna cílová skupina.
Jistě, není to žádné hlubokomyslné sci-fi a všichni hrdinové jsou dost černobílí, ale grafické zpracování knihy a střídání různých zdrojů informací mi sedlo.
Co mi však v tomto díle hodně vadilo byly překlepy, nepřesnosti a nejednotnosti v překladu, proto jen 3 hvězdičky.

wotana

Tuhle sérii MILUJU!!! Jedním slovem BOŽÍ a strašně mne mrzí, že už je konec. Všem doporučuji!