Obsidio

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391310/obsidio-BCz-391310.jpg 4.653
Série:

Akta Illuminae (3.)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Orig. název:

Obsidio (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Obsidio

Přidat komentář
luculi
23. června

Skvělé zakončení této sci-fi série. Opět plno akce, ale i humoru a navíc krásné grafické zpracování...

katka-kacav3318
23. června

Proč to končí? To je tak skvělý. Na ty knížky nikdy nezapomenu. V Obsidiu mě nejvíc zaujali ty přepisy z kamer jak se připravovali na útok. A jak se tam loučili. Opět Ezra musel jakože umřít. Proč mi to ti autoři dělají, když je po přečtení první knihy potvrzeno, že přežije zbytek. Ovšem plusove body získal Nik a jeho padák. Budou mi ty knížky chybět.

Sarah11
02. června

Výjimečně se musím přidat k většině a konstatovat, že Obsidio je nejslabším článkem celé série. Už tak trochu tušíte, podle jakého schématu se příběh bude vyvíjet a znáte všechny pohnutky autorů, takže některé události a zvraty už nemají takový efekt jako v předchozích dílech. Většina postav mi také přijde dost černobílá a některé přepisy kamerových záznamů (a že jich je dost) byly mírně zdlouhavé, ale co si budeme povídat, stejně to všichni milujeme.
Byla jsem moc ráda, že jsem se mohla opět shledat se svými oblíbenými hrdiny a sledovat, jak to všechno nakonec dopadne. Dialogy prostě baví, SPIRO je pořád stejně napřesdržku, ale stejně ho všichni žereme, mrtvých je opět požehnaně a o akci rozhodně není nouze. Jo, dostala jsem, co jsem chtěla. Těch pět hvězd je trošku protekčních, ale co už.

katallinka
25. května

Mno neříkám,že to bylo špatné, ale předchozí díly byly mnohem lepší a čekala jsem od závěrečného dílu trosku víc. Hrozně mě nebavily záznamy, kterých bylo v knize strašně moc. Chybělo mi originální podávání příběhu. Rozhodně jsem ráda, že jsem se do této série pustila!

vojtaruzek
23. května

Velice krušná vize budoucnosti.
Planetární genocidy, vraždění dětí, psychopatické chování přibližně 99,9% postav, považování těch, kteří se proti takovým činům ohradí, za hlupáky, a spousta dalších hezkých věcí.

Kam se hrabe Warhammer 40k :-D

Skyer
21. května

Už jsem si myslela, že to nebude tak dobré jako předchozí díly... Ale ne, zase mě dostali. Hezky jsem si pobrečela a jsem moc ráda za to, jak to nakonec dopadlo.
(Je ale dobře, že další díl nebude, protože už jsem pociťovala, že víc knih by tomu uškodilo - začátek příběhu mě nebavil a dobrý byl až od půlky.)

sgjoli
18. května

Tak tohle byla naprostá pecka! Grafická stránka knihy opět na vysoké úrovni, dějově zábavné, čtivé, napínavé, plné akce a skvělých hlášek. Někteří mají k této knize určité výtky, které chápu, ale sama za sebe si nemám na co stěžovat. Tuto knihu, potažmo celou sérii jsem si velmi užila. Prožívala jsem všechno naplno, smála se, brečela, jásala, trnula. Ačkoliv jsem věkově už mimo cílovou skupinu, tato série mne dostala do kolen a já jsem prostě nadšená.

Hoshi
17. května

Tolik jsem se těšila na závěrečný díl a teď po přečtení .. Přečteno jedním dechem, grafická stránka opět parádní, ráda jsem potkala staré známé hrdiny a poznala ty nové. Zakončení bylo zajímavé a velmi ráda se ke knihám vrátím.
A SPIRO

Am I not merciful?