Gemina přehled

Gemina
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 753 753

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gemina. Přihlašte se a napište ho.

VéjaTarabová
16.06.2024 4 z 5

Toto pokračování Illuminae se mi líbilo ještě více. První polovina knihy se sice poměrně táhla, ale zvraty ke konci příběhu stály za to. Postavy parádní, návaznost na první díl dokonale promyšlená a napětí stále stoupající. Už od začátku jsem si oblíbila Nika Malikova, který dostal velký prostor pro svou osobu. Naopak poměrně málo se na scéně objevil Hannin otec, tudíž mě jeho smrt ani nijak nezasáhla, dle mého názoru se mu mohlo věnovat nejdříve více času. Samotné zpracování knihy opět naprosto geniální - všechny záznamy, chaty, nákresy i jiné zdroje dokážou neskutečně vtáhnou do děje a stránky pak ubíhají samy. Velmi se těším až si přečtu zakončení této trilogie.

,,Celé nebe plné jiných hvězd

theozijenamarsu
25.05.2024 5 z 5

Tahle série je nejen dost specificky graficky zpracovaná, ale také příběh samotný je zvláštní.
Ze začátku je to celkem nuda, ale až asi v půlce ta kniha doopravdy začne. Čím dál se v příběhu dostanete, tím víc nečekaných zvratů se dočkáte. Kniha vás nechá čekat, pak vás ale z ničeho nic udeří do břicha. Když už si říkáte, že je po všem - BUM - další rána. V posledních asi sto stranách se toho děje stokrát více, než v celém zbytku knihy.
Absolutně doporučuji, bez debat.

Teea
03.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Tuhle sérii jsem si zamilovala, druhý díl byl v něčem krapet lepší, ale i první díl je skvělý.
jsem ráda, že se děje krásně propojují - vrátí se postavy z první knihy, což jsem ocenila, Kady jsem si oblíbila.
Každopádně smrt hlavní postavy v tomto díle - bylo jasné, že to bude vymyšlené tak, že nezemřel, každopádně tenhle způsob jsem něčekala.
A druhá smrt hlavní postav byla takovou nečekanou ránou. Když jsem si myslela, že zabili Ellu, proklínala jsem všechny!

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2016 - Aurealis Award (Best Science Fiction Novel)

Kniha Gemina v seznamech

v Právě čtených11x