Illuminae

Illuminae https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/bmid_illuminae-MH4-299444.jpg 4 1362 326

Akta Illuminae série

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali.... celý text

šneki
25.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasné, jak jsem čekala. Přesně ta správná davka romace a akce.

worstway
20.02.2017 3 z 5

Kdyby s nápadem a knihou autoři přišli tak..o 7 let dříve, mé náctileté já by snad i plesalo. :) Z ohlasů jsem ale očekávala, že si sednu z příběhu na zadek i teď. Bohužel, pořád jsem čekala víc... rozvinutější, detailnější, pikantnější a dotaženější zápletku. Tedy, bohatost a zamotanost zápletce asi upřít nemohu, jen tam pořád něco chybělo. Přesto (nebo možná proto?) ve mně poslední stránky vzbudily zájem, jak bude vypadat pokračování. Pro zpestření četby, proč ne. :)

adelaska
18.02.2017 5 z 5

Naprosto strhující! Přečteno během dvou dnů. Nešlo přestat. Už ať je tu druhý díl!

lisreading
18.02.2017 3 z 5

Čekala jsem od toho mnohem víc. Příběh mě spíš zklamal než nadchnul.

Princezna22
17.02.2017 5 z 5

Tahle kniha je prostě krásná!!! Krásně spravována, četla se mi strašně dobře a rychle.. Jen by nemusela být tak těžká :-D je to opravdu monstrózní bichlicka ale krásná!!! A navíc je perfektně originální.

AjinQa
15.02.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi a mile překvapila. Už dříve, než vyšla v češtině, jsem na ni slyšela samou chválu, takže jsem se nemohla dočkat až si ji přečtu. Těšila jsem se opravdu oprávněně. Asi do čtvrtiny se mi bohužel špatně četla, ale pak už děj nabral pořádný spád, a já nemohla přestat číst. Grafické zpracování je opravdu parádní a je to fakt něco jiného, než co jste kdy četli. Opravdu autory, i překladatele, obdivuji, jak něco takového dokázali napsat. Děj nepokulhává a kolikrát jsem si říkala, jak se tohle vůbec dá tak dobře číst.
Další, velké plus na této knize je fantastická obálka, která na poličce vypadá parádně, už kvůli toho se vyplatí si kmihu koupit.
Určitě doporučuji, 5*

LuCyMcLy
15.02.2017 5 z 5

Knížka byla jedno velké překvapení. Ať už mě nadchl neobvyklý a krásný přebal, nebo styl, jakým je kniha napsaná, rozhodně jsem byla nadšená. Trochu jsem se bála, že mi bude vadit, jak je kniha psaná - soubory telefonních rozhovorů, konverzací, spisů, tajných dokumentů - ale naopak to zážitek ze čtení jen posílilo a navíc se to četlo rychle, což je určitě velké plus, které každý knihomol určitě ocení. Takže se i mamka divila, když jsem jí řekla, že tu 600set stránkovou bichli jsem přelouskala během čtyř dnů. Kady i Ezru jsem si už od začátku oblíbila. Byli mi oba neskutečně sympatičtí a oba autoři dokázali dokonale popsat jejich charaktery, i když je tak úplně nepopsali. Tím chci říct, že oni to doslova nenapsali, jen to krásně vyplynulo z těch konverzací a jiných spisů. Příběh byl napínavý, na každé stránce se něco dělo, takže tu místo pro nudu rozhodně nebylo. Až do posledních stránek - nekecám - to bylo napínavé a já vážně netušila jak to dopadne. Já mám sci-fi a fantasy hodně ráda a tahle knížka nebyla výjimkou. Byla to jízda a já si jí neskutečně užila.

Mám jediný minus, který se vlastně ani netýká samotné knihy, ale toho že další díl mám vyjít až v květnu!!! :D

Atuin
15.02.2017 4 z 5

Grafické zpracování naprostý luxus, příběh, pokud je ve vás nějaká částečka pro tento žánr ( star trek, star wars, battlestar galaktica), vás jistě ohromí a to i svou komplexností a koncem, ovšem ten překlad mě tak trochu zklamal, opatrný a navíc mi přišel že je jako pro idioty překladáno i to co v by mohlo zůstat v originále původní, což by v takových " aktech" i sedělo, proto ta hvězdička dolů, ale jinak v rámci žánru YA zážitek. Spokojenost a těším se na druhý díl.

Shira27
13.02.2017 5 z 5

A co mám jako teď dělat se svým životem?

Pocit, který mívám, když dočtu fakt skvělou knihu/zkouknu film/dokoukám seriál...
Trvalo mi, než jsem si zvykla na ten styl psaní, ale pak jsem stránky hltala jednu za druhou a těch 599 stran uteklo jak voda..
Naprosto boží, ten konec tak nepředvídatelný, já skoro brečela, chytala jsem se za hlavu, kousala si nehty a chvílemi koukala ,,do blba".
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Těším se na pokračování! :)

Jůšo
06.02.2017 3 z 5

Pozor, budu tu SPOILEROVAT!!! Ze začátku mě knížka opravdu chytla. Výborný nápad a výborně odvedená práce po grafické stránce. Jenže pak přišel na scénu Fobos a to už mi začalo připadat trošku přehnané. Zdemolovat během vteřinky celou loď a pomalu pomocí jakýchsi živých zombíků odělávat i druhou už bylo moc. Vždyť zemřel skoro každý, kdo se v příběhu objevili! Navíc mě docela rozčiloval způsob, jakým všichni, ale úplně všichni mluvili. Neměl by snad aspoň hlavní velitel mluvit slušně? Sci-fi asi opravdu nebude to pravé pro mě.

Aires
03.02.2017 4 z 5

V široširém vesmíru, na konci galaxie...ne, nežil tam Anakin Skywalker, jako ve Star Wars, ale hackerka Kady a její přítel Ezra. Na jejich planetu zaútočí nepřátelská korporace a oni musí být evakuování na vesmírnou loď. Jenže, nebyl by to pořádný vesmírný knižní Startrek, aby se jim nestalo ještě něco :D Na palubě zmutuje virus, rychle se šíří, flotile hrozí zánik a ještě k tomu se zbláznila jejich centrální umělá inteligence, která řídí vše.
Prostě je to pořádný průšvih :) Tuhle knihu budete hltat, je překvapivá, akční a hlavně originální svým zpracováním :) To je neobvyklé a proto na tuto knihu určitě nezapomenete. Ale klasický příběh bych si možná užila ještě o kousek víc :)

Channach
02.02.2017 5 z 5

Taková Battlestar Galactica v knižní podobě. Grafická pecka. Přečteno takřka na jeden zátah. Více v mé recenzi.

Dragell
23.01.2017 4 z 5

Výborná kniha plná akce, napětí, mezihvězdného dobrodružství a špetkou škádlivé romantiky, které do YA literatury neodmyslitelně patří. Kniha pro vás přichystala nejedno překvapení a to nejen příběhově, ale i zpracováním.
Za mě osobně mi v knize něco chybělo díky zpracování formou chatů, mailů, tj. jakýsi souhrn dokumentů. Možná právě proto by mohla kniha oslovit dnešní mládež, která má blízko k internetu, čtení všech těch příspěvků na sociálních sítích a klasické knihy ji moc nelákají.

Denikyy
22.01.2017 5 z 5

Tahle knížka je jedním slovem úžasná. Její úžasnou grafickou úpravu už snad ani nemusím zminovat. Opravdu se vám nestane, že se u téhle knížky budete nudit. Opravdu už potřebuju pokračování - a to HNED.

Nik._Bendelorm
22.01.2017 2 z 5

Ze začátku mě příliš nebavila. Vlastně zlom byl až po zapnutí SPIRO. Nejvíc mě bavilo číst jeho data hlavně ke konci. Ráda jsem přečetla něco nového - jiného, ale jinak... nevím no.

Blaufik
19.01.2017 5 z 5

Celkově se mi kniha moc líbila a jsem velice ráda, že jsem k tomuto žánru mohla přičichnout právě skrze Illuminae.
Je opravdu úžasné, že si někdo dal tu práci a vytvořil tak úžasnou knihu, kterou je radost si zalistovat. Myslím, že ani obsah nepokulhává za grafickým zpracováním.

DariDerek
18.01.2017 5 z 5

Dočteno, napsána recenze a už jsem vyšťavená. Neumím správně vystihnout pocit, který z knihy mám. Protože byla dokonalá. :-) Když budete chtít, koukněte na mou recenzi v záložkách. :-)

popeluška
18.01.2017 5 z 5

Právě dočteno a pocit naprosto úžasný.....knihu jsem si maximálně užila, graficky nádherná a mám za sebou nepopsatelný zážitek nad kterým budu hodně dlouho přemýšlet.

Lkova
16.01.2017 5 z 5

Tak jsem knihu konečně dočetla a musím smeknout. Příběh i grafické pojetí knihy na jedničku s hvězdičkou. Opravdu jedinečná. A pokud máme v tomto případě soudit knihu podle obálky, tak je to nadšení v každém směru.
Ale proboha. Ten překlad, to je šílenost. Četla jsem snad každou recenzi - od téhle stránky, přes facebook, až k blogům... a nikdo se o tom nezmínil. Jakto? Takže mám jako vadnej výtisk? Fakt, ta moje kniha snad neprošla korekturou. Zdá se mi, že to překládal čtrnáctiletý hoch, který to dostal za domácí úkol a tak to rychle odbyl, protože se mu do toho ale hrozně nechtělo.
Samozřejmě mám na mysli hlavně ten přepis chatu... Schválně jsem si našla originál, abych zjistila, jestli jsou ty postavy opravdu negramotné. A nejsou. Tak například:
Originál: erza. mason. ANSWER BITCH.
Překlad: erzo. masone. WOZWISE WOE.
Jak to může někdo udělat? Jak může člověk vzít perfektní knihu a pak jí zneuctít takovým překladem? Příběh miluju, skvělá kniha. Ale ten překlad nepřežiju. Lituji koupě. Pokud si budu knihu chtít ještě někdy přečíst, tak jedině v originále, nebo s bělítkem. Za překlad dávám -10/10, opravdu horko těžko by to mohlo dopadnout hůř. Možná i google překlad by si s tím poradil líp.
Ale já jsem tady od toho, abych hodnotila knihu, kterou do světa vypustili autoři. A v tom případě jasných 5 hvězdiček.

josef4551
14.01.2017 5 z 5

K tomuhle nemám co říct. Po dočtení jsem tak ochromený a překvapený, ale zároveň taky nadšený. Chtěl byl hned druhý díl - Gemina. Musíme si holt počkat. Knížka je ale tak skvěle napsaná, je to kvalitní sci-fi s troškou romantiky, mistrovsky graficky zpracované. Nikdy by mě nenapadlo to takhle udělat. Bravo!