Nikdynoc

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/nikdynoc-SYb-405921.jpg 4.4565

Nikdynoc 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Nevernight, 2016

Kniha Nikdynoc

Arsi007
předevčírem

Samotný začátek byl velice matoucí. Prvních několik desítek stran jsem byla z nového světa i způsobu psaní, kdy poznámky pod čarou, co se kvantity týče mnohdy převážovaly nad samotným textem, lehce řečeno zmatená. Pokud to budete mít stejně, vydržte! Jakmile se do děje dostanete je to neuvěřitelná jízda! Postavy jsou velice sugestivně napsané. Dotýká se Vás jejich osud a Mia je prostě perfektní. Druhá část výcviku v Rudé církvi mi lehce připomínala Hunger games. Konec dostal takové grády, které Vám splaší srdce do obrovských ,,otáček". A to jsem ještě netušila, do jakého stavu mě dostane druhý díl...

IG: @hanybooks

luca321
24. listopadu

Kniha má pomalý rozjezd, skáče se tam z přítomnosti do minulosti a je to takové celé zmatené. Ale potom? Nářez! Je to naprosto úžasnýa originální svět a příběh. Poznámky pod čarou jsou prostě geniální, ne že jenom vysvětlují různé pojmy, ale jsou to i dodatky autora a jsou občas opravdu dost vtipné. Neumím si to představit bez sprostých slov i kvůli nim je to tak boží. Erotické scény tam podle mě krásně zapadaly a trošku přikořenily příběh. Mrzí mě jak to dopadlo s Tricem, ale jinak naprosto boží dílo! A hned se jdu vrhnout na Boží hrob.

Anastazie0810
07. listopadu

První díl z trilogie od skvělého Jaye Kristoffa. Přiznám se , že je opravdu vidět, že tento příběh napsal chlap. A mě osobně to velice sedlo. Poznámky pod čarou mi podávali odpověďi na moje otázky. Jelikož svět který zde autor popisuje je temný a krutý tak i záhadný a krásny. Miluju styl humoru autora, sarkasmus a ironii.
Skvěle napsané, originální, drsné, vtipné, sprosté a místy erotické. Nikdy jsem ještě nečetla nic podobného.
Hlavní hrdinku si hned zamilujete a pan Laskavý je dokonaly "mazlicek". Pohltí vás to jako mlha a je to dechberoucí.
Jediné co bych knize vytkla je korektura. Občas se to tam objevovaly chybky.

Každopádně Jay Kristoff zde ukázal jeho umění. A já se du začíst do druhého dílu.

Lea_41
02. listopadu

Začátek byl pomalejší a trochu zmatený. Nejdřív mi vadila sprostá slova ale pak jsem si na to zvikal. A teď si nedokážu představit jaké by to bylo bez nich. Nejvíc jsem si zamilovala Pana Laskavého. Těším se na druhý díl.

TerezaRS
01. listopadu

Mám z této knihy smíšené pocity. Na jednu stranu mi to přišlo úsměvné a připomínalo mi to něco mezi Hungergames, Divergencí a Harry Potterem. Hrozně mi tam vadilo puberťácký chování a hra na školu, když to proboha byli všichni vrahové nejvyššího kalibru! Tohle mi fakt nešlo dohromady a musela jsem se smát. A do takové atmosféry pak byly vtlačeny sexuální scény, které mi prostě do tohohle žánru nezapadaly. Kdyby však tento příběh, tato myšlenka byla podána v "dospěláckým" provedení, mohlo by to být super! Myšlenka i svět se mi líbil a autor umí dobře psát a vtáhnout do děje, až tak, že mě možná i zajímá, jak se to bude vyvíjet dál... P. S. Poznámky pod čarou jsem nakonec přeskakovala, protože mě hrozně rušily od hlavního děje. Stejně to většinou nebylo nic záživného a autor si tím velmi usnadňoval vysvětlování světu hlavní dějové lince.

anonym02

Je pravda, že asi jako většina knih, které jsou v sérii, i tahle měla lehce pomalejší rozjezd a začetla jsem se asi až po nějaké sté straně (zkrátka v momentě, kdy se Mia dostane do Rudé církve). Od tohoto zlomu jsem se ale od knihy nemohla odtrhnout a stránky ubíhaly prostě samy. Až jsem byla opravdu naštvaná, že už je konec.
Naštěstí pro mě - dočetla jsem ji akorát v době, kdy vyšel druhý díl.
Kniha mě nejspíš zaujala právě autorovým neotřelým způsobem psaní a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Ten specifický autorův styl byl opravdu skvělý a já jen doufala, že se to v dalších dílech nezkazí.
Za mě úplná pecka, pokud chcete vypadnout z tohohle nudnýho světa a alespoň na chvíli být ve světě, kde je možné snad opravdu všecko...

zuzka9866

Už je to víc jak půl roku, co jsem knihu přečetla a tuto recenzi píšu po tom co jsem dočetla 3. díl.Ani nevím jak jsem k ní přišla, protože jí mám v e-knihách, takže v knihovně jsem jí neviděla. Asi jsem v knihkupectví viděla obal a zajímavý název a taky to, že kniha je dost tlustá. O autorovi jsem v tu dobu nevěděla zhola nic (teď už vím, že je to skvělý člověk, svých čtenářů si opravdu váží). A o knížce jsem věděla ještě méně.
Kniha mě zaujala už u první strany - věty, kdy autor, poměrně kontroverzně popisuje stav umírajícího člověka. Byla jsem v šoku, ale zamilovala si to. Musím uznat, že v prvních stránkách, kde se prolínaly 2 dějové linie, beze jmen jsem trochu tápala, byla jsem zmatená, ale pak jsem se chytla celkem rychle. A začetla se velice dobře. Nevíme, kde všichni berou, že se nemohli začíst, minimálně do 100 strany, ale každý jsme jiný.
V textu je spousta poznámek pod čarou a jsem si jistá, že mohou být dosti rušivé až protivné, pro někoho i zbytečné. Ano ze začátku mi taky trochu vadily, hlavně ty delší, ale na druhou stranu mi zase přišly užitečné. Dozvědět se o světě Itreyské republiky více. Navíc mi vyhovovaly více, než když autor podobný popis cpe přímo mezi text, takto můžete poznámky buď vynechat, nebo se k nim vrátit. Co je jejich další plus? Autor pomocí poznámek koumunikuje se čtenáři, a to velice aktivně. Dělá si legraci jak z některých postav v textu/poznámkách, tak i z nás čtenářů i sám ze sebe.
Co může hodně zarazit, je míra sprostých slov a různého druhů klení, autor jimi opravdu nešetří, ba naopak vymýšlí si i různé slovní obraty jak nadávky obohatit.
Tato kniha rozhodně není proto lidi, kteří nemusí drsný humor a velice kreativní způsoby vraždění. Erotické scénky (jak autor říká čuňačinky) jsou napsané do podrobna, ale pořád vkusně. O většině spisovatelů se říká, že neumí psát erotické scény tak, aby se líbily ženám, a ano na těchto scénách lze poznat, že je psal muž, ale stále zní hezky, nepřemrštěně.
Ale zase na rozdíl od žen, muži umí lépe psát bojové/šermířské scény. Hodně dobře napsané bojové scény má například Skleněný trůn (S. J. Mass), ale stále ty scény jsou zjemněné, méně krvelačné, méně podrobné. U čehož většinou muži vynikají, scény jsou podrobnější i reálnější.
Autor se inspiruje hlavně Benátkami (město Boží hrob) a celkově antickým Římem a Řeckem. Ale tO není žádné tajemství.
Nevím, kde berete podobnost mezi Harrym Potrem, možná v tom že schodům se mění počet stupňů? Ale nepochybujií se, takže to je hodně malá podobnost. A to že se učí? To mi taky nepřijde extra podobné.
Kniha je komplexní, trochu složitá, není to klasické YA fantasy, kde si fakt odpočinete a nemusíte přemýšlet.
Toď ode mě asi vše. Užijte si čtení.

Neminem

Ze začátku tu bylo obrovské pokušení knihu odložit, jelikož text naprosto neubíhal a vcelku mne to nebavilo. Pak se však cosi (a to cosi je opravdu nevysvětlitelné cosi) stalo, a děj najednou začal být neskutečně zaímavý. Kniha si mne získala, pouze doporučuji nějako přečkat začátek.

Dcera kostí a dýmu
Dcera kostí a dýmu