Nikdynoc

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/big_nikdynoc-SYb-405921.jpg 4.3727

Nikdynoc 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Nevernight, 2016

Kniha Nikdynoc

barbb8k
15. listopadu

((Na začátek bych chtěla poděkovat holkám, které se zapojily do štafety s touto knihou, protože jinak, bych se do ní asi nedokázala začít.))
Prvních 150 stran bylo pro mě strašně zmatených. Nedokázala jsem se vyznat v postavách, prostředí a už vůbec jsem netušila kde a kdy zrovna jsme. Líbilo se mi jak do knihy autor přidal i části z minulosti, ale na začátku knihy jsem nedokázala poznat, která z částí je minulost a která přítomnost.
Příběh, prostředí, historie a všechna tajemná zákoutí se mi neskutečně líbila.

Mia byla fajn hrdinka. Ne úžasná, ne nejhorší, prostě fajn. Chvílemi jsem ji měla ráda více, ale chvílemi jsem ji chtěla zabít.
Romantická linka byla také fajn. Celkově se mi moc líbila, ale drahá Mio, proč ho musíš využívat?!

Celkově kniha byla moc fajn, akorát bych nebyla proti, kdyby tam bylo méně s€xu.

BarkaS
03. listopadu

Krásná obálka, ale ten styl mi prostě nesedl, to se nedá. Nedočetla jsem, nehodnotím, ale všem potenciálním čtenářům doporučuji nejprve pár stránek, než pořídíte. Je to jiné a tedy ne pro každého ;)

ŠTĚPÍNO

Ze začátku mě ta kniha přišla taková chaotická, k tomu ty poznámky pod čarou. Ale pak asi cca po 100 stranách když se konečně Tric a Mia dostali do rudé církvě mě příběh doslova pohltil. No co dodat je to vážně skvělí v několika ohledech.

Aya81

Po několika knížkách z řady "klasiky" ... jsem si to moc užila, jsem nadšená. Jo asi (určitě) to má svý mouchy, jo, poznámky pod čarou jsou povedené tak z 10%, zbytek je spíš pro zlost... ale musím říct, těším se na pokračování!

ZapisnikTerky

Konečně jsem se dostala k Mistru Kristoffovi. A naštěstí to bylo opravdu super. Užila jsem si každou stranu a doufám, že stejně (nebo víc) nadšená budu i z dalších dílů.

Padfoot

Svět, ve kterém nikdy není noc. Na obloze totiž stále svítí minimálně jedno ze tří sluncí, tří očí boha Aa, kterému nic neunikne. Přesto je daleko v poušti místo, kde se oslavuje temná bohyně, Tlama, které její stoupenci přinášejí oběti. Za peníze. Celé to má atmosféru Cechu vrahů a to mě baví. Lekce kapes, vzájemná rivalita a spojenectví jak ze střední školy, jenom s kudlou v ruce. I když mě občas vytáčí, jak se Kristoff „až moc snaží“. Obhroublý vyjadřování je občas křečovitý a ve stylu „jak si čtyřicetiletej chlap myslí, že mluví hustý mladý holky“. O poznámkách pod čarou nemluvě, těch je lepší si vůbec nevšímat. Ale nakonec mu to musím odpustit, protože se mi ten svět prostě líbí. Postavy jsem si oblíbila, děj mě vtáhl a teď chci domů stínový zvířátko. Třeba králíčka. Jmenoval by se Gilbert...

Fortuna7

4/5 dávám kvůli první polovině knihy, která mě absolutně nebavila a nezajímala, a to takovým způsobem, až jsem si říkala, že knihu nedočtu. Ta druhá polovina mě ale tak neskutečně bavila a napínala, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Super zápletka (a to mě bavila i když jsem kvůli nechtěnému spoileru tady na DK věděla, co a jak), úžasné postavy (obzvlášť Pan laskavý je úplně k sežrání) a hlavní hrdinka, která není ufňukaná a ve všem není nejlepší a když už, tak je v tom nejlepší díky dřině a tvrdému tréninku.

Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a už se docela těším na druhý díl :-)

Nikkey

Zezačátku jsem se nemohla začíst a až kolem stránky 100 mě to začalo bavit. Celý tenhle svět, náboženství a politika v něm byl nádherně promyšlený. Líbil se mi životní příběh hlavní hrdinky a její zvrácený smysl pro humor. Nečekaná zápletka u konce mě totálně dostala, byla skvělá. Kniha určitě není pro mladší čtenáře či lidi, co nesnesou násilí. Bojové scény byly velice...barvitě popsané :D