Nikdynoc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/big_nikdynoc-Z2c-405921.png 4.3889
Série:

Nikdynoc 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Nevernight, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (250)

Kniha Nikdynoc

Thalin
26. ledna

Když jsem po knížce sáhla, trošku jsem se bála, abych zase nenarazila, jako u první knihy o tohoto autora, Říše upírů. Ta mě totiž i přes vysoké hodnocení kdoví jak nechytla. A ze začátku jsem i tady měla trošku problém se začíst. Děj se na můj vkus z kraje táhl. Ale potom se to trošku rozjelo, když se Mia a Tric dostali k Rudé církvi a mě to začalo docela dost bavit. Ona sama mi byla docela sympatická, správně drzá a neohrožená. Ale pár výtek mám, kromě pomalého začátku. Víceméně tu už padly. Třeba vulgarit tam bylo místy zbytečně moc. Holka nemusí nadávat jak dlaždič, aby dokázala, že je ostrá. Další věcí byly poznámky pod čarou. Vždy jsem je vnímala jako prostor pro dodatkové, krátké informace nebo vysvětlivky.
Tady byly ale často pro děj nepotřebné a hlavně zbytečně dlouhé. Začala jsem je pak občas přeskakovat, protože mě zkrátka odtrhovaly od děje a nebavily mě dodatky někdy dlouhé i napůl stránky. Když ale pominu tohle, tak mě Nikdynoc bavila. Zvraty mě sice moc nepřekvapily a ke konci mi přišlo, že je z Mii až moc veliká super hrdinka, co zvládne vše a všechny, ale přečetla jsem ji rychle, nenudila mě a určitě si přečtu i pokračování.

Stromovous
09. ledna

V knize je skvěle popsán příběh o pomstě a Mia se začíná učit na vraha u Rudé církve. Kniha je dopře poskládaná a líbilo se mi i zasazení do Republiky (Jako starý Řím a Benátky). Líbila se mi také magie která vyžaduje oběti abyste jí mohli používat a tamní svět a koncept tří sluncí... Ani mi nevadily poznámky pod čarou, jen mohly být někdy trochu kratší.


laura
04. ledna

Když lidi umírají, často se poserou... (a o tom to je :)

Vítejte v Nikdynoci... V příběhu, kde neplatí žádná pravidla...

...v tom nejhlubším a nejtemnějším místě, kde naděje dětí a zármutek dospělých chřadne a uvadá a odlétá jako popel ve větru...

...kde se s vámi autor nemazlí... kde nikdy nevíte, co přijde, čím vás zaskočí, znejistí, šokuje.

Pro každý druh moci se musí něco obětovat. Všichni platíme nějakou cenu.

Příběh plný napětí, neočekávaných zvratů, krve, násilí, krutosti a intrik. Plný touhy po pomstě, odplaty, bojů, ale i humoru a přátelství v místě, kde na city příliš času nezbývá.

...a tam, v moři prázdných usmívajících se tváří, začali tančit...

Svět, který autor stvořil, je originální, úžasný, skvělý. Je temný, je nečitelný. Je plný nástrah, zla, ale i čistoty.

...každá vteřina krvácela do nekonečna...

Je mistrně vystavěný a to mě na tom bavilo. Každá postava, každá situace je skvěle vymyšlená, vzájemně se doplňují a nenápadně vás postrkují - tam někam. Vždycky, když už si myslíte, že víte, tak zjistíte, že vlastně nevíte vůbec nic :)

Ne všechno, co je mrtvé, opravdu zemřelo...

Je to čtivé, drsné, nepředvídatelné. Je to šílené. A přitom krásné.

Je to velká věc, sledovat člověka, jak sklouzne z nekonečného množství možností, které nabízí život, do konečnosti smrti...

Pro mě úžasný objev. Většina postav je nečitelná a to mě na tom baví. A stínový kocourek? Skvělé!

Když máme rádi knihy, tak nás taky mají rády. A stejně jako si my děláme poznámky na jejich stránkách, tak i ony poznamenávají nás...

Ainyska
04.11.2022

Tak tohle byl obrovský boj. Knihu jsem neustále odkládala a prokládala jinými knihami. První dvě třetiny knihy jsou opravdu nudné a moc nechápu význam poznámek pod čarou, dle mého názoru 90% z nich je úplně zbytečných a akorát to vytrhává z děje. Byla jsem rozhodnutá dát jen 2*, nakonec dávám 3* za poslední třetinu, kdy se konečně něco pořádného dělo. Opravdu nevím jestli mám chuť se pouštět do dalšího dílu, každopádně to zkusím a pokud to bude na podobné bázi jako tento, bez pardonu odkládám.

petra5588
08.10.2022

Četlo se to dobře, celý svět je fakt zajímavý, nechyběla dobrá dávka napětí, místy to bylo i vtipné, ale ten wow efekt jako třeba u prvních knížek od S. J. Maas se nějak nedostavil, dokonce jsem knihu dočetla až na druhý pokus. Možná už jsem na tenhle žánr stará :) Do dalších dílů se ale určitě pustím.

broskev28
29.09.2022

Tak tohle mě fakt dostalo!
Nejprve mě rozčilovala šílená ukecanost vypravěče, ty nekonečné „poznámky pod čarou“. Teprve když se jejich četnost trochu snížila, byla jsem schopna si je užívat a občas se jimi i řádně pobavit. (Proběhlo již několik státem sponzorovaných pokusů o dalekosáhlé iniciativy v oblasti zdraví, ale protože je vůlí všemocného Aa, že jeho žena nesmí na dlouhé roky na oblohu, může být i konstatování existence nemocí spojených se světlem prohlášeno za kacířství. Snahy o řešení těchto problémů jsou v senátu neustále sabotovány osobami loajálními vůči církvi, nemluvě o lobbistech zaměstnávaných nesmírně mocným cechem itreyských výrobců záclon. Ach, ta demokracie!)
Ale vlastní příběh, to byla neuvěřitelná jízda a já smekám před jejím autorem. Jednotlivé postavy – ať už šlo o akolyty nebo jejich „učitele“ – byly výrazně odlišené, zahalené mnoha tajemstvími. Prostředí (Rudé církve, Božího hrobu) velmi originální, geniálně vymyšlené. Ne-kocour a jeho schopnosti, prostě skvělé!

„Poslouchej, děvče,“ protáhl nosem Aeliuus. „Když máme rádi knihy, tak nás taky mají rády. A stejně jako si my děláme poznámky na jejich stránkách, tak i ony poznamenávají nás. Vidím to v tobě stejně dobře jako v sobě. Jsi dcerou slov. Dívka, která má příběh hodný vyprávění.“
P.S. Já četla e-knihu,a ta byla naopak téměř bez chybiček, takže se dost děsím papírové verze, kterou jsme zakoupili do knihovny . . .

Teea
28.09.2022

Jay ví co dělá! Všechny knihy, které jsem doposud od něj přečetla, byly báječné.
Jeho příběhy jsou vždy promyšlené do posledního bodu.
Průběh Nikdynoci se může zdát táhlý, ale vězte, že vše co se v knize odehrává je důležité a má nějaký smysl!
Konec dostane snad všechny!

Veve721
17.09.2022

Nikdynoc je přesně tím typem knihy, po jejíž dočtení se zle hledají slova. Je úžasná a nabízí tolik důvodu k tomu, aby si ji člověk zamiloval. Především originální svět, při jehož poznávání musíte obdivovat bezbřehou fantazii Jaye Kristoffa - tohle je ten pravý důvod, proč číst fantasy! Přestože mám ráda styl psaní S.J.Maas nebo Richelle Mead, pořád jde o fantasy stavějící na pravidlech biologie, meteorologie či geologie našeho reálného světa. Nikdynoc je v tomto naprosto odlišná.

Spolu s hlavní hrdinkou poznáváme svět se třemi slunci (žlutým, červeným a modrým), díky nimž nastává tma jen jednou za několik let. Tato skutečnost je úzce propojena s vírou v trojokého slunečního boha Aa, který zapudil svou ženu - bohyni temné noci Niah. Hlavní hrdinka Mia po vyostřeném politickém převratu přijde o oba rodiče a brzy zjistí, že má moc manipulovat se stíny (což je ve světě extrémistických vyznavačů boha světla vnímáno jako kacířství). Jejím jediným opravdovým přítelem se stává stínový kocourek a spolu se vydávají na dlouhou cestu za pomstou...

Nikdynoc zahrnuje všechny aspekty dobrého příběhu - originální prostředí, plno akce, napínavé dějové zvraty, skvělou ústřední protagonistku a roztomilé démonické zvířátko po jejím boku. Miin charakter je výborně vystavený, prochází vývojem, přitom postrádá "ukňourané okamžiky nejistoty", jakými trpí většina YA hrdinek (a při jejichž čtení trpím já). Je tvrdá, ale ne zlá. Děj je plný krve, utrpení, useknutých končetin, smrti... autor rozhodně nikoho nijak nešetří a přesně ta chladnokrevnost příběhu nesmírně sluší. Spolu se všemi do dokonalosti vybroušenými detaily vytváří epické dílo, které si zaslouží pozornost. Přestože se nedá říct, že by stránky mizely pod rukami (díky drobnému písmu a množství poznámek pod čarou nad knihou nějakou chvilku strávíte), jde o dobře investovaný čas. Doufám, že další díly nezklamou, protože tahle trilogie má slušně našlápnuto na místo jednoho z mých top favoritů v knihovničce.

1 ...