Nikdynoc

Nikdynoc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1009 269

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

Ilirea25
27.05.2019 5 z 5

Četla jsem od Autora Akta Iluminae a byl to u mě propadák, ale tohle? Tohle bylo skvělé. Napínavé, čtivé, super. Už jsem měla dost víl a ostatní havěti, proto jsem sáhla po téhle knize a nelituji. Chci další díl. :)

- Absolutně mě rozčilovaly poznámky pod čarou, některé byly až nepotřebné. Pak jsem je vzdala a nečetla.
- Nemám problém se sexuálními scénami, ale v těhle jsem si připadala jako v odstínech.

Nelly
23.05.2019 4 z 5

Pokud se přenesete přes první stránky, tak si už budete užívat jen skvělé čtení dlouho do noci - osobně ubírám hvězdičku jen za iritující poznámky pod čarou (jejich uvozování je tak titěrné, že jsem se kolikrát musela vracet a hledat je v textu), zbytečnou vulgaritu (asi tím jen autor chtěl zdůraznit, že se jedná o vrahy - ona ta děcka to kritérium mnohdy nesplňovala), zbytečné, příliš erotické scény (přeci jen hrdinům je kolem šestnácti let a stejně starým je kniha asi prvotně věnována). Jinak fantasy se vším všudy (i když místy to zavánělo Bradavicemi) - chválím za mapy a obálku. Těším se na další díly, uvidíme, co temnota přinese... P.S. Přeji si, aby CooBoo už ustoupilo od tradice chybných překladů.

Roux
21.05.2019 3 z 5

Nikdynoc - kniha se mi zdála dle anotace celkem zajímavá a i několik komentářů u booktuberů na instagramu rozhodlo o tom, že jsem po ní nakonec sáhla. Mám ráda hlavní hrdinky, které jsou silné, nemilosrdné a jdou si pevně za svým (a bohužel jsem zatím žádnou takovou nedostala). Proto jsem dala šanci Mie (škoda, že tohle krásné jméno mi znelíbil Bjork se svým "Pojď Mio, pojď.").
Budu zde psát zřejmě více kritiky, než pochvaly, jelikož pro mě Kristoff není bohužel žádný génius. Celý svět, příběh i schopnosti hlavní hrdinky má hezky vymyšlené, jen mi bohužel příjde, že to nemá dotažené. Poznámky pod čarou jsou naprosto rušivé a vůbec jsem nepochopila proč je nezakomponoval do textu. Po nějaké době jsem to vzdala a přestala je číst. Mia samotná je taky trošku rozpoluplná. Chápu, je to 16letá holčina. Ale i s jejím charakterem se dalo dle mého více vyhrát. Ty erotické části - neříkám, že nejsou dobře napsaný, to tedy ano. Jen, je to přeci YA a nevím jak vy, ale já bych nechtěla, aby tohle moje 12leté dítě četlo.

Celkově nejsem zklamaná, ale ani nadšená. Jen mě mrzí, že autor nevyužil potenciál, který jeho kniha měla. Protože z Nikdynoci se mohla stát pořádná pecka. Snad budou další díly lepší.

Marťa 79
20.05.2019 2 z 5

Tak tohle bylo docela zklamání. Kniha je do 3/4 obsahu celkem dobrá. Sice jsou ty poznámky pod čarou někdy opravdu otravné, ale občas i pobaví. Bohužel tady to dobré končí. Hlavní hrdinka mi ve většině případů přišla neskutečně naivní a připadalo mi, jako by se autor snažil až nepřirozeně často ukázat, jak dobrá je. A aby toho nebylo málo, tak většinu tajemství uhádnete už řadu stran dopředu. Ale ten hlavní zabiják příběhu byl neuvěřitelně přehnaný konec. Z hlavní hrdinky se tam prakticky stane bohyně, která pozabíjí celou armádu úplně sama a z hlavních vrahů udělal autor úplný telata, který si nevšimnou tak triviální věci. Knihu bych náročnějším čtenářům asi úplně nedoporučovala a spíš bych ji označila za docela ucházející YA se špetkou erotiky. Celá kniha mi tak trošku připadá jako inspirovaná knihou Poison Study od Maria V. Snyder, která je bohužel o 100% zdařilejší. Tohle je ale samozřejmě pouze můj názor :)

Lenka_S
19.05.2019 5 z 5

Úžasná kniha ke které se stoprocentně vrátím. Tentokrát jsem hlatala příběh a poznámkám pod čarou jsem nevěnovala tolik pozornosti. Podruhé si jí budu číst pomaleji a pečlivě :-). Už se těším na další díl.

TerkaLangoš199
19.05.2019 4 z 5

Kniha je trochu něco jiného, než na co je čtenář klasicky zvyklý, ale přijde mi, že se nám občas (hlavně v poznámkách pod čarou) snaží tuto skutečnost až moc vnutit. Celkově mi poznámky (párkrát typu: 'Do něčeho šlápla a doufala, že je to bahno.*' ... *nebylo) přišly občas neskutečně rušivé a hloupé, zbytečné. Toto je ovšem konec negativní kritiky.

V knize se setkáte s velmi zajímavými postavami, z nichž u většiny časem odhalíte nějaké tajemství či skryté pohnutky. Zkrátka nejsou povrchní a autor si na nich dal očividně záležet. Nemine nás ani lovestory, ani spooousta krve a bolesti, ani chvíle napětí, kdy knihu opravdu nejde odložit. Na tyto ne-odložitelné pasáže si však čtenář musí trošku počkat, takže doporučuji trpělivost a nabroušené zuby, ať se tím začátkem prokoušete rychle.

EDIT: Ještě jsem si vzpomněla na jednu část knihy, co stojí za zmínku a to jsou *držte se* postelové scény. A za tu zmínku stojí, jelikož jsem je asi v životě nečetla líp psané. (Přižnávám - nečtu červenou knihovnu ani podobné věci, tudíž asi moc nemám s čím srovnávat.)

tteerriinnaa
19.05.2019 5 z 5

WOW. Tohle je pecka. Neskutečný. Jay Kristoff je absolutně bezpodmínečně geniální autor. Naprosto pohlcující příběh, skvěle promyšlené postavy.

katerina.stir
15.05.2019 5 z 5

No co říct...CHCI DALŠI DÍL!! HNED!!!

Alex.Barunka
13.05.2019 5 z 5

Pokud už Vás milé a jemné YA příběhy unavují, není nic lepšího než sáhnout po této knize. Úvod sice má přirozenou tendenci čtenáře odradit, ale pokud se jím prokoušete, autor vám to rozhodně vynahradí.
Poteče zde krev a nebude jí málo, autor nemá slitování dokonce ani s hlavní hrdinkou, bude se mučit a zabíjet těmi nejpříšernějšími způsoby. Bude se nadávat a bude to drsné, plné akce a emocí. Tohle prostě chcete!

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973