veru_nedvedova veru_nedvedova komentáře u knih

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Kdyby mi bylo 13...tak možná. Ale tohle mě nebavilo. Bylo to hloupé a naivní. Nápad by se mohl zpracovat o mnoho lépe. Hvězdy nám nepřály jsou jen jedny, a tohle byla na ně parodie.
Věřím, že film je lepší.

27.06.2019 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Má první kniha od autorky...a jsem nadšená. Přijde mi jako by to byla Picoultová a Mornštajnová v jednom - obě jsou to výjimečné autorky.
Viktorie Hanišová oplývá barvitou slovní zásobou a dokáže vás vtáhnout do nejtemnějších koutů Šumavy a křehkých lidských duší.
Kdo by řekl že rodinné peklo a sběr hub k sobě tak neuvěřitelně pasuje a že to spolu bude fungovat.
Toto velmi smutné krásné dílo vám doporučuji.

20.06.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Skvělá kniha. Bavilo mě nevšední prostředí, autorčin humor a styl psaní. Kniha je příjemně odpočinková a doporučuji ji číst při zkouškovém či jiném náročném období :D
Ubírám jednu hvězdičku za zbytečné erotické scény, které nejsou příliš povedeně napsané.

17.06.2019 4 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Smutný příběh o zlomené dětské duši. Kniha je napsaná jednoduchým stylem a donutí vás přemýšlet nad tímto tématem. Moc se o něm ve společnosti nemluví. Přitom je, docela ve velkém měřítku, všude kolem nás.

27.05.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Kniha je velmi předvídatelná a děj se hrozně vleče. Do čtení jsem se musela nutit. Kniha má mnoho dlouhých a nezajímavých popisů. Takhle prostě thriller nemá vypadat.
Královna thrillerů pro mě tedy stále zůstává B. A. Paris.

27.05.2019 2 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tato kniha je zvláštní. Zvláštní je hlavní postava, zvláštní jsou postavy kolem a zvláštní je styl psaní. Věty jsou velmi krátké, strohé a nejsou vůbec nijak zabarvené.
Nápad dobrý, ale málo rozpracovaný.

14.05.2019 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

První polovina knihy byla skvělá. Mé srdce zaplesalo nad novým světem. Ale druhá polovina knihy mě zklamala, zvlášť konec.
Popisy autorky byly kolikrát až zdlouhavé a nudné. Jako ušlo to, ale jestli máte na seznamu další knihy na čtení, s touhle bych se nezdržovala.

24.04.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek je nejméně hodnocená kniha od autorky. Ale mně osobně oslovila nejvíce.
Postavy tak jsou krásně zapletené do sebe, příběh je tak velmi napínavý a čtivý, až se nakonec celý zase rozplete.

24.02.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Počátek je moje první kniha od autora. Začátek mě zcela pohltil a udělal ze mě stoprocentní ateistku :D Kniha je velmi čtivá a zajímavá, autor má děj velmi promyšlený, že by mu mohl kdokoliv věřit, že se tento příběh opravdu stal.
Jediné co mě zklamalo je, že konec byl lehce předvídatelný a trochu bych ho proškrtala.

12.02.2019 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pane jo. Tak tahle kniha byla úžasný zážitek.
Ze začátku jsem měla problém, že nebyla vyznačená přímá řeč, ale rychle jsem si na to zvykla.
Každá postava je skvěle propracovaná a hrozně mě bavilo, jak jsem mohla každou situaci vidět ze tří pohledů.

08.12.2018 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jakože jo, ale že bych z toho udělala takové haló...to asi ne. Všichni teď kvůli této knize šílí a myslím si, že možná trochu zbytečně. Kniha se četla hezky, rychle, bylo to napínavé a konec mě lehce znechutil. Nejvíce se mi na tom ale líbila obálka.

20.11.2018 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Na tuto knížku jsem četla hodně negativních recenzí, takže jsem se toho trochu bála. Ale nakonec jsem byla opět unešená. Vůbec mi nevadilo, že tam nebyla žádná akce. Byla to taková ta knížka, když dočtete příběh a říkáte si: "Hm, jak asi budou žít dál? co se stane s tím a tím?"
A hrozně moc doufám, že bude další díl. :)

12.11.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nový originální příběh akorát lehce předvídatelný. Každopádně jsem z něho nadšená a těším se na pokračování. Líbily se mi všemožné promyšlené detaily od imunity po nekonečně dokonalý Nimbus.
Takže za mě dobrý :)

06.11.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tento díl byl zatím asi nejnapínavější. Skvělé, skvělé, skvělé.

25.10.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Skvěle napsaná kniha. Myslím si, že autorka nás pustila do svého života a ukázala nám část sebe.

18.10.2018 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ze začátku je to milá vtipná kniha, které se pomalu zatemňují stránky. Obsah je plný zajímavých myšlenek, o kterých pak budete dlouho přemýšlet.
Akorát bych možná trošku pozměnila konec. Mámu bych asi nechala ve vězení.

25.09.2018 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Určitě knížku doporučuji k přečtení.
Ale tuto tématiku vždycky srovnávám s Vypravěčkou, která je mnohem drsnější a lépe propracovaná.
V této knize, bylo všechno jen tak zlehka popsáno. Takže knihu doporučuji těm, kdo má slabší žaludek a zajímá ho téma druhé světové války.
Velké plus přidávám za to, že na konci knihy jsou fotografie a komentář syna.

17.09.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tato knižní série je naprosto úžasná. Už se těším na další knížky o tomhle světe. Pravděpodobně to budu číst stále dokola, protože z tohohle světa nemůžu odejít.
Ale tenhle díl byl pro mě nejslabší, byl skvělý to ano, jen se mi moc nelíbil konec. Některé scény tam byly naprosto zbytečné a některé by mohla autorka naopak více rozepsat.
Každopádně doporučuji všema dvaceti! :)

14.09.2018 4 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Na tuto knihu jsem slyšela spoustu negativních ohlasů. Nechápu proč! Miluji tuhle knihu. Čte se hrozně lehce a je to milé odpočinkové čtení.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Líbilo se mi číst o šťastné a nešťastné lásce, o vztahu mezi matkou a dcerou. Líbilo se mi číst o obyčejném životě.
Velké plus za to, že v pozadí se vždy odehrávala politická situace, nebo co se zrovna v té době nebo roce stalo. Vždy to bylo jen tak zlehka naťuknuté.
Styl psaní mi trochu připomínal knihu Francouzská jízda od I. Peroutkové - která mimochodem taky stojí za přečtení.

28.06.2018 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Začátek mě velice bavil, ale druhá půlka už byla slabší. Bohužel bych tuto knihu thrillerem nenazvala. Od toho žánru si představuji něco jiného.

28.06.2018 3 z 5