Kulti

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/kulti-E8X-398406.jpeg 4.3793

Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti, 2015

Kniha Kulti

Julinka679

(+ SPOILER) Musím souhlasit s mnohými, že je knížka opravdu dobrá a hodně čtivá.
Bohužel i já musím zmínit fakt, že by klidně snesla o pár stránek méně, proto na hodnocení ubírám 1*.
Hlavní hrdinka Sal je členkou ženského fotbalového týmu, který dostane nového trenéra a není jím nikdo jiný než Salin "miláček" Reiner Kulti. Z prvu se chová jako naprostý kretén (chápejte tak půlku knihy) ale samozřejmě si city najdou svoji cestičku skrz jeho kamenné srdce a do Sal se zamiluje, no a ona do něj samozřejmě.
Jedná se o slow-burn romantiku, takže pokud čekáte, že se dají dohromady někdy v půlce knížky tak si můžete nechat leda tak zdát. Sal a Kulti utvoří pár až v závěrečné části knihy a já se nakonec zbytečně strachovala protože do té doby je stále o čem číst, děj se stále posouvá kupředu a nenechá vás vydechnout.

I když fotbalové prostředí moc nemusím a to ženské nevyhledávám už vůbec tak se mi kniha četla velice příjemně a rychle a vlastně vůbec nevadilo, že o fotbale nevím skoro nic.
Konec, ve kterém je uvedeno, že se Reiner a Sal vzali a že Kulti po několika letech končí kariéru aby se věnovala rodinnému životu se mi líbil a musím říct, že to dodalo tu pomyslnou třešničku na dort.
Hodnotím tedy 4* a doporučuji :-)

Anette_De

Ke knize jsem se dostala díky mojí nejlepší kolegyňce v práci, která si ji nemohla vynachválit. S velkým očekáváním jsem se do ní tedy pustila a nemám slov. Tohle byla jízda teda od začátku až po konec. U několika situací jsem se opravdu nahlas smála, zanadávala si a nakonec se rozplývala nad úžasným koncem. Už teď se neskutečně těším na další díla od této autorky a doufám jen, že budou stejně tak dobrá jako tohle!

pat4157

Preclíku, skopčáku, bratvurste, Taco... Pobavilo, rozesmálo.

pelikosi

Jsem trochu rozpacita, kniha ma vyborne hodnoceni. Jsem priznivec zanru i sportu, ale tohle mi proste nesedlo. Pribeh se odviji pomalu. V jinych knihach mi obcasne vulgarni - humorne - vyrazy nevadi, ale tady je opravdu "prekadeno a preponozkovano". Chybovost ohromna. Fotbal nemusim, ale pozitivne hodnotim, jak hrdinka poctive drela, je sympaticka ona i jeji rodice. Jinak takove " nijake".

Grohlinka

Mně se to prostě líbilo, krásná oddechová četba, od které dostanete přesně to, co očekáváte. Sympatické hrdiny, tady chci vypíchnout zejména hlavní hrdinku, Sal, dlouho se mi nestalo, že by mi v románu sedla hlavní hrdinka tolik jako v téhle knížce, nevadilo mi na ní snad nic, byla statečná, drzá, soucitná a milující, dostanete i špetku erotiky, příběh o přátelství a navrch ještě neotřelé prostředí holčičí fotbalové ligy. Milá pohádka, po které se určitě nebojte sáhnout ve chvílích, kdy Vám bude úzko nebo jako odreagování od náročnější četby či po ní. Pozitivně kvituji i příjemný epilog, který já vždycky oceňuji.

,,Všechno, co se mi v životě stalo, mě dovedlo až sem. Osud je jako žebřík, po kterém musíš krůček po krůčku šplhat, aby ses dostala tam, kam máš. Jsem tím, kým jsem, a udělal jsem to, co jsem udělal, jen abych se dostal k tobě."

Babu002

Knihu jsem četla před nějakou dobou.
Sice jsem očekávala více romantiky, ale i tak jsem byla nadšená z jejich příběhu.
Ze začátku mě fakt štvalo to ‘kadí’, ale jako po nějaký době už mi to ani nepřišlo :D
Bylo to čtivý, zasmála jsem se a fotbal mi přišel opravdu jako zajímavé téma!

knihomolkaMist

Jakožto velký fotbalový fanda tuto knihu ani nemohu hodnotit jinak.
Skvěle vykreslené fotbalové prostředí. Jako problém některých lidí mohu uvážit časté používání fotbalové terminologie (typu šestnáctka, šibenice, ...), které asi nefotbalovému čtenáři nic neřeknou.
Jako romantický příběh však kniha nemá chybu. Miluju preclíka, oblíbila jsem si i taco :D Čte se to poměrně rychle a stránky vám mizí pod prsty.
Víc takových knížek!

HNEDOOCKA

Výborná odpočinková romanťárna ze sportovního prostředí. Přečteno na jeden zátah. Po dlouhé době mě zase něco opravdu bavilo :)