Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1358 344

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

ivetdos
21.02.2022 4 z 5

Druhá šance pro Zapatu dopadla kupodivu dobře. Ano, klasicky drsňácká hlavní hrdinka, plno fotbalu a hoodně slowburn romantika, ale mně se to líbilo. Dobrá oddychovka, která jde trochu proti proudu, nemá tolik klišé a mohla by být kratší, ale já se bavila a asi dám Zapatě ještě šanci :)

lenka7679
17.02.2022 3 z 5

Kniha je dlouhááá. V první čtvrtině se v ní v podstatě nic neděje a děj se táhne a táhne. Čím blíže je konec, tím se lepší, ale stejně to na více než tři hvězdy není.
Četla jsem od autorky druhou knihu a její styl mě neoslovil. Knihy jsou rozvláčněné a v této jsem si přečetla tolikrát slovo kadí, že jsem měla chuť knihu zahodit. Nikdy jsem se nesetkala s tak divnými výrazy a slovními spojeními, jako v této knize.
Každopádně tato autorka své fanoušky má.

Bexoxo
01.02.2022 3 z 5

K této autorce jsem se dostala teprve nedávno a když se s Láskou Lukov stala mojí srdcovkou, tak jsem samozřejmě sáhla i po Kultim. Tady však moc nechápu to vysoké hodnocení. Za mě je to oddechovka, co neurazí, ale ani nepřekvapí. Dost málo erotiky a příběh, co mě vůbec nepřesvědčil. Nejvíce mi však vadilo to přehnané množství neuvěřitelných osudových momentů, což patří spíš do pohádek.
xoxo

Slunečnice322
27.01.2022 3 z 5

Chvilku mi trvalo,než jsem se začetla,ale pak už jsem nemohla přestat. Doporučuji zvláště těm, kteří mají rádi romantiku ze sportovního prostředí!

erika3886
21.01.2022 4 z 5

Krásné oddechové romantické čtení, kde se zasmějete i trochu za vztekáte. Dle mého názoru mohla autorka trochu ubrat opakujícího textu. Jelikož číst asi 4x, že rodiče Sal bydlí 3 hodiny od ní, mi přijde jako informace, která stačila říct jednou. A takových situací, kde se hrdinka hodně opakuje, je více.

I přesto knihu doporučuji, jelikož vás vtáhne a nebudete od ní chtít odejít.

DeniCod
21.01.2022 5 z 5

Jelikož se mi od Zapaty kniha Rytmus, já a Malychin moc líbila, tak jsem si přečetla i Kultiho. Za mě byla kniha hodně čtivá, chvilku sice trvá než si na její psaní zvyknu, ale stojí to za to. Někdy mě její "záchodový" humor trošku štval, ale dalo se to. Líbí se mi ta hate-love romatika, kterou Zapata prostě umí napsat. Kulti je takový ten tajemný, sexy bručoun. Sal mi byla od začátku sympatická a příjemná, líbí se mi že na sobě pracuje, aby byla nejlepší. Fotbal mám ráda takže to prostředí mě úplně pohltilo. Do budoucna se určitě chystám na S láskou, Lukov.

Saimoon
12.01.2022 3 z 5

Autorku už jsem znala a jelikož se mi knihy S láskou Lukov a Rytmus, já a Malychin hrozně moc líbily, rozhodla jsem se přečíst i tuto. I když bylo na knihu napsáno plno pozitivních recenzí a všichni ji přirovnávají k tomu nejlepšímu od autorky, já se k tomuto názoru tedy nepřikláním. Neříkám, že je kniha špatná, ale mě osobně moc neuchvátila. Hlavní postavy byly takové průměrné. Reiner mi na začátku moc nesedl. Moc se neprojevoval a obecně byl za hrozného morouse. Ke konci knihy už se Sal trochu otevřel a byl příjemnější, ale stejně mi přišel nudný. Sal byla o trochu lepší, líbila se mi její odhodlanost, týmový duch a to, že chtěla za každou cenu vyhrát. První půlka knihy byla za mě až příliš nudná. Ani občasné pošťuchování a výměna názorů mezi hlavními hrdiny to nezachránila. Pak už došlo k většímu rozjezdu, ale i tak na mě kniha působila unaveným dojmem. Jelikož jsem četla tuto knihu až poslední, musím jí hodnotit 3*, protož jí shledávám méně povedenou. Kdyby autorka knihu zkrátila cca. o 100 stránek, udělala by nejlíp.

Wimmerka
07.01.2022 4 z 5

Napíšu to znova, ale Zapata tyhle knížky prostě umí hate-love romantika u které člověk nemusí moc přemýšlet a může v klidu vypnout. Jediné mínus za mě pomalejší rozjezd, kdy se k sobě hlavní postavy skoro nepřiblížili, ale pak to stálo za to. Spousta pošťuchování a humoru okořeněné nějakou tou romantikou

Mondaika
27.12.2021 2 z 5

Na knihu jsem se těšila i z důvodu tolika kladného hodnocení, ale...
Vydat knihu, která bude většinu čtenářů na začátku (cca min. 250 ne-li více ) nudit je dost smutné... Nechala bych autorku nepovedený začátek přepracovat. A pak by možná nemyslela jen na představování si, že kadí, kadí, kadí, kadí"
Nechápu proč má kniha zbytečně 500stran.
A také úplně nevěřím tomu, že by se tak slavný a starší, hrdý chlap, který může mít co chce nechal tak snadno zblbnout...
Krásná pohádka, ale je spoustu krásnějších a lépe napsaných knih, co si zaslouží svoji pozornost mnohem více...!

Kladné - věřím, že si každý čtenář najde důvod se zasmát.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Nikdy jsem nevěřila, že bych si přečetla knihu o americké fotbalistce, která se zamiluje do německého fotbalisty (známého po celém světě) a budou spolu pořád na nože, což byla ta nejlepší možná věc.
Fotbal mě bral, když jsem byla mladší a chodila jsem se dívat na zápasy svého oblíbeného týmu (Klokani do toho!). Jenže ta doba je už pryč a najednou mě fotbal vůbec nebere. Z toho důvodu jsem se bála, aby to neovlivnilo čtení, ale naštěstí se to nestalo a já se do knihy totálně zamilovala. Příběhově se mi to líbilo a vůbec jsem se nenudila, neboť ústřední dvojice - Sal a Kulti - byl! skvěla. To jejich neustálé pošťuchování a hašteření mě neskutečné bavilo. Z toho vyplývá, že jsem si oba protagonisty oblíbila. Především Sal mi neuvěřitelně sedla, opravdu skvělá ženská hrdinka - "představuj si, že kadí, kadí, kadí".

tereza1198
16.12.2021

Tak já ani nevím, kde začít. Knihu jsem začala číst a odložila ji. Byla jsem úplně zhnusená. Samé Kulti kadí, všichni kadí, mysli na to že kadí. Tohle rozhodně nebylo pro mě.
A pak jsem se ke knize vrátila, protože jsem v mobilu zrovna žádnou jinou e- knihu neměla. A stal se zázrak. Fekálního humoru ubylo a vyloupla se skvělá, romantická kniha. Už dlouho jsem se u žádné romantiky tak nebavila. Našla jsem si cestu k oběma hrdinům a četla do noci, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Takže bych byla ráda za vynechání řečí o biologických pochodech a mírné zkrácení. Chápu, že se lidi dají tím začátkem odradit, ale já jsem ráda, že jsem nakonec četla dál.

Javik
13.12.2021 5 z 5

Po první hodině čtení jsem byla zoufalá po čem jsem to sáhla. Asi jako skoro všem mi vadily neustále připomínky že chlap kadí. Už jsem se začínala smiřovat s tím že to prostě nebude moje věková kategorie ale pak se to stalo. Zamilovala jsem se.
Postavy jsem si zamilovala. Sal která mi příjde zatraceně skvělá svou tvrdohlavostí, upřímností , pracovitostí a laskavým srdcem. U Kultiho jsem si oblíbila tu jeho tichou zamračenost, mručení a starostlivost.

I přesto že fotbalovému prostředí absolutně nerozumím, rychle jsem se zorietovala a nakonec mi to přišlo dost originální.

Je pravda že první polovina knihy se celkem táhla ale mně osobně to nevadilo jelikož jsem si s chutí užívala každou stránku.

Shrnutí: Pokud hledáte příběh který obsahuje hate to love, opravdové "dokonale nedokonalé" postavy a sladkou milostnou linku u které se bude chichotat jak puberťačky, Kulti je pro vás. A troufám si říct že jakákoliv kniha od autorky vás taky nadchne.
Pro mě se stala Mariana Zapata jistotou kvality.

Ewwe
05.12.2021 3 z 5

Od autorky jsem četla knihu Rytmus, já & Malychin kde jsem byla nadšená a těšila jsem se na další. S velkou chutí jsem začala číst Kulti a bohužel jsem už tak z knihy odvařená nebyla. Nejvíce mě iritovalo to, že v knize je pořád slovo kadí. OK, použít párkrát, ale tady bylo to slovo snad 100x! Postavy fajn, ale na to, že Kulti měl skoro 40 a Sal 27, tak chování jako někde na střední. Je škoda, že autorka knihu neuchopila trochu jinak a spíše se tam v první polovině knihy celkem plácala. Jako odpolední nenáročné čtení je to akorát. Snad kniha Lukov bude lepší.

lenule136
03.12.2021 5 z 5

Fotbalové prostřední mě zase tolik nenadchlo a měla jsem problém se do té romance dostat, nějak jsem tam to napětí necítila tak jako u Lukova. Ale konec mě opět dostal, bylo to nakonec moc pěkné čtení a určitě Kultiho doporučuji. Kniha byla i vtipná, halvně to, jak si Sal neustále připomínala, že kadí :D :D

peta88
22.11.2021 4 z 5

Jo, tak tady jsem měla problém se začátkem. Dokonce jsem knížku odložila a nevěděla jsem, jestli ji vůbec dočtu. Časem jsem se ke knize vrátila a teď rozhodně nelituji! Nakonec se děj rozjel do pěkného romantického příběhu a ode mě si zasloužil 4,5 *

jitka_dankova
11.11.2021 odpad!

Pro mne katastrofa. Nedočetla jsem. Nedospělá kniha s trapnými scénami, neustálými představami o kadění... proboha. Kdo se může s takovou dívkou ztotožňovat. Kniha je velmi nudná a vůbec není čtivá. Je to ztráta času i peněz. Nerozumím tomu, jak mohla kniha dosáhnout na tak dobré hodnocení. Nedokážu najít žádné pozivitum a přitom vím, že autorka psát umí.

wielka
22.09.2021 3 z 5

Zaujalo ma vysoke hodnotenie knihy a sportova tematika, preto som sa rozhodla do nej zacitat. Hm... ked sa prekadime prvou polovicou knihy, ktora mohla by o polovicu kratsia a o nieco menej nudnejsia, tak sa dostaneme aj k nejakemu deju, ktory je fajn, ale nic neocakavane sa neudeje. Rovnako mi chybal viac prepracovanejsi epilog.
Uvidim, ako na tom bude S laskou Lukov.

kacenka6144
19.09.2021 5 z 5

Napřed jsem si říkala: "500 stránek, tvl to je fakt dost." Ale nakonec jsem se přes ně přenesla, ani jsem nevěděla jak. Cestu, kterou si Sal a Rey prošli, jsem s nimi prohopsala bez zaškobrtnutí. Tohle byla má první knížky od téhle autorky a už se těším na další. Navíc ma ráda knížky že sportovního prostředí. A ženská fotbalová liga je prostředí dost neobvyklé.

dooky
13.09.2021 5 z 5

Poslední dobou mám nějaké štěstí při výběru knih a opět jsem nadšená. Nečekala jsem mnoho a dostalo se mi skvělého příběhu. Zpočátku jsem byla skeptická, že má kniha tolik stran a bála jsem se, že bude hodně nudných a hluchých míst. Ale zírám, protože jsem se prostě nenudila snad ani jeden odstavec. Mělo to vše, co od odpočinkové knihy chci. Fotbal mě normálně vůbec nebere, ale tohle bylo zajímavé spestření. Oblíbila jsem si obě dvě hlavní postavy a teď jen vymyslet co číst dál a nebýt zklamaná, že to není tak dobré...

Njangu
10.09.2021 5 z 5

Tato knížka mně přišla do ruky úplně náhodou. Nic jsem od ní neočekávala a překvapení bylo ohromné. Myslím, že je to knížka, kterou si někdy přečtu znovu a to je moje nejvyšší hodnocení, protože nikdy nic 2x nečtu. Škoda, že nemůžu dát hvězdiček aspoň deset. Je to pro mně TOPovka od této spisovatelky.
Ale přeci jen nějaké mínus najdu - a to, že knížky Mariany Zapaty tady vychází tak sporadicky.