S láskou, Lukov

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/big_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4.5535

Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love, 2018

Kniha S láskou, Lukov

Jana65
26. listopadu

Tato kniha je podle mě jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Moc mě bavila a bonus byl, že se děj knihy odehrává ve sportovním prostředí. Kdo má rád vtipné oddechovky, ve kterých je láska, ať si přečte, určitě nebude litovat.

_Brunetka_
19. listopadu

Tuhle knížku řadím rozhodně do jedněch z těch nejlepších za rok 2021. Autorčin styl psaní je naprosto brilantní. Tady nelze mluvit už o žádném rychlém ubíhání stránek při čtení, protože tohle není jen čtení, VY jste účastníci příběhu. Své zatáhnutí do tohoto příběhu hodnotím velmi kladně, protože mě moc bavil (čti: žila jsem pro něj) a rozhodně můžu říct, že nespadá do tuctu dalších stejných romantických knih – razí si cestu svou jinakostí. Postavy byly naprosto geniální. Za dobu, co jsem s touhle knihou strávila, Jasmine a Ivan začali tvořit neoddělitelnou součást mého srdce, zamilovala jsem si je navzdory tomu, že měli své chyby, které stejně alespoň z části potom vymizely díky vývoji, kterým si prošli (což oceňuju). Stejně jako postavy hlavní, byli i vedlejší postavy parádně vykresleny, což zapříčinilo to, že jsem si našla oblíbence i mezi nimi. Romantická linka se nedá popsat jinak než takto – LUXUS VŠECH LUXUSŮ – a nepřeháním. Opravdu, pokud by tak jiskřivá, planoucí a hmatatelná chemie, která byla mezi Ivanem a Jasmine, fungovala mezi lidmi běžně nebo by byla alespoň častěji takto ztvárněna v jiných knihách, na světě by bylo jako v ráji. Dostávala jsem ji do sebe každým pórem a rozplývala se nad ní. Navíc, pokud máte rádi hate to love romantiku a uvěřitelnost prožívané lásky, nemáte tady nad čím váhat. Nemusím asi říkat, že emoce létaly naprosto všude – div, že nemlátily okny a dveřmi (samozřejmě i na řadu slz došlo, znáte mě). Je třeba ještě vyzdvihnout fantastický humor Mariany Zapaty, smála jsem se po celou dobu čtení – co slovo, to perla. Našla jsem tu i spoustu krásných myšlenek. Moc se mi líbí téma snů, lásky (opory v ní) a síly rodiny, které provází celou knihu. Konec byl pecka. Za mě tedy špička, a pokud vás to alespoň trošku zaujalo, ČTĚTE!!

MagdalenaSlaba
17. listopadu

Zbytečně rozvleklé pasáže, předvídatelný děj, celé by se to vešlo na polovinu stránek. Na mě až moc sladké, není to typ knihy, kterou bych obvykle volila. Četla jsem to v rámci knižní štafety, kterou dělám společně se svými neteřemi. Ale ačkoli rozhodně nenadchne, tak asi ani vyložené neurazí. A pro mladé dívky asi docela fajn kniha.

Pavla79
15. listopadu

Jsem trochu rozpačitá..., ani vlastně nevím, co napsat.. Celkově mám tento druh četby ráda, odpočinu si u ni..., ale tato kniha byla taková zvláštní. Spoustu zbytečné omáčky, která mě docela rušila a kterou jsem i občas přeskakovala a občas i nějaká chyba v textu. Peprnější slova mi ani nevadila, spíš až moc "fňukání" Koule a až přiliž dokonalý Satan. Jediné, co si asi zapamatuji, protože pobavilo.... "To bude jak Hunger Games na ledě."

šneki
10. listopadu

V pořadí už moje třetí Zapata a já vám nevím. Příběh vždycky vypadá slibně, ale co ty postavy vypustí z pusy to byste je občas zfackovali. Cením krasobruslařské prostředí, ale některé věci byly hodně přestřelené nejen co se krasobruslení týče (třeba že Lukov se půlku knížky o Jasmine stará jak o dítě).

Lucy018
06. listopadu

I když jsem pro tuto knížku nehlasovala, aby se u nás přeložila a vydala. Ale chtěla jsem si ji přečíst, protože od Mariany Zapaty jsem četla dosud všechny knížky vydané v ČR. Ale bohužel tato recenze bude v negativním smyslu. Čekala jsem od toho víc a kniha mě hodně zklamala. U knihy jsem se strašně trápila a furt se přemlouvala ke čtení. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a dětinská. Ke konci to bylo už trošku lepší, ale stejně. Děj byl zajímavý a super napsaný, i když v některých momentech bylo to moc zdlouhavě vyprávěné. Kdyby zbytečný věci ubrala, knížka by byla kratší a možná by se četla lépe. Každopádně knihu hodnotím průměrem, i když by si zasloužila o něco míň hvězd, ale já autorce věřím, že další knížka, která vyjde příští rok, bude lepší aspoň jako ty předešlé dvě prvně vydané knihy. Musím uznat, že obálka S láskou Lukov se povedla, ale musím se přiznat, že se do knížky podruhé pouštět nebudu. Teď jen budu čekat na další její knížky, které snad předvedou mnohem víc než tato.

wielka
04. listopadu

Mam velmi rada filmy aj knihy zo sportoveho prostredia a tato bola naozaj, naozaj pekna. Ano, mala som pocit, ze je to ako filmy Ladove ostrie, ale tie ja od detstva mozem pozerat vzdy, ked v TV idu :-) Takze tu si moja dusicka prisla na svoje. Ivan ako postava, ako clovek bol uzasny a Jasmine mala svoje vnutorne neistoty, no napriek tomu to bola bojovnicka, ako sa patri. Nechybal tomu vtip, nechybala tomu ludskost a ani laska, a to nemyslim lasku medzi nimi, ale jej najblizsich. Miestami ma to az dojimalo, co sa mne malokedy stava.
V porovnani s predoslou autorkinou "prekadenou" knihou Kulti, je S laskou, Lukov o ligu vyssie. Dakujem, skoda, ze sa neda dat tych hviezdiciek viac :-)

dooky
03. listopadu

Zapata opět nezklamala. Knihu hodnotím vysoce, jen jsem měla trochu problém se prvních cca 100 stran začíst a Jasmine mi nebyla moc sympatická. Nicméně potom se to rozjelo a byl to hezký příběh. Na Kultiho to ale nemá, ten byl zatím TOP.