S láskou, Lukov

S láskou, Lukov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1083 259

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

Knižnípauza
10.08.2023 3 z 5

Moje první Zapata, která se mi v knihovně válela strašně dlouho a jsem ráda, že jsem se knihu rozhodla číst v létě. Protože za mě, je tohle klasická letní četba, sice se zde pohybujeme v krasobruslařském prostředí, nicméně romantika zde, je pro mě tak nějak na letní úrovni.
Musím uznat, že Zapata je asi opravdu královna slowburn romantiky, s porovnáním s ostatními knihami v tomto žánru, co jsem zatím přečetla. Zároveň v této knize jsou již starší postavy, takže to není úplně Young adultovka, tudíž se zde setkáváme s více "dospělackými" problémy, což mi také padlo do noty.

S Jasmine jsem měla sice ze začátku trochu problém, ale naštěstí se vše po pár kapitolách dalo do pořádku. Lukov byl pro mě hned od začátku sympaťák, co má na veřejnosti jen hodně dobrou masku namyšleného spratka.
Chemie byla mezi Jasmine a Ivanem velmi dobrá a člověk si opravdu užíval jejich konverzace a škádlení.
Podtrženo a sečteno: další knihy od autorky určitě zkusím, protože S láskou, Lukov byla velmi povznášející romantická kniha, u které si člověk odpočine a usměje.

Karolína18
04.08.2023 5 z 5

U knihy jsem si pěkně zavzpomínala na svoji lásku k filmům Ledové ostří. Na můj vkus byla kniha ale poměrně naivní, nepřekvapivá a minimálně hrozně zdlouhavá, tedy zhruba prvních sto stran. Ale pak to teda byla jízda. Někdy se nemůžu rozhoupat a dát nějaké knížce pět hvězdiček. Asi mám neopodstatněný strach, že na mě všichni ti Orwellové a Steinbeckové vylítnou z poličky s knížkami a budou na mě doléhat, jestli to je jako fakt stejně dobrý jako oni. Není to stejný žánr, tak a máte to! Tato kniha mi zase dokázala, že nejsem jiná než v pubertě. Že pořád s napětím očekávám, co se v romantických příbězích stane na dalším řádku, na další stránce. Kvůli pocitu, že nemůžu jít spát a musím číst dál dlouho přes půlnoc, čtení miluju a vždycky budu. Tak proto 5 hvězd.

knizni.taurus
01.08.2023 5 z 5

Boží. Konečně zase skvělá slow burn romantika, která se četla sama.

Když jsem četla Kultiho, tak jsem si říkala: tahle autorka, to bude něco pro mě. Pak ale přišel Malychin a nevěděla jsem co se děje. K Lukovovi jsem přistupovala opatrně s tím, že kdo ví, jak se to vyvrbí. No neměla jsem se čeho bát. Tohle bylo prostě a jednoduše skvělé.

Nebudu lhát, krasobruslařské prostředí pro mě bylo hlavním tahounem. Ten sport je mi hodně blízký a spolu se skvělými hlavními postavami to nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Krasobruslení je tady hezky podáno, jeho strasti a negativa, ale taky to, o jak krásný a jedinečný sport se jedná.

Jasmine je holka, která se nevzdává. Obdivovala jsem ji za to, jak si umí jít za svým. Každopádně i na ni si musíte zvyknout. Ze začátku jsem s ní byla trochu na štíru, protože její frustrace byla na pomezí sebedestrukce. Na druhou stranu tu frustraci z toho, že nemůže plnohodnotně dělat sport, který tolik miluje, jsem chápala. Tady jsem byla prostě ze začátku na rozpacích. Jakmile ale začala bruslit s Ivanem, tak si tu osinu ze zadku vytáhla, jako dlaždič mluvit ale nepřestala. :D Její přestřelky a popichování s Ivanem byly zábavné, jindy byly trochu přes čáru, ale bavit jsem se nepřestala. Moc mě bavila i její rodina, její sourozenci a i jejich partneři byli skvělí.

Rodinné vztahy, romantická linka, oddanost sportu, negativa ale i krása krasobruslení. To vše dohromady vytvořilo skvělý příběh. Po přečtení této knihy jsem si krasobruslení zase zamilovala a možná i vy dostanete chuť si zajít na stadion si zabruslit.

Lofda
28.07.2023 4 z 5

Krásné, pohodové, romantické, vtipné.. Příběh Ruby a Aarona byl pro mě o malinko hezčí, ale i tak, opět jsem si čtení moc užila. Líbí se mi ten pozvolný vývoj a vůbec mi nechybí, že se vše obešlo bez přehnaných dramat. A ještě ke všemu spoustu známých postav, celá ta Santosovic rodina, jo, bavilo mě to..

KateTheBlogger
25.07.2023 5 z 5

Mariana Zapata je prostě bohyně. Prostředí vrcholového krasobruslení popisuje tak, jako by se v něm každý den pohybovala a i přesto, že je příběh jejích postav vždy stejný, její knížky miluji a vůbec mi nevadí, že jsou tak tlusté, že bych je mohla používat jako zarážku do dveří. Kniha S láskou, Lukov se vyrovnala Kultimu a obě se tak staly mými oblíbenými.

packlik
23.07.2023 5 z 5

V první radě mě těšil počet stránek, takže jsem věděla, že to nebude žádný uspěchaný rychlovztah. Ivan byl vlastně děsnej sympaťák, bavila jsem se a v podstatě jsem nenarazila na hluché místo.
Zatím pro mne stále vede Aaron a Ruby, která je mi prostě bližší.

Janča086
20.07.2023 4 z 5

Scott Moir a Tessa Virtue, bývalý úspěšný olympijský pár v krasobruslení. Jasmine a Ivana jsem si představovala stejně jako Tessu a Scotta. Opravdu krásný romantický příběh z krasobruslařského prostředí. V průběhu knihy jsem pořád čekala, jak se to mezi Jasmine a Ivanem vyvine, ale stálo si počkat, až do konce.
Knihu vřele doporučuji :)

murielkaa
20.06.2023

absolutne nechapu co všichni na téhle knížce vidí. autorka ma opravdu jiny styl humoru a na mne to bylo proste nevtipné a trapné, kazdopadne chápu, ze každému sedne nebo jiného. postavytaky nejsou zrovna sympatické, ikdyz teda Ivan je skvělej je to hrozne slowburn, takže stejně než se mezi nimi neco trvá to extremne dlouho, což teda pro mne taky nebylo úplně to prave, ale ne ze. by mi slowburn vadil, tady mi to proste jen nesedělo. krasobruslení je tam krásně vykreslené, to se musí nechat hahah, ale jinak se mi to proste vůbec nelíbilo.

Mamka_cte
07.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Má první Zapata a teda vůbec nelituji ani jedné strany! Prostředí krasobruslení bylo moc hezky poddané a já si připadala, jako bych byla taktéž na ledě.

Pomalu rozvíjející se romantická linka byla strašně sladká a místy trochu nerozhodná, což dělalo příběh ještě lepší. Úžasný pár, kterému jsem fandila od začátku. Jejich hašteření a provokace mi bylo hrozně sympatické.

Ivan byl super a jeho popis postavy byl prostě mňam. Líbilo se mi zachraňování zvířat a hlavně jeho ochranitelská povaha.
Jasmin byla velikánská bojovnice a já si neumím představit tu únavu a bolest, co musela prožívat, ale stálo to za to.

Kniha je vtipná, romantická a objevuje se zde i nějaké to těžší téma. Opravdu příběh doporučuji a těším se na další Zapatu.

Anor505
31.05.2023 4 z 5

Poslední dobou na mě Mariana Zapata vyskakuje skoro všude, tak jsem se nechala ukecat a pustila se do čtení. Začátek knížky byl sice pomalejší, ale po pár stranách mě to začalo bavit. Krasobruslařské prostředí autorka představila moc hezky a pomalu se rozvíjející romantická linka byla příjemná. Jen kdyby se ti dva chovali přiměřeně ke svému věku a ne jako praštění puberťáci. Příběh se otřel i o několik vážnějších témat, ale přišlo mi to trochu nedotažené, což byla škoda. Celkově byla knížka prima a jestli od autorky potkám nějakou další, tak si jí ráda přečtu.

AnnieR.
23.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Nádherná kniha, krásně napsaná. Celých skoro 500 stránek se něco dělo a já se nestihla ani nudit. Pozvolná romantická linka se mi líbila a byla jsem překvapená, že tam nebyla vyloženě zápletka mezi hlavními postavami (když pominu jejich hašteření, které se mi líbilo). U většiny knih, které jsem četla (romantických knih) se ve třičtvrtě knihy něco stane a hrdinové spolu začnou mluvit až ke konci. Vůbec mi to nechybělo.
Ivan byl mým oblíbencem, víc než Jasmin, ale ve výsledku mi ani na jednom nic nevadilo. Ivan mě zaujal svým ochranářským postojem a moc se mi jako partner líbil. Dokázala jsem se vcítit do té romantiky, jako kdybych ji sledovala na vlastní oči. 93%

PetraBery
14.05.2023 3 z 5

Krasobruslařka Jasmine dostane pracovní nabídku od jedničky na ledě, Ivana Lukova. Vývoj vztahu mezi nimi je pozvolný a vtipný, dřina ve vrcholovém sportu popsána naprosto parádně. Je to čistá romantika, ale já si to užila.

JaAnička
11.05.2023 3 z 5

Špatný to není, má to spoustu vtipných momentů (někdy je to možná až trochu na sílu - nebo to naopak vtipné není vůbec), pár nosných myšlenek - otec, možnost zranění, vztahy mezi sourozenci, peníze, práce, financování, láska ke sportu... (bohužel ale ještě víc jenom naznačených, nedořešených nebo úplně vypuštěných linek, které by mohly knihu natáhnout minimálně o dalších 100 stran, což by v konečném důsledku knize moc neuškodilo - např. Paul, další partneři, Karina, čtveritý odhazovaný salchow, autonehoda, zranění, syndrom vyhoření, fotky, alkoholová historka, konečný úspěch...)
Je tu spousta hezkých momentů (scény s otcem jsou dobré, ale svým způsobem "zbržďují" hlavní dějovou linku, která by měla být o krasobruslení. Konec je až strašně moc rychlý, jakože extrémně - nemluvně o celém tom "zranění", které působilo jako cringe - omlouvám se -, sem tam je i to napětí, které je ale opět hrozně rychle vyřešeno nebo přeskočeno.
Dovětek je prostě ...mech...pravděpodobně vznikl, aby tak nějak shrnul dalších kolik 8 let jejich života, ale prostě...za mě nepůsobil úplně přesvědčivě. Nejen, že v sobě nesl víc těžkých i hezkých momentů, o kterých bych si chtěla přečíst, ale zároveň ustřihl podstatný kus jejich příběhu, a celé to pak vyznívá, že jsou prostě o mnoho lepší, protože jsou zamilovaní, a to je vlastně celé poselství knihy.
Co se týče postav...Ivan je prostě takový ...no ...sexy hromotluk, který moc nemluví, pořád se mračí a ušklíbá, ale když něco řekne, je to tak strašně krásné, dojemné a romantické, hm...na rozdíl od Jasmine, které se chová tak max. na 18/19 a až teprve na konci se konečně nějak mentálně posune.

Terrez93
10.05.2023 5 z 5

Krásná romanťárna, kde přesně víte, jak to dopadne... ale je to tak krásně napsaný, že to prostě budete milovat. Ivana jsem milovala už od začátku, kdy se choval jako debil :D ale doufala jsem, že to bude miláček a nepletla jsem se - charismatickej, milej, pozornej kluk. I Jasmin byla autorkou krásně popsána, její vlastnosti, chyby, její dosavadní život.

Krásná dějová linka, která není jen o sexu. Nenávist, přátelství, láska, krásně popsané, ne nijak zdlouhavé i když má knížka skoro pět set stran, pořád se něco děje.

Jen to jejich společné focení mi přišlo trošku divný :D že na to oba tak jednoznačně kývli :D já bych to teda nedala :D .. ale jak ji vyznal lásku, kdy ji poprvé řekl, že ji miuje... no moje romantická dušička byla hodně spokojená

michaelakoc
07.05.2023

Začátek četby této knihy jsem nějakou dobu odkládala, cca 2 měsíce, ale jak jsem teď ráda, že jsem ji konečně začala číst a za 2 dny ji také celou přečetla.
Je to má první zkušenost s touto autorkou a tedy musím říct jedno velké wou!
Prvních 100 stránek se začítáte a mnoho věcí okolo Jasmine je nejasných, ale v momentě, kdy začnou tréninky, kniha Vás vtáhne a už nepustí. Přesně to se stalo mně.
Nezáleží na tom, zda se Jasmine a Ivan nenávidí, přátelí nebo milují, Vy je milovat budete.
Jasmine má trnitou cestu krasobruslařky a už to vypadá, že její kariéra je možná u konce, i když doopravdy ještě nezačala, ale ona se s tím nechce smířit.
Ivan naopak dokázal jako krasobruslař už vlastně téměř vše, je úspěšný a oblíbený. Jasmine je neúspěšná a nese si nálepku problematické krasobruslařky.
Navíc se nenávidí, nenávidí se, co se znají.
Co se stane, když se na 1 rok spojí jejich cesty a oni se stanou sportovním krasobruslařským párem?
Jasmine celý život usilovala o to být úspěšnou krasobruslařkou, až s Ivanem je šance, že se svému snu přiblíží, ale cesta to nebude jednoduchá, protože Jasmine se pořád ději ty špatné věci.
Nevěří si, její otec ji shazuje, okolí ji nebere, fanoušci nejsou vždy tak ukáznění, smůla se jí lepí na paty. Ivan ji učí, jak si začít důvěřovat, jak začít důvěřovat jemu a svému talentu.
V knize spolu mají tolik nádherných scén, že chcete další a další.

TOP scény - jejich společné nahé focení, Jasmine se cítí jako největší loser, Jasmine je nemocná a Ivan se o ni stará, Ivan se dozvídá o stalkerovi, Ivanovo přiznání a proslov o důvěře, Ivan brání Jasmine před jejím otcem, Jasmine a její zranění, to, jak se omlouvala Ivanovi, to, jak jsi Ivan myslel, že to byla jeho vina, přiznání, že to on chtěl brečet, když ji na tom ledě viděl, Jasmine si uvědomuje, co vlastně k Ivanovi cítí, ale ví, že po roce jejich společná cesta skončí, zjištění, že už v minulosti Ivan na Jasmine dohlížel, jejich první závod, jejich první milování, epilog.

Vím jistě, že tuto knihu si brzy přečtu znovu - dokonalá, nádherná, uvěřitelná, romantická.

TerezaMondeková
03.05.2023 5 z 5

Famózní! Nejdřív jsem se bála, jaká kniha bude, protože mi popisem připomínala film Ledové ostří nebo Na tenkém ledě. Taky jsem nebyla nějak extra velký fanoušek krasobruslení, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Autorka opět napsala úžasnou knihu.
Prostředí, které autorka v knize popsala, vykreslila, je opravdu záživné, příjemné, originální a fascinující. Sice mi nepřišlo, že ani tady byla nějaká extra velká zápletka, ale ani tentokrát to příběhu vůbec neuškodilo. Během příběhu se pořád něco řešilo. Moc se mi líbil epilog. Jen mě mrzí, že některé situace v knize popsány nebyly. Třeba hodiny baletu, u kterých bychom se skvěle pobavili, nebo že se jen tak přeskočilo z jednoho témetu na druhé. To mohlo být popsáno lépe, ale dá se to překousnout.
Vztah mezi hlavními hrdiny... téda! Hlavní hrdiny jsem občas nenáviděla kvůli jejich chování, a občas jsem je milovala... Líbilo se mi, jaký vztah měli hlavní hrdinové. Nenávist, která přejde v přátelství a pak to přejde v lásku. Neskutečně jsem se bavila, jak se bavili, hašteřili, soutěžili spolu, hádali se, dost jsem se u toho zasmála. Líbilo se mi, jak byl v knize popsán vývoj jejich vztahu od úplného začátku. Rozhodně kniha není jenom o sexu. Nechybělo vzájemné sbližování, svěřování se, popisování svých nejistot a obav, jizev. Vlastně i poznávání toho druhého, jaký je.

petulkapeta
14.04.2023 4 z 5

,,Zastávám názor, že pokud chcete něco dělat, měli byste se snažit být v tom nejlepší. A přesně to Jasmine dělá."

Zapata ma hooodne pomalé romanricke linky. Tato byla vtipna a jejich hadani mě bavilo hodne a překvapilo mě kdo prvni řekl Miluju tě.

Barbara182
10.04.2023 4 z 5

Moc pěkná oddychovka, sice se tam občas objeví nějaká ta chybička (jako např. otravné opakování v dialozích "ano - ne - ano - ne" až to bylo fakt přes míru, ale naštěstí jen na pár místech) nebo by něco chtělo lepší vysvětlení/ zdůvodnění (třeba Mindy či podivní mazlíčci), nicméně atraktivní prostředí krasobruslení (a nechybí ani vyložený odkaz na film Ledové ostří, který mi to od začátku připomínalo :-) za mě vytáhlo knihu z lepšího průměru na čtyři hvězdičky a určitě se k ní ráda někdy znovu vrátím :-)

Erinien
21.03.2023 4 z 5

Uff. Tři dny mi trvalo tu bichly přečíst, ale neznamená to, že se čte špatně ale za má asi tisíc stran. Od Mariany jsem četla už Kultiho. Dost oceňuji výstavbu charakterů i celý proces vzniku lásky mezi hlavními protagonisty. Postavy byly reálné a měly charakter, hlavní hrdinka tedy dost komplikovaný, fakt byla hádavá. Ale někdy taky měnila názory a rozhodnutí. Trochu mě mrzelo, že na závěr chybělo nějaké: kdy jsem se do tebe zamiloval. Protože já si toho při čtení nevšimla a nakonec to vyznělo, že jí miloval od začátku? Ale jistá si v tom nejsem. Charakter Ivana pak taky byl takový protikladný, ke konci to byl jiný muž. Humor a rodinné vztahy výborné.

alzbeta2843
17.03.2023 4 z 5

Myslím, že ide o autorkinu najznámejšiu knihu doteraz. Ja som si túto knihu nechávala až na koniec, pretože som počula veľkej chvály na ňu. Inu, chválu určite nemôžem vyvrátiť, ide o skvelé prerozprávanie dlhodobého príbehu, kedy sa postupne zoznamujeme s hlavnými hrdinami a zároveň sme svedkami ich postupného zbližovania. Téma krasokorčuľovania je mi cudzia, napriek tomu autorka krásne vykresľuje jednotlivé prostredie, ktoré je neuveriteľne náročné.

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986