S láskou, Lukov

S láskou, Lukov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1083 259

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

alzbeta4340
08.05.2021 5 z 5

Moderní romance ze sportovního prostředí, které paní Zapata opravdu umí. Přečetla jsem s potěšením. Čtivý děj, příběh o sbližování, zbytečně nenastavovaný intimními scénami. Líbilo se mi i pro mě exkluzivní prostředí krasobruslařského výcvikového centra a sympatičtí hlavní hrdinové. Taky vždy ocením, když problémy, s kterými se postavy potýkají nejsou nijak přehnané, právě naopak uvěřitelné a ze života. Ono to úplně stačí.

Hatshepsut
08.05.2021 5 z 5

Od této autorky jsem přečetla vše a jsem spokojená! Ano je to "zase" romantika, ano je to asi trochu natahované, a ano konec je od začátku předvídatelný, ale je to velmi čtivé. A čte se to tak nějak příjemně. Je to fajn oddechovka. V dnešní době a při tom kvantu knih na trhu s touto tématikou není vůbec špatné přečíst něco takového, co každou chvíli nenutí čtenáře prožívat extrémně dramatické situace. Prostě to pohladí čtenářskou duši!

kalinkacz
07.05.2021 2 z 5

Jak tak koukám na komentáře tady, tak budu jasnou černou ovcí... Já si s autorkou nerozumí, ale opravdu vůbec... Nepotřebuju číst knihy, ve kterých se 400 stran nic neděje a na 70 posledních stranách se stane vše, na co jsem čekala a co jsme hlavně odhadla... Tohle je prostě ten typ knihy, kde od strany 10 víte, jak to dopadne... Chápu, že milovníci romantik, zvlášť těch pomalých, budou nadšení, ale já to nejsem... U Kultiho mě nebavila délka ani fotbalové prostředí... Malychina jsem zkusila, protože měl poloviční délku a hudební prostředí - bylo to lepší, ale pro mě průměr... Tuto novinku jsem chtěla vynechat, ale nějak se ke mně dostala a tak jsem si řekla tak do třetice... A ne... Krasobruslení mě bavilo, ale zase ta délka! To je tak nekonečné, když víte, jak vše dopadne... Navíc už začínám být alergická na ty přeslazené epilogy, fakt jsem doufala, že tu autorka červenou knihovnu v poslední kapitole vynechá... No tak nic no... Já už se s autorkou rozloučím, jinak to nejde...

Kudík
06.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak hodně je Lukov podobný Kultimu a Malychinovi, ale přesto je tak jiný. Kulička a Satan v podání Jasmine a Ivana byli hrdinové, kteří od začátku nešli pro slovo daleko. Jejich slovní přestřelky se mi moc líbily, i když občas to bylo trošku na hraně a bylo možné sarkasmus a vtip zaměnit za hrubost, ale přesto jsem ráda, že si Mariana nebere servítky, protože o to je pak četba záživnější a já její styl zbožňuji. Jas jsem záviděla její rodinu... sourozence, jejich partnery a maminku vč. jejich vzpomínek na dětství Bručouna. :) No a u Váňi to mimo jeho talentu byla ta jeho "smečka". Pozvolný přerod z nesnášení se v kamarádství měl svůj půvab, jen toho mrkání zde bylo trošku moc. ;) Komu se líbila předchozí autorčina díla, tak nebude ani tentokrát zklamán.

Sebík0903
06.05.2021 5 z 5

Pokaždé, když jsem dočetla jednu z knih od Mariany, tak jsem se neubránila úsměvu a musela potlačit radostné zapištění. Je pravda, že každá kniha od Zapaty má podobný koncept ve stylu, že hlavní hrdinové se nejdřív stanou kamarády a pak teprve milenci, ovšem každý její příběh má své originální kouzlo a nedají se porovnávat. Nevím jak to spisovatelka dělá, že pokaždé vykouzlí tak dokonalý příběh. Sakra pomalu jsem se musela nutit tu knihu zaklapnout, jak mě děj a hlavní hrdinové chytili do svých spárů. Chemie, která mezi Jasmine a Ivanem fungovala mě totálně odrovnala a tato kniha se nově řadí mezi mé oblíbence a Lukov je můj nový nejoblíbenější hrdina, protože kdo by si ho dokázal neoblíbit? Slovy nedokážu vyjádřit svůj dík a pochvalu autorce, těším se na další její díla.

Terez9119
06.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Ach Bože. Za dva dny bylo po všem a já jsem jen seděla a nahlas se ptala, jak bez něj teď budu žít. Četla jsem jen pořád dál a dál a pak si zoufala, že už je konec. Tohle mělo mít mnohem víc stran (nebo možná prvních sto stran nemuselo být tak utahaných). Měla jsem ráda Kultiho, zbožňovala Malychina, ale teď moje úplně celé srdce ukradl Lukov. Tenhle hrdina měl úplně všechno a ještě něco navíc. Vlastně taková ideální kombinace těch prvních dvou. Jasmine byla tvrďák jako každá Marianina hrdinka. A i když byla někdy otravná, hned jsem se s ní sžila a její příběh úplně hltala. Krasobruslení jako třešnička na dortu. No a ten proklatě sladký krásný epilog (normálně je nesnáším, ale tenhle jsem si užila).

Mariana pořád píše podle téhož vzorce, ale pořád mě to hrozně baví. Je královna slowburn, ale vždycky tak nějak jednostranného. Ten chlap to ví vždycky hned a ženské hrdince to trvá celou knihu, než to pochopí taky. Tady byl Lukov jasnej už od první chvíle. Vůbec jsem se nedivila, když pak na ni vybalil, že s ní chtěl jezdit od začátku. Jo, házel po ní stejné urážky jako ona po něm, protože věděl, že to jediná vydrží (že si něco brala moc k srdci, to on fakt nemohl tušit), ale taky to znamenalo, že jí jediné si všímal. Úplně jediné. Jak to nemohla vidět? A jak on hned: Musíš mi důvěřovat. Buďme přátelé. Tohle pro tebe udělám. Tohle taky. Všechno pro tebe udělám. Nastěhuju si tě domů. Prostě ten byl jasnej hned, ale Jas byla hodně zahleděná sama do sebe, takže jí to hrozně trvalo.

red_me93
06.05.2021 5 z 5

Závidím všem, kteří se na knížku teprve chystají, já si užila každou stránku!
Ať už jde o tématiku krasobruslení, autorčin smysl pro humor a hlavně vztah mezi ústřední dvojicí (oba jsem si zamilovala a jejich slovní přestřelky především :D )
Nejvíc oceňuju, že zde nebylo žádné ''tajemství z minulosti'', které by ovlivnilo chování hlavních postav, reálně vykreslené charaktery a to, že autorka nespěchala a pomalu rozvíjela jejich vztah.

Rozhodně je to jeden z příběhu, ke kterému se ráda vrátím a doporučuji!

book_loverka_
06.05.2021 5 z 5

S láskou Lukov je podobného konceptu jako Kulti - sportovní prostředí a větší rozsah. Nechyběl autorčin typický otevřený humor, přezdívky a úžasná hate love romantická linka. Ale hlavně je tam zakomponováno krasobruslení! Mám moc ráda filmy a seriály o krasobruslení, takže jestli je to také váš šálek kávy, tak po Lukovovi stoprocentně sáhněte! Spousta piruet a skoků, zimní stadion, blížící se závody a neustálý trénink. Tohle vše tvoří boží atmosféru, ale knížka se hodně zaměřuje i na osobní život hlavních hrdinů a jejich rodinu. Také to má lehký přesah, protože Jasmin to neměla s poruchou učení úplně lehké, přesto se nikdy nevzdala a šla si za svým snem. K tomu má složitější vztah se svým tátou.
Mě tenhle příběh neskutečně bavil. Jasně, dá se na tom najít pár nedokonalostí (pomalejší rozjezd, neustále opakující se slovo mrkat), já to však zbožňuju a moc doporučuju! Hlavně teda přímo fanouškům Mariany Zapaty, protože někomu možná nesedne její humor či pomalá romantická linka. Já jsem ale nadšená!

terikus
06.05.2021 5 z 5

Pecka, pecka, pecka!!! Vážně jsem se bavila, nemohla jsem se odtrhnout, ty dva mi budou chybět! Autorka má zajímavý styl psaní a získala si mě. Už se těším na další její dílo

KlosKa

Wow!!!
To je to, co jsem si řekla, při dočtení posledních slov... A pořád se usmívám ️
A ještě teda....to mám sakra čekat rok, než vyjde další kniha od Mariany?
Bylo to krásné. Doporučuji. Vtipné hlášky, popichování, romantika a krasobruslařské prostředí. Ano, rozjezd byl pomalejší, ale na to už jsem si u Zapaty zvykla. Děkuji, více tak krásných knih prosím

Alyssana
06.05.2021 4 z 5

Bylo neskutečně zajímavé přečíst si příběh sportovců na vrcholové úrovni. Autorka v knížce poukázala, jak nesnadné to je, a kolik za takovým úspěchem stojí dřiny. Krom toho zde ještě částečně rozebírá důležité téma, kterým je porucha učení, což chválím. Vždy v knížkách ráda vidím poukázání na nějaké téma, o kterém se úplně běžně nemluví. Knížka má sice pomalejší rozjezd, ale zhruba po sto stránkách děj nabere spád a už to vážně stojí za to. Zamilovala jsem si hlavní hrdiny i krasobruslařskou tématiku a příběh mě totálně vtáhnul, takže mi těch necelých pět set stran uteklo úplně samo. Jak je pro autorku už typické, tak i tato knížka je love-hate romantika a musím říct, že opravdu vydařená! Ivana Lukova jsem ze začátku stejně jako Jassmine nesnášela a postupně jsem si ho vážně zamilovala. Líbilo se mi, že se jejich vztah vyvíjel pomalu a přirozeně, jak už jsem říkala vážně jsem si čtení hodně užila. S jinými knížkami Mariany Zapaty nemůžu porovnávat, protože jsem zatím žádnou jinou nečetla, ale mám to teď určitě v plánu!

Ketfl
06.05.2021 5 z 5

Taky to tak máte, že knihu nemůžete odložit, ale čím víc se blížíte ke konci, tím víc vás jímá hrůza, protože to ještě nechcete dočíst? Jo, tak tohle je přesně můj příběh u knih Mariany Zapaty. Skoro 500 stran je zatraceně málo. Ach jo, já tuhle knihu prostě miluju. Spolu s Kultim si řadím k oblíbeným a budu je číst třeba stokrát dokola. Autorce opravdu klobouk dolu, protože její knihy jsou přesně to, co já miluju. Skvělý příběh, hromada vtipů, hlášek, sprosťáren, u kterých se nasmějete jako nikdy, nádherná a postupně se rozvíjející romance, a opravdu výborně vyvedené charaktery, čímž na vás celé dílo působí jako realita. Když k tomu přidám krasobruslařské prostředí a Ivana Lukova, (kterého já prostě žeru a nutně ho chci taky domů) tak vám vznikne přímo fenomenální zážitek. Jsem absolutně nadšená, tleskám a prosím nakladatelství, aby knihy od Mariany vydávalo častěji. Myslím, že aspoň třikrát do měsíce by bylo ucházející. Ne? No, tak aspoň třikrát do roka, to by jít mohlo, děkuji.

Ella161
06.05.2021 5 z 5

Tenhle příběh byl úžasný! Přísahám! Autorku mám moc ráda. Už jen proto, že její příběhy jsou vždycky vtipné i trochu sprosté. Nejvíc jsem se ovšem zamilovala do jejího stylu psaní.

Vždy žasnu nad tím, jak dokáže skvěle vykreslit rodinu. Její charakter a chování jednotlivých členů. Užívám si to pošťuchování mezi sourozenci, potažmo jejich hádky. To, jak si ze sebe dokáží udělat srandu, ale vždy při sobě stojí. Brání se, když je to největší potřeba a úplně cítíte, jak jim na sobě záleží a že rodina je pro nich na prvním místě.

Hlavní postavy jsem si zamilovala, jak jinak. Jasmine nechyběla silná osobnost. Byla silná, trochu domýšlivá a hlavně upřímná. Zamilovala jsem se do jejího sarkasmu, protože to ani jinak nešlo. Nikdy neměla problém s tím říct něco na "plnou hubu”. Šla si za svým snem, na kterým tvrdě dřela. Každý den. Nevzdávala to, i když byla na pokraji sil, a to je asi důvod, proč hlavní hrdinky Zapaty tak moc miluju. Nejsou to žádné "fňukny" a potýkají se s každodenními starostmi, kteří mají normální lidé. Jsou reálné. A Ivan? Raději se k němu nebudu moc vyjadřovat, protože bych se opět hodně rozepsala. Jen chci říci, že je prostě úžasný! Nechybí mu trochu té arogance, velkého sebevědomí a suchého humoru. Jenže když na to přišlo, tak byl takový "ňuňík" nad kterým se prostě nešlo nerozplývat.

U knihy jsme se hodně nasmála. Hlavně u slovních přestřelek hlavních hrdinů. Je to jedna z těch lepších knih, kdy po přečtení máte pocit, že něco postrádáte. Cítíte takovou tu lítost, že to skončilo a máte okamžitou potřebu si příběh přečíst znovu. Ty postavy mi prostě tak neuvěřitelně přirostly k srdci, až se tomu sama divím.

No a v neposlední řadě zmíním to, jaký nám autorka vybrala skvělý svět. Miluji filmy, knihy i seriály o krasobruslení a tenhle příběh mi splnil všechny očekávaní, které jsem od něho měla.

Hanisek
06.05.2021 5 z 5

Příjemná romantika z krasobruslařského prostředí. Musím říct, že tyhle mužské hrdiny v jejích knihách vážně můžu. Konečně to není jeden badboy vedle druhého. A pomalu rozvíjející vztah je vážně super. Moc doufám, že tu vyjde i kniha Dear Aaron, která vypráví o sestře Ruby. A vlastně téhle knize předchází.

Miška02
05.05.2021 5 z 5

Mariana Zapata zas nesklamala. Skvelé vyobrazenie postáv, zaujímavé prostredie krasokorčuľovania a ako vždy nechýbal ani humor. 100% odporúčam všetkým milovníkom romance...

Petriii
04.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Krásný příběh z dalšího sportovního odvětví od Zapaty. Jak už bylo zmíněno,minimálně do čtvrtiny knihy jsem se do čtení musela nutit,ale pak už to jelo samo od sebe. Jasmine i Ivan byli úžasní, jo, občas mi lezli na nervy,ale to spíše ze začátku. Čím dál příběh postupoval, tím víc byli sympatičtější a jejich přestřelky vtipnější. Trochu mi přijde že tam nebylo pár věcí vysvětleno,ale třeba jsem jen přehnaná šťoura :D například jak se fotili a Ivan se na ni nemohl ani podívat,ale pak už o tom nebyla žádná zmínka. Nebo na konci,jak říkal že odjakživa chtěl jezdit jen s ní a vždycky ji chtěl chránit,ale na začátku knihy byl vztah mezi nimi popsán vážně nenávistně... To to opravdu celou dobu jen hrál? Nevím,to mě trošku zamrzelo. Nicméně jsem se u knihy bavila, smála,roztomilé culila a krom začátku se vážně nenudila a epilog... No sladkost ️

pollyn
04.05.2021 5 z 5

Jak píše Knihomolka97 - je to slow-burn romance a to ne nijak uměle prodlužovaná. Naopak, krásně roste - jako semínko z ničeho, buduje se respekt, úcta, důvěra i láska. Není to klišoidní typu "sexy záhadný týpek s těžkou minulostí a obyčejná holka, která mu otevře oči a naučí ho lásce". Není to o prvotní neuchopitelné přitažlivosti kdy láska přichází až časem. Je to budování a o to víc to působí skutečně. Hlavní postavy nejsou dokonalé, ale díky výborně popsanému jejich uvažování, s nimi nakonec člověk soucítí a chápe je.
Současně má v sobě další roviny a každá u mě přidala v hodnocení hvězdičku navíc - láska a podpora rodiny, nekonečná píle a odhodlání jít si za svým snem a neobvyklé prostředí sportu.
A epilog je prostě jedno velké "áááách" :))))
Škoda jen toho názvu a anotace knihy. Kdybych si tak neoblíbila Kulti, asi bych do ní sama od sebe čas neinvestovala.

ivousekk
04.05.2021 4 z 5

Super hate-love romance ze sportovního prostředí. A i když je děj dost předvídatelný, příběh mě bavil.
Přesto mám výtku. Na mně tam bylo, hlavně v první půlce, extra moc myšlenek hlavní postavy. A v případě rozhovorů jsem zcela ztrácela nit. Na jednu větu dialogu připadal odstavec myšlenek. To mi vadilo, hodně to ubírá dynamice příběhu, a to je škoda.

Knihomolka97
04.05.2021 5 z 5

S láskou, Lukov je moje třetí kniha od autorky a potřetí jsem nadšená! Autorčin styl vyprávění a její humor, který určitě ale nemusí sedět každému, mi sedí perfektně. Co sedí.. já ho přímo žeru. :D
Knížka sice měla pomalejší rozjezd, to musím podotknout, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo. Celý příběh jsem si moc užila a prožívala ho doslova od první stránky. Na konci jsem litovala, že nebyl ještě delší.
Při čtení jsem se usmívala jak měsíček na hnoji, jindy zase nahlas uchechtávala (až jsem si od okolí vysloužila pohledy, jestli jsem psychicky v pořádku) a taky párkrát dojala. Slow-burn romantická linka tady byla moc krásná, působila na mě přirozeně, vůbec ne zdlouhavě. Bylo to celé strašně milé, i kvůli tomu, že hrdinům už dávno nebylo náct.
Hlavní hrdinka Jasmine se mi zalíbila hned. Líbila se mi její prostořekost, upřímnost, bojovnost, osobnost i povaha, i když byla takový malý bručoun a někdy se chovala až dětinsky. Zkrátka nikdo není dokonalý. Oblíbila jsem si i její celou velkou rodinku.
O Ivanu Lukovovi bych se tady mohla dlouho rozplývat, protože si mě celou získal. Naprosto úžasný člověk, týpek, krasobruslař a právem se řadí mezi mé nejoblíbenější knižní hrdiny. Taky nebyl bez chyb, uměl se chovat jako blbec, ale upřímně kdyby ne, byla bych zklamaná. :D
Hlavně ze začátku, ale vlastně i v celém průběhu děje, mě strašně bavily jejich slovní přestřelky, jejich kočkování. A dočkala jsem se i vtipných přezdívek, jako u předchozích autorčiných knih. :D
Příběh se odehrává v krasobruslařském prostředí, což je příjemná změna a je to zas něco jiného. Myslím si, že pokud se vám líbil Kulti, pak se určitě bude líbit i Lukov, já knihu určitě moc doporučuju. :)
5⭐/5⭐

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986