S láskou, Lukov

S láskou, Lukov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1083 259

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

Hypatia1010
09.03.2023 5 z 5

Musím říct, že do třetí kapitoly to bylo naprosto o ničem. Zbytečné a zdlouhavé, a jak se později ukáže i zkreslené líčení pocitů, myšlenek, nadějí a snů hlavní hrdinky. Teprve u čtvrté kapitoly se to začalo pomalu měnit a od páté kapitoly už jsem poznávala typický autorčin styl, který jsem už v předchozích titulech velmi oceňovala. Pak už to bylo poutavé a docela řízné čtení, které jsem si užívala. Špičkování mezi Jasmine a Lukovem samozřejmě nemohlo dopadnout jinak. Oba dva jsem si od začátku oblíbila, takže jsem se těšila, jak se to mezi nimi vyvine. A nebyla jsem zklamaná, i když byl výsledek předvídatelný.
Dala bych tak 4,5 hvězdy za ten začátek, ale jinak se mi kniha moc líbila.

Adris
05.03.2023

Slow-burn příběh z krasobruslařského prostředí. Líbilo se mi právě to krasobruslení a tak mě mrzelo, že jo tam nebylo tolik, kolik jsem si přála. Chemie mezi hl. postavami zpočátku nefungovala. Lukov byl prostě zm*d a pak se najednou proměnil jak čarodějnice na vílu dobrodějku. Působilo to dost divně. Jinak to byl hezký příběh, zajímavá "zápletka", nebo spíš zajímavá témata, jako je stalking. Někdo mi říkal, že je tato kniha dost sprostá, ale nezdálo se mi. Za mě tedy lehký nadprůměr ve svém žánru, díky krasobruslení, čtivosti a podnětným tématům.

Drahuska12
02.03.2023 5 z 5

Nemohu jinak než dát plný počet hvězd.
Neříkám, někdy mi maličko přišlo, že se to vleče, ale autorka má zvláštní dar jakým píše. Pokaždé když začnu trochu pochybovat, naprosto mě kniha vtáhne a nemohu ji odložit. Všem doporučuji na zpříjemnění večerů. :-)

snílkařka
14.02.2023 3 z 5

Autorka má vždy zajímavou osu příběhů.Převlada v nich náboj a humor mezi dvojici.Ale co mě na tom vadí je vždy to že kostru příběhu a ten srandovní náboj mezi dvojicí vždy až moc protahuje ve svých knížkách což je vidět i na počtu stránek které jsou mnohdy o ničem a v knize by nemuseli vůbec být.A pak po zdlouhavém protahování je hned rychle useknutý konec a je z toho taková limonáda až je to na to až příliš sladká než aby to byla v reálném životě pravda.Hold dávám jen 3*jako dobré ale fakt autorce za mě chybí větší promýšlení a děj jejich knih a příběhů zkrátka námět dobrý ale zpracování pokulhává alspoň pokud můžu říct názor za sebe jako českou čtenářku.

padajicidvere
05.02.2023 5 z 5

Nechápu jak jsem mohla žít tak dlouho a o autorce nevědět, ani jednu z jejích knih tak dlouho nepřečíst. Kniha je skvěle napsaná, je čtivá a děj má spád. Narážíme i na oddechové pasáže, ale nejsou nijak nudné, příběh zlehka doplňují.

Líbil se mi vývoj osobnosti Jas. V příběhu se dovídáme o příčině jejího trápení a snahy být nejlepší, zároveň je Jas vystavena velké zkoušce, kterou nechce "podělat", a tak začíná pracovat na své povaze a dívá se na situace a lidi z jiné perspektivy. Pomalu se propracovává k přátelství s Váňou, až si uvědomí, že je její láska k němu mnohem hlubší.

Oceňuji krasobruslařské prostředí v ději. Tento sport je mi nejbližším, proto jsem si užila popisné části jednotlivých prvků.

No a Váňa, co k němu dodat? Je to prostě dokonalý chlap, až tak moc, že je jasné, že nemůže být reálný..fňuk :D

barcamilujecist
20.01.2023 5 z 5

Ach můj bože, mě se kniha strašně líbila. Jas mi byla u začátku protivná, ale Ivan Lukov rozhodně nezklamal:d DOPORUČUJU!!

Kackac77
05.01.2023 2 z 5

Já tady půjdu proti proudu. Upřímně nechápu to dobré hodnocení, ale mám pocit, že u romantických knížek to tak často je - přemrštěné hodnocení. Děj je strašlivě předvídatelný, nic mě v něm nezaujalo. Obsahuje spoustu klišé. Proboha, to musí být v romantickém příběhu každý chlap bohatý a každý ženská na pokraji chudoby, aby to fungovalo??? Jasmine mi lezla na nervy děsně. Chovala se jak rozmazlené děcko, ještě navíc vulgární. A ten styl psaní dialogů?! Na větu ten druhý člověk odpoví za dvacet stránek, a celých těch dvacet stran mezi otázkou a odpovědí si užijeme myšlenkových průjmů Jasmine. Všechno se donekonečna opakovalo..... Jsem ráda, že je to utrpení za mnou. A to mám na nočním stolku další knihu autorky. Už nevím, kdo mi knihy doporučil, jinak by to fakt schytal! Dávám dvě hvězdičky, protože úplný odpad to zase není.

punkgirl97
30.11.2022 5 z 5

Chytlo mě to od samotné první stránky a vyplivlo mě to až po epilogu emočně naprosto vyždímanou.

Hlavní hrdinka mi sedla naprosto dokonale. Sarkastická asi jako já, takže hodně. Navíc si mě získala tím, jak se nevzdávala za žádných okolností.

Nejvíc jsem prožívala její strasti s jedním členem rodiny, který ji neskutečně srážel jen proto, že ji vůbec nevnímal. To bylo tak bolestivé, že mi úkáplo několik slz.

Lukov neboli Váňa byla skvělá postava. Od začátku až do konce. Bavily mě jak jeho sarkastické poznámky, tak i jeho starostlivá stránka. Bylo to příjemně lazené, že se sice uráželi, ale zároveň se měli rádi.

Byla jsem ráda, že tam byl svět krasobruslení, vždy se mi to hodně líbilo. O to víc, když hlavní hrdinka přesto všechno, co měla za překážky, se nevzdávala. ️

Ke konci se stal zvrat, který jsem nečekala. Trochu víc jsem to možná prožívala.

Samotný epilog byl vhodný. Líbilo se mi vědět, co se stane s postavami dál, ale bylo těžké se s nimi loučit.

Instagram: @tera_cte

yellow
24.11.2022 4 z 5

Knížky autorky si drží poměrně vysokou úroveň. Jasmine mi úplně jako postava nesedla, hlavně za začátku mi byla trochu nepříjemná, ale dokáži pochopit, proč se chovala, jak se chovala. Ivan byl fajn a celkově se mi jejich příběh hodně líbil, ale Wait for it nepřekonal.

Zuzana215
11.11.2022 5 z 5

Aaaach...Jasmine a Ivan..tihle dva jsou Topka! Těmhle dvěma jsem celý příběh věřila nejvíce. Vím, že se nemá srovnávat, ale stejně to udělám :)

allyska
08.11.2022 5 z 5

Tak tahle kniha byla naprosto skvělá. Už na první stránce jsem se zasmála. Nic mi nepřišlo zdlouhavé, žádné nudné popisy prostředí. Byla to naprosto uvěřitelná romantika. Ano, určitě takoví chlapi jako Ivan, o které se dá stoprocentně opřít, existují. Jen jich není tolik. Moc se mi líbilo, jak ta láska mezi nimi se velmi pomalu rozvíjela. I to vyznání, wau. Pěkné bylo, jak Jasmine překonávala svůj hněv. Přece jen je to těžké, psychice se jen tak neporučí. Za mě knížku doporučuji všem deseti.

monushka
23.10.2022 3 z 5

Nejsem cílovou skupinou tohoto románu. Myslela jsem, že knihu odložím, ale chtěla jsem se dozvědět, proč je tato kniha čtenáři tak opěvována. Mně tedy strašně vadila sprostá slova, kterých z úst hlavní hrdinky tryská opravdu hodně. A ať mi nikdo neříká, že ve 26 letech opravdu někdo mluví jako "dlaždič"? Líbil se mi až závěr knihy a prostředí ve kterém se příběh odehrává.

Misshell1
06.10.2022 5 z 5

Tohle byla knížka, kterou jsem snad četla nejdéle :D...no s přestávkou samozřejmě. Nebudu lhát, ale ze začátku mně vůbec nešlo se začíst, delší myšlenky a vzpomínky Jas mi dávaly zabrat, ale pak se to zlomilo a já jí docetla za den. Byla jsem ohromená tím, jak se příběh vyvíjel, kolik měl proměnných, kolik se toho muselo stát. Líbil se mi vývoj postav, každá byla důležitá pro příběh,stejně jako každá vzpomínka, myšlenka... Moc krásně napsaný příběh a od autorky si přečtu i další knihy :)

Lidska_ctecka
02.10.2022 5 z 5

Drahouškové,
S láskou Lukov naprosto naplnilo a předčilo očekávání. Krásná romantika zasazená do super prostředí krasobruslařů. Úžasně čtivě napsaná slow-burn. Je pravda, že chvíli tvá než se to rozjede, ale pak to opravdu stojí za to. I díky tomu jsem si to možná tolik užila.
Obě hlavní postavy jsem si zamilovala. A jejich vztah je báječný, plný špičkování, dobře myšlených urážek a důvěry. Obdivuji jejich sebevědomí, jsou si jistí sami sebou v tom co dělají a to se mi líbí. Příběh navíc popisuje i stinné stránky života a dodává mu realistický nádech.
Za mě jeda z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem za poslední dobu četla.

Jana.machova5
22.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Obrovské zklamání. Chtěla jsem si přečíst nějakou romantiku. Dle recenzí jsem sáhla po Zapatě - autorce bestsellerů. Hlavní hrdinka (26let) a hrdina (30 let) se chovali jak patnáctiletí. Spousta vulgarit. Neustále se opakující myšlenky a slovní spojení (zejména slovní spojení zakmital obočím, takhle se tvářit jsem ho nikdy neviděla, nebudu přemýšlet co ten výraz znamenal). Lukov byl sympaťák. Jasmime mi nesedla. Byla až moc posedlá sama sebou. Všichni v knize byli neuvěřitelně krásní (její matka, sestry, manželé jejich sester i bratrů, rodiče Ivana, všichni byli tak odporně dokonalí). A ty dialogy Jasmine a Ivana - Ivan se na něco zeptal, než z Jasmine vypadlo něco kloudného bylo to skoro 20 stran textu. Rozjezd dost pomalý. Posledních 60 stran jsem dočetla silou vůle. Co tohle mělo být? Zlatá Lanczová... nechápu, jak taková kniha může mít tak skvělé recenze. Hvězdičku dávám za úžasné krasobruslařské prostředí. Myslím, že autorka velmi dobře v knize vylíčila frustraci někoho, kdo něčemu opravdu spoustu obětuje a neuspěje. A v textu bylo i dost překlepů a gramatických chyb - takže dost odfláknutá práce redaktora.

Kaila146
21.09.2022 4 z 5

Moc dobře se mi to četlo, od autorky určitě zkusím i další knížky

lucky_ideas
15.09.2022

Už je to nějaký pátek, co jsem přečetla Kulti, tak jsem si řekla, že si chci opět přečíst nějakou pecku od královny pomalé romantiky.

S láskou, Lukov je kniha plná humoru, roztomilých momentů a hlavně obsahuje skvělou hate to love romantickou linku.
Atmosféra krasobruslení na mě z knihy opravdu dýchala! Jako bych se během čtení ocitla na zimním stadionu.

Co se týče hlavních postav, tak Ivana jsem si postupem stránek moc oblíbila. Na druhou stranu Jasmine jsem v jistých částích nemohla vystát. Její reakce i pocity byly, podle mého názoru, velmi přelétavé a přehnané.

Celkově je S láskou, Lukov výborným atmosférickým čtením s vynikající Slow burn romantikou, avšak ne moc vyzrálou hlavní hrdinkou, proto jsem musela jednu "hvězdičku" ubrat.

Sarkak94
01.09.2022 4 z 5

Tak jako v knize Kulti, tak i tady je ten začátek celkem takový zdlouhavý a pomalý, ale tentokrát mi to už tolik nevadilo Takže jak překonáte tady tu počáteční omáčku, tak vás to pohltí na plno. To hašteření a jak to mezi hlavními hrdiny celou dobu jiskří je úžasné Nechybí tu ani typický autorčin humor, sarkasmus ale také tu jsou i dojemné chvilky u kterých jsem měla hodně na krajíčku Je to skvělá kombinace slow burn a hate-to-love A já nemůžu jak jinak než to že tento příběh miluju
Stejně jako Kulti je tato kniha ze sportovního prostředí. Tentokrát je to krasobruslení a jelikož mám ráda i filmy s tou to tématikou, tak tady jsem neváhala ani minutu. Neustálé tréninky, nervozita z blížících se závodů, zimní stadión, piruety, pády......Nejen že je o to krasobruslení, ale také se tu řeší osobní a rodinný život hlavních hrdinů. Obě hlavní postavy, Jasmin a Ivan, si mě okamžitě získali. Líbí se mi na nich že nejsou vůbec takový, jaký se na první pohled zdají. Jasmin to nikdy neměla jednoduché a přesto to nikdy nevzdala, tvrdě na sobě pracovala a šla si za svým snem. Také se mi líbila její tvrdohlavost. Slovní přestřelky mezi ní a Ivanem byly úžasné a moc jsem se u nich bavila, tu jejich nevraživost jsem jim věřila

michaela_books
28.08.2022 5 z 5

První dočtená kniha v tomto roce a jsem nejvíce spokojená. Přesně tohle jsem teď potřebovala.. naprosto odpočinkové čtení, u kterého jsem vůbec nemusela přemýšlet a naopak jsem si užívala příběh Jasmine a Ivana... hodně dělá i prostředí krasobruslení, na které jsem se těšila, a myslím si, že i díky tomu kniha splnila mé očekávání. Ano někomu nemusí sedět styl psaní autorky, ale já si ho zamilovala a její humor prostě můžu.:) Takže za mě skvělý knižní vstup do nového roku a už těď se nemůžu dočkat na další knihy od autorky!

mina_harker
23.08.2022 3 z 5

Skvělá kniha. Líbil se mi ten pomalý posun od nesnášení se přes přátelství až po lásku.

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986