Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1358 344

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

avalonek
10.08.2022 5 z 5

Náhodný výběr v knihovně a bylo to velmi povedený.Fotbalu sice nefandím,ale tohle bylo velmi dobré čtení.Věřím,že sny se můžou splnit a tohle nám to i ukázalo.Sico to byl příběh vymyšlený,ale i život lidem někdy přeje.Moc jsem si to užila.

zaandulee
31.07.2022 5 z 5

Četla jsem zatím všechny knihy od Mariany Zapaty, které u nás vyšly v češtině a musím říct, že mě nejvíce bavila právě kniha Kulti. Nejvíce jsem si zamilovala vztah mezi Kultim a Sal, který se rozvíjel pěkně pomalu. Sal je velmi trpělivá, laskavá a milá, ale zároveň také soutěživá, nebojácná a tvrdohlavá. Kulti je ukázkový bručoun, který si nevšímá ničeho kolem sebe.

Kniha je plná humoru, špičkování, super fotbalového prostředí. Nenechte se zastrašit tloušťkou knihy, uplyne to jako voda a vy budete chtít víc.

Nemůžu se dočkat dalších knih od autorky, slyšela jsem, že by příští rok mohly vyjít rovnou 2!

Lidska_ctecka
30.07.2022 5 z 5

Drahouškové,
tato kniha je naprosto úžasná. Je to poprvé co čtu od této autorky, ale rozhodně ne naposledy.
Kniha je psaná čtivým a lehkým způsobem, takže ani nevíte, jak rychle obracíte stránky. Děj se vyvíjí pozvolna a v klidu, díky čemuž můžeme dobře poznat hlavní postavy, které mi za tu krátkou dobu přirostli k srdci. Jejich chemie a vtipy mi budou chybět.
Příběh je originální a skvěle zasazený do prostředí profesionálního fotbalu. I když fotbal v lásce moc nemám, v knize je popsán tak, že v mých očích získal plusové body (ačkoli se reálně ve fotbale nic nezměnilo : ))

Leído
29.07.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli skvělým recenzím, ale nepustila jsem se do ní hned. Nelákala mě obálka. Očekávala jsem prostředí vysokoškolského fotbalového týmu a tedy knížku, která byla napsaná na různé způsoby mockrát. Nicméně bylo to úplně jinak. Byl to nádherný originální příběh bez toho, aniž by hlavní roli hrál sex, což bylo příjemně osvěžující, protože i bez toho jde očividně napsat strhující milostný příběh, který vás vtrhne do prostředí fotbalu, i když si myslíte, že to není nic pro vás. Prostě tam bylo všechno, o čem jsem si dopředu myslela, že to není nic pro mě a stejně mě to dostalo do kolen. Knížka a tím i autorka se záhy řadí mezi mé nejoblíbenější.

_Brunetka_
21.07.2022 5 z 5

Setkání s touhle knihou byl asi můj osud. Pro tentokrát nám to hvězdy přály. A já se vážně nenapravitelně zamilovala. Začnu autorčiným stylem psaní. Do toho skočíte totiž jako do rozjetého vlaku a ani se nenadějete a jste v cílové stanici, tedy na konci. Vážně kromě toho,že autorka píše neskutečně čtivě a v ich-formě,celá kniha je prošpikovaná úžasným humorem. Ani nevadí občasné dlouhé kapitoly,prostě letíte! Teď se vrhneme na postavy,ty byly totiž naprosto boží. Sal nebyla žádná ubrečená hrdinka a měla velkou jiskru. A Kulti? To nebyl žádný bad boy a měl už takové nezaměnitelné mužské kouzlo,které na mě prosakovalo ze samotných stránek! A fotbalové prostředí? Někdo si stěžuje,že je ho tam moc. Mně to ale ani za mák nevadilo,bylo to něco nového a mně se to líbilo. Teď jedna naprostá bomba,kterou byla romantická linka. Vážně se mi hrozně moc líbil pomalý vývoj,vychutnávala jsem si ho,žrala jsem ho, to by mě snad ani nenapadlo. Vůbec jsem si užívala každou stránku knihy. A co bylo na té romantické lince nejlepší? Asi ta opravdovost a uvěřitelnost. Na posledních stranách mi knížka až vháněla slzy do očí z toho,jak krásné tam byly pasáže. A závěrem,co bylo nejhorší? To,že to mohlo být ještě delší a nebylo. Co bych chtěla říct závěrem? Kupte si,nebo si půjčte tuhle knížku a přečtěte si ji. Vážně za to stojí a neprohloupíte! Vážně byla BOŽÍ,BOŽÍ a do třetice BOŽÍ – asi bych se měla klidnit.

martina1797
10.07.2022 5 z 5

Tuto autorku si přidávám do mých top. Skvělý příběh, moc hezky se mi knížka četla. Jediné, co mi malinko vadilo, bylo hodně časté používání některých frází, zvlášť na začátku knížky. Ale to se dalo přehlédnout.

Artep071
02.07.2022 4 z 5

Další skvělý příběh . Fotbalové prostředí mi nic neříká, ale autorka mě svou nenásilnou formou dokázala vtáhnout do děje a prostě si to celé užit ..super

zuzikis
28.06.2022 5 z 5

Do třetice musím napsat komentář i k této knize, kterou jsem si užila stejnou měrou jako S láskou, Lukov a Srdcem proti zdi :-) (i když S láskou, Lukov je moje zatím nejoblíbenější :-) možná proto, že jsem si jí k četbě vybrala jako první?) Zase to špičkování mezi hlavními hrdiny pro Zapatu, tak typické a pomalé sbližování mezi hlavními hrdiny, kde to na začátku knihy mezi nimi tak skřípe :-) :-) Já styl paní Zapaty opravdu miluju!

havrmoni
22.06.2022 5 z 5

To bylo tak hezký čtení. To pozvolné sbližování, sympatické postavy. Tatínek byl úplně úžasný. Tohle tedy fakt stálo za to.

Karola050716
11.06.2022 4 z 5

Mariana se tímto zařadila mezi mé oblíbence. Ano je to trochu jako Lukov a jednu hvězdu, nebo spíš půl bych strhla za zbytečně explicitní závěr, který se mi ke zbytku příběhů úplně nehodil, ale je to super a já budu netrpělivě vyhlížet její další kousky.

Lacie
07.06.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem si přečetla jen díky tomu, že mě fakt zajímalo, jak vypadá příběh s nejčastěji použitým slovem "kadí" na světě. A bylo ho tam vážně požehnaně, jenže důvod jeho častého užívání mě bavil, úplně jsem si to představovala... dá se říct, že jsem dělávala kdysi něco podobného, když jsem se snažila přežít v přítomnosti mého obdivovaného, který o mě neměl ani páru. Ačkoliv mi bylo asi čtrnáct, ne 27.
Slow burn mi vyhovuje, chemie mezi hlavními postavami narůstá a hlavně je to celé dost vtipné. Vadily mi akorát opakované ponožky velké holky, jako fakt, kdo tohle vymyslel? Ani kalhotky velké holky by to nevylepšily, to se někde říká??? Pobavilo, klidně si přečtu jiné knihy autorky a klidně si časem zopakuji i tuto.

Alieen
30.05.2022 4 z 5

Ano, skutečně to neustálé "kadí" a "ponožky velké holky" kazilo celkový dojem. Nicméně kniha mě pohladila po duši i srdci a stála za to. Fotbalové prostředí bylo celkem příjemné, i kdyz fotbal příliš v oblibě nemám. Jediný, co mi vážně chybělo, bylo vyprávění ze strany Kultiho. Fakt bych chtěla být v jeho hlavě a vědět o něm víc, určitě by to příběhu dodalo šťávu!

001Terka456
28.05.2022 5 z 5

Pár let jsem hrála fotbal, takže se mi paní Mariana přesně trefila do vkusu. A zamilovala jsem si její styl. Sal a Kulti byli parádní dvojka!

renulkam
27.05.2022 5 z 5

Miluji autorcin styl psaní. Je to knížka, která pohladí, milá, vtipná a bez "povinnych" zvratů a rozchodů. Určitě si někdy ráda přečtu znovu.

evakundelova
26.05.2022 5 z 5

Tuto knihu mám za sebou už 3x myslím a stále jí miluju. Slow burn romance od Mariany mě snad nikdy neomrzí. Baví mě o moc víc číst jak postupně hlavní hrdinové přichází na svou lásku a ne se to dočíst na druhé stránce, a pak číst jen postelové scény. A navíc se pak na ten jejich společný konec těším o moc víc.

Jara.v
14.05.2022 5 z 5

Tak tenhle příběh mě bavil hned od začátku. Brala jsem knihu jako oddechovku a vyplatilo se. Dokonce jsem se i dostatečně nasmála. Nemohla jsem se odtrhnout. Špičjování Kultiho a Sal bylo úžasné a některé hlášky typu nerozeznám rozdíl ve výrazu obličeje, jestli je to nadšení nebo zácpa mě dostaly. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

Drahuska12
28.04.2022 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy nějak začíst. Okolo těch 200 stran to ale začalo nabírat takové obrátky, že jsem nechtěla, aby byl konec. Nakonec těch 500 stran uteklo jako voda a já děkuji autorce, že jsem zase na chvíli mohla žít v příběhu, který mi tak chytl za srdce.
Moc hezká a čtivý kniha, doporučuji všem.

ElInWonderland
28.03.2022 4 z 5

Jako už mnohokrát tu psáno a i já se přidám, slovo kadí jsem snad za celý život tolikrát "neslyšela " a bylo to fakt otrávené. Jinak to za mě bylo v pohodě, hlavní hrdinka se mi líbila svou vyrovnaností a sportovní prostředí mě bavilo, kromě konce ani nijak přeslazené. Celý děj se postavy vyvíjí a slupky jsou odkrývany jedna po druhé. Ale ten konec se mohl nést v méně sládkem duchu jako zbytek knihy, hlavní hrdina toho za celou knihu až tak moc nenamluví a na konci horentně vyznává lasku, v jiném příběhu by mě to ani nijak nenapadlo řešit, ale tady mi to přišlo zrazu moc. Na to že to má 500 stran se mi to četlo velmi rychle.

pogmanka
15.03.2022 5 z 5

Tak po S láskou Lukov, ze které jsem byla nadšená, jsem si myslela, že lepší to být nemůže, ale opak byl pravdou. Tahle knížka mě chytila za srdce snad ještě víc, začetla jsem se do ní rychleji a ač jsem si nejdřív říkala, že než se vůbec nějak ti dva setkají, bude to sto let, ale jakmile byl první kontakt tak už jsem se nemohla odtrhnout a musím říct, že tihle dva mě chytli o něco víc než v S láskou Lukov. Moc pěkné čtení.

naty_z_knihy
11.03.2022 5 z 5

Pomalá romantika, hate to love a Mariana Zapata - to je vždycky skvělá kombinace. I když se přiznám, že prvních pár stránek mě knížka moc nechytila, nebavily mě ani neustálé hlášky, že Kulti kádí, dokonce jsem knihu poprvé i odložila a sáhla po ní asi až po půl roce, ale pak jsem překonala první část a nemohla se od ní odtrhnout. Líbil se mi vývoj postav i to, že se příběh odehrává v dost netradičním prostředí ženského fotbalu. Kniha se nakonec skvěle četla a konec? Pecka! Mám ráda, když je kniha ukončená a to Mariana Zapata prostě umí. Nemusím si nic domýšlet nebo se vztekat, že vůbec nemám tušení, jak to vlastně dopadlo.