veru_nedvedova veru_nedvedova komentáře u knih

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

První půlka super, druhá dlouhá. Takhle to dopadne, když thriller skončil v půlce a pak už se to tam tak nějak šolíchá. Škoda.

18.08.2023 2 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

U hodnocení téhle knihy jsem hodně váhala. Nejraději bych dala 3,5 z 5. Kniha se čte svižně a moc mě bavila. Jen mi to trochu zkazil ten konec. To bylo trochu přitažené za vlasy. Ale jinak to bylo super, takže moc doporučuji!

19.07.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Ano, rozumím tomu, proč tato kniha obletěla celý bookstagram. Je to poutavé, dobře čtivé a na konci vám to zlomí srdce. Postavy v knize jsou skvěle napsané a když knihu čtete, máte pocit, že je velmi dobře znáte. Máte pocit, že to jsou reálné postavy. Máte pocit, jako když to žijete vy sami.
Kdo ji četl, dá mi určitě za pravdu. Kdo nečetl, tak šupky dupky do knihkupectví.

20.04.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Takovouhle frustraci jsem necítila ani ve svém vlastním životě, jako když jsem četla tuhle knihu.
Ale četlo se to skvěle. To zase joo.

13.02.2023 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Četla jsem ji u moře jako Veronika, ale jako bych byla v Praze a byla Ema.

07.08.2022 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si to bude něco. Začátek byl úžasný, bavil mě příběh geniálního dítěte. Ale uprostřed knihy se to nějak zlomilo a už to nebylo tak poutavé.
Celkově to ale bylo příjemné čtení, o tom žádná.

28.04.2022 3 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Příjemná strašidelná pohádka. Čte se rychle, jste zvědaví jak to dopadne a vypnete u toho hlavu

15.03.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Ze začátku nechápete, kolik postav tam je a už si začínáte dělat myšlenkovou mapu. Na konci je vám líto, že těch postav není víc a že vám to pořád nestačí a chcete víc a víc.
Těžká témata schovaná do obyčejných životů obyčejných lidí. Krása.

08.03.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Panebože, tohle si musíte dát. Napínavé jak kšandy, které prasknou na poslední chvíli. Baví mě, že čím víc se blížíte ke konci, tim víc jsou kratší kapitoly. Konec má tak rychlejší spád a vy se nemůžete odtrhnout.
Ale nejvíc mě dostal ten konec. Už jen kvůli tomu konci si to musíte přečíst! :D

08.03.2022 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Drsná jízda. Napínavý děj, možná se dá i lehce přirovnat k thrilleru, protkaný momentálními těžkými tématy milenialů. Kniha je taková jednohubka, na které si smlsnete jako na sýrovém chlebíčku (tuto narážku pochopíte, až si knihu přečtete).
Přečtěte si tuto knihu!
Je to kniha o lidech a nespravedlnosti, zvlášť ten konec. Píchne vás u srdce, jak je ten systém kurwa na hovno.

28.08.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Dost jsem se téhle knihy obávala. Přišla mi do ruky náhodou a začala jsem ji číst s pocitem, že ji kdyžtak odložím.
Ale tenhle pocit se ani na chvíli neobjevil. Byla to skvostná nádhera. Autorka má vytříbený jazyk a její všemožně popisy člověku vyrazí dech. Opravdu, někdy zapomenete u knihy dýchat.

28.08.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Neurazila, ale nezařadila bych ji do své top pětky fantasy.
Nejvíce mě bavila linka princezny a lovkyně. Ostatní postavy jsem měla chuť přeskakovat.
Jsem ráda, že už to mám za sebou a do druhého dílu se určitě nepustím. :)

17.08.2020 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pro tuto knihu mám pouze jedno slovo, a to: TOP!!!!!!!

03.08.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Celou dobu si myslíte, že víte jak to dopadne. Ale konec vám vyvrtá díru do hlavy.

30.09.2019 4 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

No páni. Hlavní hrdinka, jako v každé správné YA, trpí nějakým problémem - zde jde o panickou úzkost. Takže vás v knize čeká lehké seznámení s psychickou nemocí.
Tato YA je neobvyklá, příběh je zahalen záhadou staré školy a plus se do toho míchají další nesrovnalosti a vražda. Příběh je velmi napínavý a ohromně čtivý. Velmi mě baví jazyk, kterým je kniha napsaná. Je to svižné a dokonce i vtipné.
Když už jste bohužel na konci, tak jste naštvaní, protože příběh končí další zápletkou. A světe div se, je to boží. Tato kniha má velký potenciál na pokračování a prosím, kéž by to byla pravda.

08.09.2019 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Život je opravdu někdy hodně smutný a Petra Soukupová smutek vepsala do naprosté obyčejnosti všedního života. Kniha se odehrává během několika hodin, nestane se nic neobvyklého a přesto ve vás tato kniha nechá hlubokou propast emocí, které nevíte kam zařadit.
U této knihy budete ještě dlouho přemýšlet a vytvářet svoje vlastní spekulace - jak to asi bylo dál?

07.09.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Kniha vás nepustí a chcete víc a víc. Ale konec byl trochu nedostačující...

27.08.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělé jako vždy. Boží závěr :)

12.08.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Kéž by byl i další díl, protože druhý díl byl snad ještě lepší než první. Tento svět miluju a chtěla bych se do něj ještě vrátit.
Kniha je opravdu skvělá od začátku do konce. A konce autor opravdu fakt umí! Jedno velké WOW!

11.07.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndza je jediný autor, který mi při čtení knihy, dokáže rozbušit srdce.

04.07.2019 5 z 5