Křiváci

Ellinghamova akademie je slavná soukromá škola ve Vermontu, ne kterou chodí ty nejbystřejší hlavy, vynálezci a umělci. Založil ji Albert Ellingham, magnát z počátku 20. století, který toužil vytvořit báječné místo plné hádanek, spletitých stezek a zahrad. „Místo, kde je škola hrou,“ jak říkával. Krátce po jejím otevření mu ale unesli ženu a dceru. A jediné skutečné vodítko je posměšná hádanka, seznam všech možných způsobů vražd, která je podepsaná trochu děsivým pseudonymem. Stal se z toho jeden z největších nevyřešených zločinů americké historie. Stevie Bellová je nadšená fanynka skutečných zločinů, právě začíná studovat prvním rokem na Ellinghamově akademii a má vskutku ambiciózní plán: chce tenhle případ vyřešit. Tedy až se vyrovná s náročnými požadavky na nové škole a se svými svéráznými spolužáky. Ale stane se něco velmi podivného: zločinec se vrátí na místo činu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414373/big_krivaci-ZyR-414373.jpg 4202

Křiváci 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Truly Devious, 2018

Kniha Křiváci

kačuleee29
08. listopadu

NEDEJCHÁM :O
Pardón za takový začátek :D ale... dokonalá kniha. Dobře dobře.. začátek se mi trochu táhl a chvílemi byla kniha taková divná? Nevím jak to říct, prostě pro teenagery :). Ale nevadí, nevadí, byla to opravdu, opravdu ohromující kniha. Zamilovala jsem si ji, rozhodně doporučuji! Až tedy na ten začátek a pár "divných" scén to byla přesně ta kniha o kterou jsem stála - takovou co mi vytrhne dech..
Nesnáším otevřené konce ale zárověň je miluju :D

lenkaabooks

Po čase jsem sáhla po knize určené mladším čtenářům, hrdinům je tak 16,17 let. Děj se odehrává ve dvou časových linkách, kdy před 80 lety byl spáchán zločin. A máme tu Stevie, která se zajímá o zločiny a detektivní práci a stará záhada na Ellinghamově akademii ji naprosto fascinuje. Četlo se to velmi lehce a docela mě zajímá jak to bude dál.

Sandalkar

Prijemne, tesim se na dalsi dily. Ikdyz me trochu nakrklo, ze tady se vlastne nevyresilo vubec nic.
Zaujalo me, s jakou samozrejmosti se tu objevuji psychicke potize (uzkosti) nebo LGB tematika. To mi prijde v YA jako dulezity prvek, ukazat, ze kazdy jsme jiny ale to je v poradku.

Shaxx

Protínají se tu dvě linky - jedna z minulosti a druhá probíhá v přítomnosti. Historická linka mě bavila víc, mysteriózní příběh s únosem, jenž do dnešní doby nebyl vyřešen. Děj v přítomnosti... No, selhaly zejména postavy. Parta nadaných děcek studujících na takové "open-minded free" akademii...Problém jsem měla zejména s tím, že postavy nepůsobily vůbec autenticky, živě, lidsky. Každá měla nějakou předepsanou šablonu vlastností a ujetosti, podle které fungovala, ale vše to působilo tak nějak křečovitě a přehnaně. Vztahy, které se mezi postavami formovaly, nepůsobily důvěryhodně, prostě puf a byly tam. Romantická linka naprosto zbytečná, navíc zahájená takovou "cringe" formou, až jsem protáčela oči. Každopádně s hlavní hrdinkou sdílím zvědavost ohledně kriminologie, zločinů a vrahů. Za to plus, tohle téma mi sedlo. Vypadá jako člověk, který když jde do lesa doufá, že v křoví míst hub najde mrtvolu. Takže člověk, co se hodí ke mně :D
První díl je jen rozjezd série a já potřebuju zjistit, jak to tedy sakra bylo. Navíc druhý díl je prý o dost lepší, tak snad :D

BetyN.

Křiváky za sebe můžu doporučit! Kdybych měla po dočtení po ruce další díl, okamžitě se do něj pustím. Knihu jsem přečetla vážně rychle, protože styl psaní, zápletka i postavy jsou skvělé. Nejvíce oceňuji popisy prostředí a části odehrávající se v minulosti. Na konci přijde velký zvrat, takže jsem napjatá, jak se to vyvine. Zatím jsme se toho moc nedozvěděla, takže se těším na pokračování. 4,5*

Selket

Rozhodně napínavé, skvělá atmosféra, trochu mi to připomnělo Dům v růžích. Ale romantická linka mi přišla poněkud násilně vložená a fakt nesnáším otevřené konce!!

Miškus

Kniha byla výborná. Bavila mě od začátku do konce. Celkový děj byl krásně napsaný a zápletka, která se tady nevyřešila byla super. Jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat a jak se budou vyvíjet Křiváci.

Liana

Táto kniha sa mi veľmi páčila. Dostala som v nej všetko, čo som chcela. Napínavý príbeh, záhadu, atraktívne netradičné prostredie, ľahký štýl formou young adult, zábavu. Obzvlášť sa mi páčil začiatok knihy, kde nás autorka šikovne uviedla do prostredia akadémie tak, že som si pripadala, akoby som ja osobne nastúpila na tú školu. Od úvodného prvého dojmu z okolia, cez opis izby, intráku, zoznámenie sa so spolužiakmi, podrobnejšiu prehliadku akadémie a pravidiel na nej, zoznámenie sa s učiteľmi a študijným programom... a všetko to bolo krásne napísané s ľahkosťou, že to človeka bavilo. No a potom samozrejme samotná zápletka... som zvedavá, ako to bude pokračovať. Čo ma v knihe rušilo bolo časté zanadávanie si, resp. bratie Božieho mena ako nadávky. Celkovo ma však kniha bavila a teším sa na 2. diel.