TessieB Online TessieB komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Zajímavý námět, místy až děsivě připomínající dnešní dobu. Škoda, že to bylo takové krátké, ale zase to čtenáře donutí se nad tím pořádně zamyslet.

03.10.2022

Sirény Sirény Joseph Knox

Na začátku knihy jsem měla trošku problém se zorientovat, ale nakonec to bylo dobré. Příběh si na nic nehraje, prostředí zkorumpovaných policistů a drog vykresluje bez zbytečných okolků. Až do samotného závěru nevíte, jak to vlastně celé dopadne. Jsem zvědavá, kam se Aidan posune v dalším díle.

03.10.2022 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Příjemná oddychovka, za mě by tam klidně mohlo být méně akce. Přišlo mi, že se tam autorka snažila nahustit co možná nejvíc věcí najednou, až mi to přišlo zbytečné a místy až přehnané. Ocenila bych třeba i více popisů okolí, osob apod. ale chápu, že děti zajímá hlavně ta akce :) na další díly se ale těším.

27.09.2022 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Škoda všech možných odboček a vysvětlivek, které příběh rušily a zabránily tak nějaké gradaci napětí. Do čtení jsem se musela nutit a chvílema to vypadalo, že knihu i odložím, ale dala jsem to... vůbec mi to nesedlo, bohužel.

20.08.2022 2 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Objednávám další díly v angličtině, protože čekání na překlad by mě asi zabilo :)) druhý díl trošičku pokulhává za prvním, ale je to především tím, že Lockdown nasadil laťku hodně vysoko. Konec Samotky byl mazec, takže věřím, že třetí díl bude slušná nálož. Jsem děsně zvědavá, jak to všechno dopadne a taky jsem fakt ráda, že jsem na tuhle sérii narazila.

10.08.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Detektivkou bych to asi úplně nenazývala, ale bylo to dobré četní. Spisovatelka velmi dobře umí navodit atmosféru, její styl psaní se mi moc líbí. Kdybych tuto knihu nečetla brzy po prvním díle série s Bergmanem, možná by to bylo za plný počet hvězd, nicméně Kroky vraha se mi líbily víc.

02.08.2022 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Smutný příběh, ale nijak extra mě nenadchnul. Četlo se to dobře, ale po další tvorbě autorky asi nesáhnu, nejsem úplně cílovka.

02.08.2022 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Super kniha, vtáhla mě do děje a během dvou večerů přečteno. Zápletka má slušně našlápnuto, tak doufám, že to bude pokračovat ve stejném duchu. Už jsem si rezervovala v knihovně druhý díl, protože se teda nemůžu dočkat, co bude dál :) doufám, že brzy budou překlady i dalších pokračování.

02.08.2022 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

První třetinu knihy se toho zas tak moc nedělo, zbytek knihy mě pohltil a konec mi to tedy docela zkazil - přišlo mi to useknuté a zasloužilo by si to pár stránek navíc, škoda... K tomu ještě několik nesrovnalostí - nejdřív Tereza uvažuje, jestli vůbec profesor Kuchař umí s internetem, ale o pár stránek dál tvrdí, že na maily odpovídá hned. Zároveň se z Jana stane Tomáš a z disertačky diplomka... ale nebylo to špatné, zkusím i další autorčiny knihy.

24.07.2022 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Skvělá kniha a pěkně zamotaný příběh, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo byl vrah a proč. Postavy byly vykresleny bravurně, takže jsem z některých měla znechucený úšklebek, když se v příběhu objevily, u některých jsem kroutila očima, jak se chovají, a s některými jsem soucítila, což bylo přesně to, čeho autorka chtěla docílit. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a už se moc těším na další díly.

21.07.2022 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Místy mi to připomínalo Saturnina, snad i proto, že jsem ho četla pár dnů před tímto dílem. Bylo to takové laskavé a milé, od p. Paasilinny si určitě přečtu i něco dalšího - na konci knihy byla ukázka ze "Stará dáma vaří jed", což mě také zaujalo, takže se těším na další seznamování s tímto finským spisovatelem :)

11.07.2022 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

(SPOILER) Tohle bylo super. Nebylo to tak děsivé jako Osvícení (což chvilku vypadalo, že tomu bude šlapat na paty, když na nás během pár stránek vykoukla naše milá stará známá z pokoje 217), ale i tak jsem si čtení užila a neměla jsem pocit, že by se nějak "ždímal" velmi povedený první díl. Bavilo mě to od začátku do konce, na ty Kingovy delší rozjezdy už jsem zvyklá a užívám si je, protože (většinou) znamenají ticho před bouří. U baseballovýho kluka se mi trošku obrátil žaludek, ale jinak to byl skvost. Doufám, že film bude taky dobrý, i když po tom nepovedeném Osvícení jsem k němu trošku skeptická - ale nedá mi to a mrknu na něj :)

11.07.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milé čtení bez násilného vnucování humoru (oproti např. Aristokratce, která mě naprosto znechutila). Jsem ráda, že jsem dala šanci všemi oblíbené české klasice. Teta Kateřina je ale pěkná ... ehm. :)))

06.07.2022 4 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Příjemné oddychovky, některé předvídatelné, ale s ohledem na jejich krátkost odpustitelné. Nijak zvlášť se u toho člověk nebojí, občas to bylo i úsměvné, do jaké situace se hlavní postava povídky dostala.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Kniha mě trošku zklamala, čekala jsem asi něco... více šokujícího a emočního. Ale jsem ráda, že jsem se ke knize konečně dokopala, nicméně mě zas tak moc neoslovila. Na film se podívám jen kvůli Eddiemu :)))

06.07.2022 3 z 5

Váš osobní StartUp: Připravte se na budoucnost, investujte do sebe, změňte svou kariéru Váš osobní StartUp: Připravte se na budoucnost, investujte do sebe, změňte svou kariéru Ben Casnocha

Problém seberozvojových knih je ten, že by se v 90 % daly napsat jen na třetinu své délky. U této knihy by stačilo asi přečíst první kapitolu, závěry každé z kapitol (obsahují tipy, co udělat zítra, příští týden a za měsíc) a závěr a bylo by to. Je vidět, jak se americká mentalita odlišuje od té naší. Mnoho věcí nelze aplikovat u nás, něco si ale určitě z knihy vezmete - neseďte na zadku a jděte svému pracovnímu štěstí naproti.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Zavzpomínáno na dětství, kdy jsem ji četla několikrát. Krásně naivní a milé čtení. Ráda se k ní ještě někdy vrátím.

06.07.2022 4 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Skvělá kniha. Moc mě bavila od začátku do konce. Je trošku úsměvné, jak je Finsko vylíčeno naprosto opačně, než ve skutečnosti je. Příběh byl dokreslován záznamy ze slovníku, texty z učebnic a podobně, což přidávalo knize na uvěřitelnosti.

06.07.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho jsem se nemohla začíst, asi jsem od ní čekala něco trošku jiného, ale stálo to za to. Moc smutná a zároveň krásná kniha. A netradiční vypravěčka byla zajímavá volba, dodalo to příběhu tu pomyslnou třešničku.

23.05.2022 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Sbírka 4 povídek, které si většinou drží po celou dobu svůj lehký nadprůměr. Trochu mě zklamala povídka Když teče krev - ta je ze všech 4 nejslabší. Chuckův život byl zajímavý námět, ale nějak se to "zapomnělo" rozvinout. Krysa a Telefon pana Harrigana byly skvělé, díky Telefonu hodnotím sbírku celkem 4*.

09.05.2022 4 z 5