Lockdown přehled

Lockdown
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458298/bmid_lockdown-9oE-458298.jpg 4 355 355

Útěk z Výhně série

1. díl >

POD NEBEM JE PEKLO. POD PEKLEM JE VÝHEŇ. Třináctiletý Alex je křivě obviněn z vraždy a jeho život se navždy změní. Ocitne se ve Výhni – vězení pro mladé delikventy, nejtvrdším na světě. Jde o rozlehlé prostory hluboko pod zemí, kam vede jen jedna cesta – a ven žádná. Alex se setkává s opravdovými darebáky a sadistickými strážemi, ale to zdaleka není vše, co ho trápí. Občas v noci stráže odtáhnou z cely jednoho z vězňů, který se zanedlouho vrací, tělo poseté ranami a již není člověkem. Alex zoufale touží po svobodě a úporně se snaží uniknout z doživotního žaláře. Odhaluje totiž děsivou pravdu: Výhni vládne čisté zlo a každý den probíhají kruté experimenty, při nichž jsou uvěznění chlapci pokusnými králíky, netvoři vyrábějí další netvory a strach ze smrti je ta nejmenší starost…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lockdown. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (103)

Nuttelka
11.06.2024 audiokniha 5 z 5

Miluju sérii s Robertem Kettem a na Výheň jsem byla opravdu zvědavá.. no ale teda páááni, tohle byla jízda.. Josef Pejchal mě k poslechu naprosto přišpendlil a nerada jsem poslech přerušovala.. námět je opravdu neotřelý, místy jsem ani nedutala a ať jsou kluci jací jsou, držím jim palce, aby nad Výhní "vyzráli".. ale podle počtu dílů to asi nebude jen tak, ještě se mám určitě na co "těšit".. jen nějak ze sebe nemůžu setřást pocit přirovnání, že Výheň je takový koncentrační tábor pro mladistvé a z toho mám úplně husí kůži :-/

dam.si.knihu
09.05.2024 4 z 5

Jestli je nějaký titul tento rok pro mě obrovským překvapením, tak je to první díl ze série Útěk z výhně s názvem Výheň. Pravdou je, že jsem četla a slyšela spoustu skvělých ohlasů, ale jak jsem viděla štítek thriller a tu strašidelnou obálku (protože nevím jak vás, ale mě tyhle masky děsí už od základky), tak jsem se o příběh více nezajímala.

Teď ovšem přichází veliké poděkování @kanopa_nakladatelstvi kteří se rozhodli vydat audioverzi, která je naprosto fenomenální - nebo spíše Josef Pejchal je ten, který dal knize neuvěřitelnou šťávu! Jeho hlas je dokonalý a tak rozmanitý, že mě mrzí, že mám audioknihu za sebou! Takže díky! #spoluprace

Výheň má zaslouženě na DK hodnocení 85 %. Je to příběh s originálním tématem, jež je plný tajemství, napětí, zoufalství, naděje, ale je zkrátka nemilosrdný. Kniha má svižný děj a každou chvíli se něco děje, tudíž čtenář nemá možnost se ani chvilku nudit.
Autor pro svůj příběh zvolil mladé kluky, jež byli možná na můj vkus a jejich věk až příliš vyspělí a chovali se spíše jako osmnáctiletí.

Věřím, že se v dalších dílech je na co těšit, protože já se rozhodně těším! A vám jednoznačně mohu doporučit audioverzi, protože Josefa Pejchala si zamilujete!


karol.cadex
16.04.2024 5 z 5

Knihu jsem si půjčila omylem v on-line knihovně, ačkoli jsem ji měla dlouho v “ chystám se číst “, zmátl mě pán na obálce a celou dobu si myslela, že se bude jednat o pandemické čtení. A najednou takový peklo??? Na jeden zátah jsem musela přečíst první a druhý díl, načež překvapení - je jich pět? To už v nejbližších dnech nedám, měla jsem z toho regulérně hnusný sny. A to nejsem žádná citlivka!

Píšu to pořád dokola, že nemam ráda série. Pokud ale bude pokračovat styl prvních dvou dílů i dál, tak toto bude jedna z nej sérií, co jsem četla. Emotivní, příšerně zlá, co jako se asi může z lidí stát v pekle, že jo. A autor má evidentně velký problém, protože zakončit každý díl takovým heartbreakerem, to teda děkuju pěkně. Všech kluků mi bylo počas čtení extrémně líto, pak i vlastně sebe, že to čtu, haha.

Víc asi nemá cenu psát, vcelku dost toho řekne anotace, kterou já před čtením přeskočila. Hnus, zmar, zoufalství, nespravedlnost, fakt. Přitom moc hezky popsaná psychologie postav, vhled do hlav kluků hozených do nejhoršího inferna.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Lockdown v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených469x
ve Čtenářské výzvě89x
v Doporučených27x
v Knihotéce395x
v Chystám se číst270x
v Chci si koupit54x
v dalších seznamech5x