Srdceboly

„Svatební pochod mi vždy připomíná hudbu, která se hraje, když vojáci táhnou do boje,“ řekl lyrický básník Heinrich Heine a nevědomky tak s předstihem naprosto dokonale vystihl obsah knihy Srdceboly. Je to příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti, je to příběh plný vášně, intrik, touhy, žárlivosti, sexu, paniky ze stárnutí, osobní nezralosti, lží a pomstychtivosti. Je to příběh pro všechny z Vás, kteří už vědí, že manželství není souboj. V souboji se totiž dá vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79247/big_srdceboly-zc2-79247.jpg 3.8699

Kniha Srdceboly

HelenaHelca

Dobře napsaný příběh, ale pokud byl doopravdy inspirován skutečným životem autorky, tak mé z toho mrazí, v čem žila. Cítím z toho smutek a beznaděj. Cesty osudu jsou někdy pěkně kruté.

mauvais-ange

(+ SPOILER) Výborná ukázka toho, jak vypadá toxický vztah dvou nevyzrálých lidí. Adam je muž s povrchním šarmem, citově plochý, arogantní, hlavní hrdinky si neváží a podvádí ji. Hlavní hrdinka je hodně naivní, žárlivá, chybí ji sebevědomí a sebeúcta. Oba jsou na sobě závislí, vzájemně se využívají, vztah komplikuje ještě velký věkový rozdíl a to, že je do toho zapojen i malý Tobiáš. Občas jsem měla chuť „nakopat“ Adama, občas hlavní hrdinku, na tu jsem navíc už tak v půlce knihy v duchu křičela, ať už z toho vztahu odejde…Nechala si toho líbit opravdu hodně, než pomyslný pohár přetekl. Byly zde situace a myšlenky, ve kterých jsem se poznávala. Nenechala bych to sice dojít tak daleko, jako hlavní hrdinka, ale i tak jsem ráda, že mi částečně nastavila zrcadlo. V tomhle je kniha možná lepší než kdejaké seberozvojové knihy a může sloužit jako varování (stejně jako osud samotné autorky). Samotný styl psaní mi ale moc nesedl. I když jsou tam autobiografické prvky, autorka mě nějak nedokázala přimět, abych s hlavní hrdinkou nějak víc soucítila a dokázala se do ní vžít. Možná proto, že se v některých situacích chová vyloženě hloupě a posedlost Adamem (hlavně jeho vzhledem a tělem) už jde do extrému, jako by byl jediný na světě...Samozřejmě, že jí odchod znesnadňovalo i jeho vydírání, že už neuvidí Tobiáše, na druhou stranu se v závěru ukazuje naděje, že i tohle se dá vyřešit.

davidurban1973
07.08.2022

Dobře napsané a čtivé, i když skoro neuvěřitelné, že by si někdo tohle všechno nechal líbit a dobrovolně takto trpěl. Nicméně nejspíš podle vlastních zážitků autorky, když víme jak dopadla, a je to poslední kniha vydaná za jejího života.

TessieP
02.08.2022

Smutný příběh, ale nijak extra mě nenadchnul. Četlo se to dobře, ale po další tvorbě autorky asi nesáhnu, nejsem úplně cílovka.

koki.veru
12.05.2022

Moje první knížka od této spisovatelky (dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvě) a byla jsem mile překvapená. Knížka se četla velice dobře, příběh takový že života ( i když jsem si říkala, jestli není hlavní postava blbá, že já bych s takovým debilem takovou dobu nebyla a už dávno bych ho poslala do pr...). Ale bylo to pěkný, oddechový, nenáročný čtení.

Knihomolka506
01.03.2022

"spisovatel je patolog pocitů, zážitků a vjemů."
KV: databázeknih.cz, téma 12- kniha s tématem nešťastné lásky.
První seznámení s autorkou,která už bohužel přes 10 let není mezi námi. Ale o tom vypráví jiná kniha .
Román o mladé ženě, kterou kvůli její spisovatelske vášní nesnáší manžel. Opustí ho, najde si mladého vdovce (ke své smůle) s malým synem. Adam se začne opíjet čím dál častěji, je arogantní, nesnesitelný a strašně žárlivý. Jo jako všichni chlapi myslíme si. Ale Adama by asi nechtěla žádná žena ani děti. Malý Tobiáš má otce snad jen jako vyplněnou kolonku v rodném listě.
Slovy na závěr: cesty osudu jsou nevyzpytatelné...

Kanylka
24.09.2021

Láska, manželství, krize, nevěra, manipulace a ?

misssicccka
04.08.2021

Ve vsi ucte k autorce a jejimu osudu chci jen napsat, ze mi delalo problem toto dilo vubec docist a ze to dobre na tom je asi jen to, ze je to realne (bohuzel).