Srdceboly

Srdceboly https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79247/bmid_srdceboly-zc2-79247.jpg 4 731 158

„Svatební pochod mi vždy připomíná hudbu, která se hraje, když vojáci táhnou do boje,“ řekl lyrický básník Heinrich Heine a nevědomky tak s předstihem naprosto dokonale vystihl obsah knihy Srdceboly. Je to příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti, je to příběh plný vášně, intrik, touhy, žárlivosti, sexu, paniky ze stárnutí, osobní nezralosti, lží a pomstychtivosti. Je to příběh pro všechny z Vás, kteří už vědí, že manželství není souboj. V souboji se totiž dá vyhrát.... celý text

malen
18.11.2012 4 z 5

Knížky této autorky se dají přečíst za jeden večer, některé se mi líbí , jiné méně. Tahle byla pro mne zatím nejčtivější, určitě si za nějakou dobu sednu s nějakou její další knihou

simon_a
18.10.2012 5 z 5

Byla to první kniha, která se mi do ruky dostala, pro mě i nejlepší z nich i když asi s nejvíc krutou realitou .... Výborně napsaná, skvělá!

Zuzvil
05.10.2012 3 z 5

Knížka se dobře čte, stejně jako ostatní knihy od této autorky, jejich zajímavost nabývá sílou jejího skutečného životního příběhu. I tento příběh je samozřejmě zcela reálný, ale upřímně musím říct, že mě kniha až tak úplně neoslovila, ale vyplnila mi krásně tzv. "dovolenkové čtení"...

Hrefna
12.08.2012 2 z 5

No, sáhla sem po této knize jen abych zabila čas při opalování a k tomuto účelu posloužila velice dobře. Není to literatura kterou bych vyhledávala a ani nadále nebudu. Kniha je dobře napsaná, příběh je silný, hodně osobní, ale prostě to není šálek mého čaje, takže tak...

aša
13.06.2012

Přiznávám, že jsem o Simoně Monyové až do její smrti neslyšela. V knihovně byly její knížky rozebrané a až teď se mi dostaly do ruky Srceboly a Blonďatá stíhačka. Srceboly jsem dočetla do konce, Stíhačku tak do třetiny. Nezařadím se mezi její fanoušky, nelíbila se mi ani jedna z nich

Peace
10.05.2012

Podle mě její nejsilnější knížka. Ano, hlavně v kontextu se skutečným autorčiným osudem. Z některých pasáží až mrazilo..

Lenka 13
20.03.2012 5 z 5

První kniha kterou jsem od této paní spisovatelky přečetla a musím napsat že se mi moc líbila.
Pěkná,čtivá,smutná.

Bibiana
20.01.2012 5 z 5

Kniha Srdceboly, je smutnou tečkou za všemi knihami od této autorky, kterou jsem osobně poznala v Polické knihovně, kde měla autorské čtení. Vyměnily jsme si pár emailů a tak vím, že do knih dávala mnohé ze sebe. Její smrt mě zasáhla, protože patřila k mým oblíbeným autorkám a přečetla jsem všechny její knihy. Přeji jí nominaci, její knihy jsou ze života, velmi čtivé a takový osud si nezasloužila.

elpiska
20.01.2012 odpad!

Jako každá knížka paní Monyové i tato je sice čtivá, ale ... Přečíst a poslat dál. Její nominaci na knihu roku 2011 - v první dvacítce naprosto nechápu. 8/

Rind
01.01.2012 4 z 5

Škoda, že když byla zase ve formě, nenapíše už nic

Soptinka
28.12.2011 5 z 5

Člověk se na tuto knížku dívá trochu jinak, když ví že je to o ní samotné.Je to smutné...bohužel nebyla jediná kdo něco takového zažívá.Je i spousta jiných žen.Obdivuju ji že se o tom nebála napsat.

Val
27.11.2011 5 z 5

Je děsivé kolik žen si tohleto nechá líbit.....Já jsem prošla něčím podobným a taky mi trvalo, než jsem se dokázala sbalit a jít..... Nicméně jsem to zvládla a jsem na sebe pyšná.....Škoda, že to včas nedokázala tahle úžasná spisovatelka :-(

Kituska
17.10.2011 3 z 5

Po přečtení knihy mi bylo opravdu zle. Bylo to způsobeno hlavně díky tomu, že jsem věděla, jak to nakonec s autorkou dopadlo. Moje feministické já jelo na plné obrátky a já jsem si říkala, co paní spisovatelku drželo u takového tyrana. Těžko říct, pokud se do takové situace nedostanete. Jak bych se zachovala já? Opustila bych ho? Nevím, ale řekl bych že ano. Proč se ženy nechávají vláčet takovýma h*vadama, pro které je žena jenom prostředek pro pobavení? Muži, zamyslete se....

Brambu
28.08.2011 4 z 5

Poslední kniha autorky Monyové. Je velmi smutná... Přijde mi to až zoufalé, jak se hlavní hrdinka tohoto příběhu snaží neustále omlouvat a převychovávat svého záletného a podvádějícího manžela. A ten pořád slibuje a slibuje a stejně se nezmění. Život někdy takový je. Naštěstí pro hlavní hrdinku tento příběh končí dobře, na rozdíl od autorky. Není pochyb, že do svého posledního dílu dala hodně ze sebe. Škoda jen, že svůj boj nevyhrála a nedokázala se ubránit. Budeme vzpomínat!

1alena1
18.08.2011 5 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou v době úmrtí spisovatelky. Nechápala jsem při jejím čtení ženské, které se nechají ponižovat a ubližovat od svých partnerů, ani ve snu by člověka nenapadlo, že náměty čerpá ze svých vlastních zkušeností. proto je kniha tak čtivá, protože je velmi pravdivá. Ženské, tak už se konečně probuďte a vezměte osud do vlastních rukou a nenechte se trápit mužským pokolením, nezasloužíte si to.

alexandra111
07.08.2011

Je smutné , číst tuto knížku s pocitem,že píše sama o sobě a za pár měsíců bude brutálně zavražděna.Nyní si zpětně uvědomuji,že v mnoha jejích knihách popisovala svůj život.To co se stalo,se nedá ani nijak komentovat.Nejhorší to bude pro její děti.

Juliatta
08.07.2011 5 z 5

Další povedená knížka Simony Monyové, pro mě "psychoterapie" :-)

jasmína
29.06.2011 5 z 5

Konečně se Monyová vrací, paráda pro ty, co ji mají rádi !!