Srdceboly

Srdceboly https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79247/bmid_srdceboly-zc2-79247.jpg 4 731 158

„Svatební pochod mi vždy připomíná hudbu, která se hraje, když vojáci táhnou do boje,“ řekl lyrický básník Heinrich Heine a nevědomky tak s předstihem naprosto dokonale vystihl obsah knihy Srdceboly. Je to příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti, je to příběh plný vášně, intrik, touhy, žárlivosti, sexu, paniky ze stárnutí, osobní nezralosti, lží a pomstychtivosti. Je to příběh pro všechny z Vás, kteří už vědí, že manželství není souboj. V souboji se totiž dá vyhrát.... celý text

knihamouder
16.09.2014 4 z 5

Příjemné čtivo na jedno odpoledne. Knihy od autorky jsou dosti podobné.

lenteli
28.08.2014 4 z 5

Nejlepší z mnou přečtených Simoniných knih.. Škoda jen, že poslední...

pedi
19.06.2014 4 z 5

Teď po dočtení knihy jsem úplně vyšťavená.Otevřely se mé staré rány .Přes to dávám čtyři hvězdičky.Ke konci jsem již přeskakovala a chtěla konečně ten rozvod. Jak je to zbytečné čekat na zázrak.Ten ovšem s takovým partnerem nepříjde.Ztracený čas....Bolístky na srdci....
Simona zaplatila tím nejcennějším, vlastním životem.Čest její památce

rosse007
03.06.2014 3 z 5

No, neříkám tak ani tak. Přečetla jsem ji zaujala mě, ale potřebu číst ji znovu rozhodně nemám.

Oli1104
28.04.2014 2 z 5

Hrdinove a hrdinky knih S. Monyove maji naprosto stejny slovnik, takze clovek ani nevi, kterou zrovna knihu cte.

Takze, knizku jsem precetla behem jednoho dopoledne, spise ze zajmu, jak moc se v teto knize promita ci nepromita jeji zivot.

Ke koupi bych knihu rozhodne nedoporucila. K precteni ale ano, proc ne....

l.ennca
25.04.2014 3 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne, není špatná, ale čekala jsem více.

kiková
29.03.2014 1 z 5

Tuto spisovatelku jsem nemusela,mela takovej pro me protivnej zpusob psaní knih,ale tahle knizka se mi dostala do ruky jako ty ostatni a z tech vsech se mi libila nejvic.

marwinmh
18.03.2014 2 z 5

Kniha se mi bohuzel nelibila - temata psychickeho ci fyzickeho tyrani mi nejsou vubec blizka. Ac byla kniha ctiva, jednani hlavni postavy bylo nad moje chapani, vydrzet tolik let s ubozakem jako byl jeji mladsi manzel, po celou dobu cteni jsem nedokazala soucasne nemyslet na to, proc to proboha neukoncila driv. Mozna nektera z dalsich knih me oslovi vice.

martina.riz
16.01.2014

Je mi líto, co se paní Monyové stalo, ale obdivovatelka jejích knih nejsem. Takové odpočinkové čtení.

studentice
06.12.2013 4 z 5

Podle me jedna z nejlepsich knih autorky

monte
29.08.2013 4 z 5

Pohodové čtení o nepohodovém vztahu. Je to moje první kniha od této autorky. Určitě si přečtu další, přestože nejsem zvyklá číst takové tenounké knížečky na jeden den

josephinn99
15.08.2013 3 z 5

Moje první kniha této autorky, kterou jsem četla. Ale moc mě nezaujala. Víc se mě líbí obal:) Je pěkně napsaná, ale věřím, že další knihy, které se ke mě dostanou budou lepší.. rozhodně si jich chci přečíst více.. ale neměla jsem u ní takový ten pocit, jsem zvědavá jak to bude dál, když ležela pár dní bez povšimnutí, nic se nestalo, u jiných knih to tak nemám.

krispinek
07.08.2013 2 z 5

tuhle autorku jsem moc neznala ale kniha srdceboly se mi libila.Myslim ze v teto knize je tak trochu jeji pribeh.

stefi61
22.07.2013 4 z 5

Moc hezké, čtivé. Monyová je prostě jednička, těším se na další knihy od ní :)

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Knihkupci řadí knihy Simony Monyové do kategorie společenský román, popřípadě humorně laděný společenský román a muži zase do románů pro ženy od kterého dávají raději ruce pryč. Upřímně si myslím, že tato kniha je určená jak pro ženy, tak i pro muže (mnohým by jistě prospělo, kdyby si ji přečetli) a humorného na ní není téměř nic.
Autorka sice děj popisuje s nadhledem sobě vlastním, ale i přesto z vět, které čtete, cítíte zoufalství a nekonečný smutek z nešťastného manželství. Připravte se na to, že když se pustíte do čtení Srdcebolů, tak často budete žasnout nad tím, co všechno musela hlavní hrdinka ve svém manželství zkusit a uvědomíte si, že láska je opravdu slepá a že odpoustět je možné, ale ne navždycky.
Pokud mám být upřímná, tak si absolutně nedovedu představit, kdybych měla prožít jen čtvrtinu toho, co hlavní hrdinka. Když si navíc uvědomím, že kniha je na rozdíl od předchozích knih paní Simony, daleko více autobiografická, tak mi běhá mráz po zádech.
Nemohu říct, že je toto nejlepší kniha paní Simony (nečetla jsem všechny), každopádně si myslím, že na ni nebudete moct snadno zapomenout. Podle mě je to kniha, díky které si i některé "věčně" nespokojené ženy uvědomí, že se nemají zase až tak špatně a že vždycky může být i hůř. A to klidně i u prince, který sice přijel na bílém koni, ale u kterého se později ukázalo, že kůň nebyl jeho, nebyl ani bílý a že ten pěkně vyhlížející krasavec, který na něm přijel, ve skutečnosti ani žádný princ nebyl.

kika 13
08.06.2013 3 z 5

Dějově slabé,ale musím uznat jako žena hlavní hrdinka si s manželem uměla nakonec poradit.

DariDerek
28.04.2013

Skvělá Monyová, mám přečtené její všechny knihy a nejvíc mě dostává tím, že opravdu se vžiju do děje, žřiju s postavou, nadávám, mám chuť brečet, smát se, prožívám každičký moment, trápím se a kolikrát se mi stane, že mám depresi ještě další dny po tom, co jsem knihu dočetla. Tohle je zrovna silný, pro mě drtivý příběh..

evasamankova
29.03.2013 3 z 5

Čtivé a poměrně depresivní. Mám raději její pohodovější knihy.

Veronela
12.03.2013 5 z 5

Hodně silná kniha, čtivá.

myšpa
09.03.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Příběh je smutný, určitě se k této knize zase za nějaký čas vrátím.