Citová divočina

Ženy by pro to, aby byly šťastné udělaly cokoliv. Chodily po rukou, nechaly si přifukovat prsa kompresorem, živily se čtyřlístky… ženy by pro štěstí udělaly cokoliv, vyjma jediného: být samy sebou. Citová divočina je příběh čtyř kamarádek, které na konci cesty za štěstím nacházejí svoje skutečné já. Je to příběh žen, které až ve středním věku pochopily, že tím jak vidíme samy sebe, vytváříme předlohu pro to, kým se skutečně můžeme stát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63507/citova-divocina-63507.jpg 3.9284
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Mony, Belami

Kniha Citová divočina

NymphMaeve

Velmi příjemná oddechovka o čtyřech kamarádkách, které spojuje svatební salón Čtyřlístek. Každá je jiná a má jiné osobní problémy, jež vyplynou dohromady, sledujeme jejich životy a vývoj. Vyprávění probíhá z pozice každé zvlášť, je to dobře oddělené a docela snadno se mi v tom orientovalo. Dle rozsahu je to krátká milá kniha a příjemná rychlovka ze života.

Aleh

Příběhy od Simony Monyové jsou ze života kolem nás. S jejich hrdinkami prožijete určité etapy jejich života během jednoho dne nebo večera. Často myslím i na to, jak bych se zachovala já sama. Tahle Monyovka vybízí k zamyšlení se nejen nad hrdinkami tohoto příběhu, ale i sama nad sebou. Jsem vždy jen opravdu sama sebou? Jak obstát se ctí ve světě plném nástrah a překvapení?

Vendas

Knihu by si měla každá žena přečíst

MakiMel

Zajímavé osudy čtyř žen, které se vyvíjejí úplně jinym směrem, než by si dotyčné přály. Zajímavé, překvapivé a hlavne čtivé a uvěřitelné.

PetiJelinkova
08.12.2018

Kniha se mi moc líbila :)

Analady
23.11.2018

Autorčin styl se mi opravdu moc líbí. Obdivuji, jak úžasně si uměla hrát jazykem, baví mě její trefná přirovnání. Z tohoto hlediska je kniha skvělá. Co mě oslovilo už o něco míň, to byl příběh čtyř kamarádek, které řeší svou nespokojenost ve vztazích. Ale celkově to nebylo špatné. Takové pohodové čtení.

DaPo
15.11.2018

Výstižné, velice realisticky popsané... autorka bravurně vystihla různé pocity zcela odlišných žen, vztahové problémy dnešní společnosti... nemám co dodat... jenom, že je mi upřímně líto, co se stalo této skvělé autorce.... "každá z nás si musí to své štěstí najít sama v sobě"...

amaenium
31.08.2018

Opravdu oddychové čtení. Příběh čtyř různých žen, které dosud nenalezly svoji hodnotu a posuzují ji podle mužských. A házejí všechny trable na ně. Nakonci ale jim to dojde.
Vypadá to, že knihy od spisovatelky budou vždy mít velmi podobný ráz, a tím nemyslím její styl psaní.

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011