Simona Ingrová

Simona Monyová · pseudonym

česká, 1967 - 2011

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 29 knih

Komentáře (41)

EvikU.
EvikU.
05.11.2020

Její knihy mám ráda. Některé víc, jiné míň. U hodně knih mě pobavila, některé byly depresivní. Je velká škoda, že už nic nenapíše. Já si přečtu i pár posledních knih, co mi ještě chybí.

Monika1717
Monika1717
13.07.2020

Nikdy nezapomenu na tu chvíli, kdy jsme byly s kolegyní v Praze a jely jsme metrem, kde běžely na zdi zprávy a tam se objevilo, že tuto spisovatelku zavraždil její bývalý manžel. Přečetla jsem všechny knihy, které napsala. V knihách, kde popisuje život s malými dětmi, jsem se dokonce poznala. A myslím, že takových jako já, bylo víc.


oliq
oliq
04.06.2019

všechny knihy jsou skvělé....škoda takové spisovatelky....

Angelika92
Angelika92
11.01.2019

O téhle spisovatelce jsem se dozvěděla na střední škole, kde měla v naší třídě i besedu. Velmi sympatická žena. Je smutné, co se jí stalo. Její knihy jsou skvělé.

JancaMia
JancaMia
01.12.2018

Srdceboly ty byly hodně drsný a to co se stalo krátce po jejich vydání ještě drsnější, škoda jí .. měla jsem jí moc ráda a stále mám ...
Je až děsivé co všechno ze svého soukromého života převedla i do svých knih a klobouk dolů před dobře promyšlenou psychologií každé knihy a jejich hrdinů ...

intelektuálka
intelektuálka
15.05.2017

Přečetla jsem všechny její knihy z prostředí, které je mi blízké. Měla jsem ráda její postřehy ze soužití muže a ženy. Netušila jsem, kolik je tam autobiografie.

zbt81
zbt81
04.03.2017

Škoda jej. Mohla tu pani spisovateľka ešte byť a napísať veľa zaujímavých kníh. Nepatrím síce medzi jej oddané čitateľky, ale mrzí ma akým krutým spôsobom odišla zo sveta. Dúfam, že to jej vrahovi spravodlivosť zráta za ňu aj s úrokmi a nič dobré ho už v živote nestretne...

Aleh
Aleh
20.07.2016

Výborná autorka, přečetla jsem všechny její romány. Mohu jen doporučit. Byla jsem udivena, jak zpracovala v několika knihách osudy týraných žen. A pak jsem byla šokována jejím vlastním osudem.
Škoda, že už žádnou knihu nenapíše.....

vera1246
vera1246
15.07.2016

úžasné knihy...škoda že nebudou další

dany512
dany512
13.05.2016

Pěkná ženská - pěkné příběhy. Je jí nesmírná škoda.

IYv
IYv
02.03.2016

škoda jí

radus
radus
17.02.2016

Škoda, že Simona už žádnou knížku nenapíše. Velice jsem si její knížky oblíbila, i když jsem na ně narazila až po její smrti. Žádný složitý děj, spousta situací a myšlenek vycházejících ze života, které napadnou každého z nás, i když je těžké se k tomu přiznat. Ještě nemám ani zdaleka přečtené všechny knihy, ale už teď se těším na další :-)

Jezali
Jezali
27.01.2016

Výborná autorka, bohužel mnoho jejích příběhů bylo pravděpodobně autobiografických. Neuvěřitelná škoda, že již nemůže napsat knihy další...

Danago
Danago
01.12.2015

Pro mě nemá Simona konkurenci, doporučila bych ji jako povinnou četbu pro ženy

Kabi
Kabi
02.02.2015

Zatím jsem přečetla jen některé knížky z tvorby Simony a všechny se mi líbily. Zbytek samozřejmě přečtu taky, nenechám si je ujít. Jsou takové skutečné, myslím, že se v knihách Simony najde skoro každý z nás.
Škoda, že nepřibydou žádné další.

mája1970
mája1970
21.10.2014

Byla vynikající.Škoda jí a čest památce.

knihamouder
knihamouder
16.09.2014

Četla jsem je všechny, styl psaní se mi moc líbí. Škoda, že se nedočkáme další skvělé tvorby. Simonky je škoda...

nova8907
nova8907
05.07.2014

Mám doma všechny její knihy,četla jsem je ráda,některé jsou veselé a vtipné,některé depresivní.Nedají se číst všechny po sobě,musí se prokládat i jinými autory

Marčullkas
Marčullkas
09.04.2014

Její oddechové pohodové knížky mi budou chybět . . .

Palita
Palita
10.12.2013

Mám přečteny všechny její knihy, je mi líto, že už mezi námi není a žádná nová kniha nebude. Skvělá spisovatelka!

BeruškaB
BeruškaB
11.11.2013

Všechny její knižky měly šarm a vtip, dokázala humorně zjemnit i velmi vážné a nepříjemné situace.
Její knížky určitě stojí za přečtení.

Poutnice
Poutnice
30.09.2013

Je pravda, že psala velmi nenáročné krátké příběhy ze života a spoustě lidem to vyhovuje. Mně nevyhovovala ta surovost, obnaženost těch ošklivých stránek života, žádná pořádná legrace, štěstí, osudová láska nebo happy end. Přestože jsem přečetla několik jejích knížek, tak mi vždy trvalo dlouho je přelouskat, zkoušela jsem hledat něco hezkýho, něco, co by mě přimělo po zavření knihy spokojeně vydechnou a zasněně vzpomínat na hrdiny. Od kamarádky, která jí přímo hltá, jsem se dozvěděla, že sama říkala, že její knihy jsou takové proto, aby si lidé mohli říct, že na tom nejsou tak špatně, že jsou na tom jiní hůř.
V paměti mi uvízly Střípky z ložnic, protože se mi líbil právě příslib happy endu, napravení hrdiny :) a taky "lžička kaviáru" každý den.

tygrilady
tygrilady
28.10.2012

Od Simonky mám všechny knihy,každý půl rok jsem netrpělivě čekala na každou její novou knihu.Její smrt jsem obrečela a její knížky budu velice postrádat :-( Doporučila jsem ji spoustě kamarádkám a známým a každý komu jsem půjčila nějakou knihu od této skvělé spisovatelky chtěl půjčit další :-)Byla naprosto úžasná s jedinečným smyslem pro humor!!!Chybíš mi Simonko.........

simon_a
simon_a
18.10.2012

Bohužel knížky od paní MOnyové jsem začla číst po její smrti :( Ale naprosto mě dostaly a vryly se pod kůži. Její inteligentní humor a sarkasmus mě dostal! Byla úžasná, bohužel další knihy už si nepřečteme.....

Knihy má napsané tak, že je za odpoledne přečtete, čtou se samy.

Val
Val
31.08.2012

Knížek Simony Monyové jsem přečetla docela dost.......Její geniální smysl pro humor a dar, dělat si ze sebe srandu mě pokaždé dostaly .....Z neuvěřitelným nadhledem popisuje situace, které se dnes a denně stávají s malými obměnami každému z nás..... Vždy se jí povedlo vzbudit ve mě pocit, že v tom nejsem sama ... Díky jí za to.....

elpiska
elpiska
20.01.2012

Paní Monyová vládla jazykem, její knížky jsou čtivé a dá se u nich i zasmát. Ale její psaní bylo jako šití horkou jehlou. Příběhy jako z ženských časopisů, postavy nepropracované. Přečetla jsem jen několik jejich knížek - nelíbily se mi.

Robert Cambert
Robert Cambert
10.09.2011

Bohužel jako autor to sem musím napsat: my, literáti, máme tu smutnou jistotu, že i když budou naše knihy jen konzumního charakteru (tzn. tvořené pro momentální publikum bez toho, aby chtěly zobrazovat novým způsobem uměleckou realitu nebo vyslovovat nové myšlenky) a nebo budou stát za starou bačkoru úplně, tak nás v případě násilné smrti stejně čeká jakáž-takáž sláva a pověst "spisovatele". Na druhou stranu jsem předsvědčen, že paní Simona Monyová nikdy neměla žádné přehnané ambice být skvělou a hodnotnou autorkou, která míří do světového literárního kánonu. Je smutné jak dokáže mediální masáž zcela pošpinit senzací obraz skutečnosti. Jedněm je drásáno srdce dalšími a dalšími detaily, druhým je zas protivné předkládání modly. Čest její památce!

Li@
Li@
21.08.2011

Ehm, ten popis o autorce je příšerný. Přečetl si to někdo po sobě? To není životopis ale odpad. Jestli každému stačí informace z Novy, která je má "zaručené", tak mně tedy ne.

Evička
Evička
09.08.2011

Moc mě mrzí, co se stalo. Budou mi chybět knížky od téhle výborné spisovatelky. Dnes jsem vzpomínala při filmu Tchyně a uzený .
Čest Vaší památce, paní Monyová.

lenkakli
lenkakli
05.08.2011

Včera jsem tomu nemohla uvěřit, ale je to bohužel pravda!!!!
Sama jsem prošla vztahem, ve kterém bylo domácí násilí, skončila jsem "jen" zmlácená v nemocnici..
Upřímnou soustrast její rodině....
Co k tomu víc dodat...

Vadlamadla
Vadlamadla
04.08.2011

Paní Monyová byla a zůstává mou srdeční záležitostí.
Na jaře u nás v knihovně proběhlo její autorské čtení. Setkala jsem se s ní tehdy tváří v tvář. S ní, s jejím malým synkem a s jejím manželem. Nemůžu uvěřit, že ten muž je v podezření, že je to on, kdo ... Ani to nemohu napsat!
Nechci se smířit s myšlenkou, že už tu není, že odešla od rozdělané práce tak hrozným a podlým způsobem, že tu její synové zůstali bez ní, především ten maličký. Jak bude vyrůstat bez maminky, s kterou trávil veškerý čas? Jak bude vyrůstat bez rodičů a s vědomím, co se stalo?!
Simona Monyová rozdávala svou tvorbou radost a dobrou náladu, jistě zůstane s námi ve svých knížkách!
Paní Simono, čest vaší pamatce!

jijoka
jijoka
04.08.2011

Hrůza, děs a bolest!
Je mi to moc líto! Přesto díky za mnohé večery a noci, kdy jsem poslala manžela spát a četla a četla a četla. Teď právě čtu Citovou divočinu, půjčenou od kamarádky. Svých asi 20 knih jsem zase rozpůjčovala já, aby přinášely příjemné chvíle i jiným.
Paní Monyová, lehké spočinutí a ať se vám tam "nahoře" líbí!!!

Kacka1b
Kacka1b
04.08.2011

Dobrý den, daným pozůstalým přeji s celou rodinou upřímnou soustrast i přesto, že jsme nečetli paní Simony knížky. Jsem si jistá, že se nyní do toho pustím a budu tak vzpomínat na ženu a hlavně maminku třech dětí a šířit tak její myšlenky... I přesto, že ji neznám, byla jedním z nás a jak se všichni zmiňujete, zajisté byla i statečnou, silnou a bezvadnou ženou s velkým srdcem.O to je smutnější, že ji někdo dokázal natolik ublížit a tak i celé její rodině a fanouškům..Dětem přeji brzské odpoutání od bolesti kterou sdílíme všichni, co máme cítění....co na to více říci, snad doufat že čas vše vyléčí a vzpomínky přinesou....

Eigi
Eigi
04.08.2011

Když jsem se to dozvěděl,myslel jsem si že se jedná o nějakou naprosto idiockou recesi.Však opak je pravdou.I když Simončiny knížky byly spíše určené něžnému pohlaví,mezi které opravdu nepatřím,měl jsem je a hlavně mám velice rád.V tomle směru jsme přišli o naprosto úžasnou spisovatelku,ale hlavně o úžasnou a krásnou spontální ženu.
Skoro všem pozůstalým upřimnou soustrast.Vím,že je to velice těžké.

Mamča
Mamča
04.08.2011

Je mi to šíleně líto...Měla jsem moc ráda její knížky,četla jsem a četla,zapomněla jsem na svět okolo.Je mi z toho hodně smutno....

Luciska75
Luciska75
04.08.2011

Je to velmi velmi smutné.., nemohu tomu stále uvěřit.., na stole mi leží dočtená Citová divočina.... Je mi to moc líto..., tak skvělá spisovatelka.... .

arimodar
arimodar
04.08.2011

Také jsem z toho v šoku,měla jsem ji moc ráda,moje krevní skupina.Je mi to líto.

RadkaZ
RadkaZ
04.08.2011

Je mi to strašně líto co se dnes stalo, nechtěla jsem tomu vůbec věřit. Byla jsem věrná čtenářka.

Evik1
Evik1
04.08.2011

Hrůza!!!! Co se to dnes mé oblíbené spisovatelce stalo. Je to k neuvěření. Mám z toho husí kůži po celém těle.

Martinella
Martinella
18.12.2010

Simona je moje krevní skupina, její knihy jsem doslova hltala a nemohla se od nich odtrhnout, děkuji a přeji ještě hodně psaní :)), M.