Krotitelka snů

Také bojujete s nadváhou, nedostatkem času a neposlušností vlastních dětí? Váš muž si našel milenku, co připomíná tyčku k fazolím a vaše ňadra jsou důkazem, že zemská přitažlivost skutečně existuje? Život vám přistřihl křidýlka, a vy netušíte jak dál? Třetí vydání nejúspěšnějšího románu Simony Monyové vám ukáže cestu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4678/big_krotitelka-snu-DbU-4678.jpg 4.1344

Kniha Krotitelka snů

cukrovka

Čtivě napsaný příběh o všedních radostech i starostech. Autorka dokáže psát s nadhledem a humorem nejen o šťastných okamžicích, ale i o těch neradostných.

eliska8413

Charakteristický rukopis autorky se ukáže hned na druhé stránce. Opět jsme v příběhu, kde žena je uřícená kobyla, která se ve dvaceti vdala a zbytek svého života věnovala rodině. Manžel si tak nejak lehce proplouvá životem a vypadá děsně nespokojeně co se mu to doma děje. A žena se mu ještě omlouvá.
A protože před 20 lety bylo hrozně sexy od problémů prostě odejít a rovnou se rozvést, tak i tyto příběhy tendenčně popisují stav společnosti.
Zde však namísto zrodu nezávislé ženy čteme o ženě mediátorce, která se plácá v minulosti (ach ach vrať se mi), neumí se soustředit na svojí budoucnost (jo klidně se k sobě vrátíme mě to nevadí žes mě opustil) a ještě se ten tragický život snaží popisovat komickou formou (maska na obličeji a návštěva za dveřmi). Velice se omlouvám, ale opět tyto humorné popisy trapných situací snesu u Young adult románu ale ne u knihy zamýšlené pro ženu. Po této masochistické četbě úplně cítím jak mi měkne mozek a začínám kvokat.

Aleh
27.06.2020

Ani Krotitelka snů nevybočuje z řady dalších knih Simony Monyové. Je ze života. Moc se mi líbí tentokrát název knihy, který opravdu vše vystihuje. I já to vnímám tak, že mám stále plno snů, jak by vše mělo vypadat a kudy by se měl ten život ubírat, aby bylo tzn. "vše zalité sluncem". Ale zároveň si uvědomuji, že přesně jako v tomto příběhu mám při zaměstnání hlavně nedostatek času na realizaci všeho, co jsem si vysnila. Snažím se krotit své sny a užívat si života právě teď a tady. A tak mi příběh často vyvolal úsměv na rtech při vzpomínce na různé životní okamžiky, ale také mi připomněl i to, že život dokáže být někdy i tvrdý a krutý. Čtení pro ženy.

adriane9
10.05.2020

Stošedesát stránek bolesti, smíchu i hlubokýho zamyšlení mi přinesla tahle knížka od Simony. Tak nějak mi je tohle téma blízké včetně spisovatelky.

miretti
02.01.2020

Jo, člověk je tvor důvěřivý a lehkovážný.. ač humorných scén tam bylo dost a dost, obzvláště ty se starším nápadníkem, celý život hrdinky byl hodně hořký.. někdy se chovala jako malé děvče, naivní a poblázněné. Stejně jako ostatní knihy této autorky, je i tato ale ze života.

MamaKnihomolka
01.01.2020

Příjemné odpočinkové čtení s úsměvnými pasážemi. Kniha se rychle čte a děj díky krátkým kapitolám rychle ubíhá. Kniha parádně ukazuje jací jsou muži arogantní sobci, zejména pokud jsou v manželství (sorry chlapi).
Jako zdravotníka mě hrozně vytáčel přístup hlavní hrdinky je svému zdravotnímu stavu.
Jak hrdinka zmínila "kniha ze života", ale jelikož holduji spíš jinému žánru za mě slabší...

Taralcielle
04.09.2019

Konec je nedotažený a zbytečně useknutý. Zase je to celé strašně negativní. Vím, že jsou takové příběhy, vím, že i o tom je život... Ale je to celé na dobré cestě a najednou taková rána a konec příběhu. Jinak kniha se četla dobře a rychle. jen nemůžu tomu stylu úplně přijít na chuť...

Oli1104
27.08.2019

Cte se skutecne jednim dechem, ale to je zhruba cele, co z knih pani Monyove odnese.