Metoda 15/33

Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328792/big_metoda-15-33-OqX-328792.jpg 3.1348
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Omega

Method 15/33, 2015

Kniha Metoda 15/33

Simix.š

WTF? A kde je to, co píšou na obálce? Čekala jsem nějakou brilantní psychologickou manipulátorku, která je svým super mozkem donutí ji pustit a snad se ještě i udat .... A místo toho holka uměla trochu fyziky a do 5 napočítat. Téma obchodu s miminy dobré, ale knížka nic moc. Nechápu, že jsem si ji koupila, vyhozené peníze.

ZuzanaZ83
02. říjnaodpad!

Tragédie a utrpení. Příběh na pozadí super rezonujícího tématu obchodu s dětmi. Ale fakt jen na pozadí. Celou dobu je to jen o super skvělé, dokonalé, chladnokrevné a téměř všemi opovrhující hlavní postavě, která dovolí policistům ji zachránit. Když nesouzníte s hlavní postavou, je to vždycky těžké. Ale tohle bylo aspoň pro mě naprosto nemožné.

katynka78

Kolem této knihy jsem chodila zhruba rok. Velmi mě zaujala anotace a slečna na obrázku. Nějak jsem to nemohla dostat z hlavy.
Pak jsem si chtěla udělat radost a knížku jsem si koupila. A vůbec nelituju, protože jsem dostala napínavý příběh, který působil velmi drsně.
Pachatelé, které považuju za odpad, unáší těhotné dívky, jejichž děti prodávají a samotných maminek se zbavují.
Toto samotné bych nečetla, nemám ráda násilí a už vůbec ne na dětech (tady navíc byly často maminky velmi velmi mladé). Nedělá mi to vůbec dobře.
Ale jakmile čtu v anotaci příběhu, že obět bojuje a že je tam jakási pomsta, tak to mě zajímá. Miluju sílu člověka, který i když ví, že je opravdu zle, bojuje do poslední chvíle, nevzdává se a i s vědomím, že to nemusí vyjít, nedá pachateli nic zadarmo.
A toto se schovává za tímto příběhem - touha přežít, láska k dítěti, síla a obrovské odhodlání.
Lisa mi nepřipadala sociopatická, ale velmi sympatická a fandila jsem jí na plné cáře.

A konec byl naprosto bomba v tom, že jsme se dozvěděli, jak je to s jejím životem dál, že se dost změnila a své věznění proměnila v další velmi ušlechtilé cíle.

Za mě - spokojenost.

Veronika33

Tak táto kniha čistý prepadák, nudná, zdĺhavá a veľmi veľmi čudná. Všetky postavy boli nesympatické a doslova mi vadili. Skákanie v deji (čo inak zbožňujem) ma ešte viac domotalo. A koniec trocha prekvapil, ale knihu to bohužiaľ nezachránilo.

Katullkkaa
14. lednaodpad!

Kniha mě absolutně nebavila. Příliš mnoho zbytečných údajů.

1v8na

Z knížky jsem měla rozporuplné pocitý na jednu stranu mne bavila a šokovalo mě chladnokrevné přemýšlení Lisy. Na druhou stranu některé pasáže mi přišly šíleně natažené.
Chvílemi mi splynulo dohromady v jedno sociopat a autista.
Nejvíc se mi ovšem líbila poslední kapitola, kde vidíme vývoj charakteru Lisy.

martina2927

Ctive, napinave. Podle popisu ale cekate v divce vetsiho psychopata.

Andy365
23.12.2020