TessieB TessieB komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný, moc smutný příběh. Hodně částí jsem četla se slzami v očích a přesto, nebo právě proto, jsem se nemohla odtrhnout...

11.09.2023 5 z 5

Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Dan Hrubý

Velmi čtivě a zajímavě zpracované případy z minulosti naší republiky. Moc se mi líbily vybrané dobové fotografie, autoři odvedli skvělou práci!

09.09.2023 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Třetí a první díl zatím bezkonkurenční, jsem naprosto nadšená. Těch téměř 1 200 stran uteklo jako voda a Martin mě nepřestane překvapovat, co všechno si pro své postavy a čtenáře ještě vymyslí. Tolik zvratů a děje jsem v jedné knize dlouho nečetla! Sérií jsem naprosto uchvácena a začínám se modlit, aby ji už Martin konečně dopsal!

04.09.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jedna z mála knih, kterou mi neznechutila škola. Pokaždé, když se k ní vracím, najdu něco nového, co mě osloví a zaujme. Skvělá sbírka!

04.09.2023 5 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Sáhla jsem po knize díky výzvě a stálo to za to. Čtivé, zajímavé a dá se říct, že i nadčasové.

04.09.2023 4 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Za mě zatím nejslabší díl v sérii, doufám, že ten poslední to aspoň trošku vrátí k těm předchozím. Jsem ale zvědavá, jak to všechno dopadne.

11.08.2023 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

(SPOILER) Knihu bych rozdělila na tři části:

1. Jazz mi byla docela sympatická, ale děj byl nic moc;
2. Jazz mi lezla na nervy a děj začal být zajímavý;
3. Jazz mi lezla na nervy a děj mi přišel jako přehnaná slátanina.

Na Jazz mi vadilo asi hlavně to, jak se za každou cenu snažila být "nad věcí" a strašně "vtipná, sarkastická, badass girl" i v momentech, kdy se to vůbec nehodilo a hlavně to ani nebylo potřeba. Zhruba 3/4 knihy jsem byla asi schopná "uvěřit", že to je promyšlené a v rámci příběhu možné, ale v poslední čtvrtině to za mě už bylo páté přes deváté a šmrncnuto nesmrtelností Semira Gerkhana z Kobry 11... Marťana jsem četla a myslím, že se mi docela dařilo tato dvě díla neporovnávat, ale kdyby mi někdo dal tuto knížku bez zmíněného autora, neřekla bych, že to je od stejné osoby. 2,5* za to, že to mělo několik světlejších částí a taky za to, že to nebylo extra dlouhé.

09.08.2023 2 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Tento typ knih nijak nevyhledávam, takže jsem si Léto mezi řádky pořídila hlavně z důvodu, že Alču znám z vysoké. Musím uznat, že mě příběh velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem se rozhodla knihu přečíst :) sice jsem se v první třetině nemohla pořádně začíst, zbylé dvě třetiny jsem ale naopak musela vzít na jeden zátah. Příběh byl moc milý, místy smutný, ale hlavně měl v sobě plno krásných myšlenek. Myslím, že jako prvotina je to naprosto skvělé a držím moc palce s další tvorbou!

01.08.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Kniha měla svižný děj a díky krátkým kapitolám se četla dobře. Některé dějové linky nejsou dořešené a na celkovou zápletku neměly moc vliv, takže mi trošku vadí, že tam byly (např. Tobias a děj v sídle sekty - nepředpokládám, že se k nim autor v dalších knihách vrátí, tak proč se nevyřešily zde?). Líbily se mi volné myšlenkové proudy některých postav a ta soudržnost vyšetřovacího týmu, takže celkově docela spokojenost :)

27.07.2023 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Do cca 1. třetiny knihy jsem se nemohla pořádně začíst a měla jsem problém vnímat, o co tam vlastně jde. Zpětně musím říct, že i ta "nezáživná" část knihy byla velmi dobře napsaná. Konec byl smutný, ale za mě hodně pozdvihl celkový dojem z knížky. Film jsem ještě neviděla, ale určitě si ho přidám na seznam ke shlédnutí.

10.07.2023 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Druhý díl o maličko slabší než ten první, ale i tak je kniha skvělá. Jsem zvědavá, jak se postavy budou dále vyvíjet, u některých byly náznaky, co se bude dít dál, takže uvidíme, čím nás Martin překvapí. Ale i po prvním dílu si dávám od série chvilku pauzu, abych to nepřečetla všechno najednou. Každopádně se moc těším na další díl a doufám, že se dočkáme brzy zakončení série!

01.07.2023 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Po Strachu a Trhlině třetí kniha od p. Kariky a jsem bohužel zklamaná. Cca první polovina knihy byla vcelku dobrá, ale pak mi přišlo, že sám autor si nebyl úplně jistý, jak dál a co všechno se v knize ještě má stát. Na můj vkus toho pak bylo až příliš, takže to působilo až neuvěřitelně a přeplácaně. Ohledně konce, no... moc to celkovému vyznění knihy nepomohlo, takže za mě slabé 3*.

04.06.2023 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Přestože jsem (zatím) neviděla seriál, díky různým memečkům vím, jak postavy vypadají, což mi ze začátku hodně pomohlo (a musím říct, že obsazení se teda povedlo). Odolávala jsem této sérii zbytečně dlouho, první díl byl naprosto super, četlo se to skvěle. Jsem nadšená je to BOHOVSKÝ :))

02.06.2023

Skvělá kniha, zvlášť pro lidi, co se ve škole geopolitky moc nedotkli. Velmi čtivě a srozumitelně napsáno, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a důležitých věcí. Určitě si od autora přečtu i něco dalšího.

02.06.2023 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

(SPOILER) Dobrý příběh, dokázala bych si ho představit i rozsáhlejší (zvlášť, když je od Kinga a ten dlouhé knihy umí :)). Hvězdičku ubírám za ten konec, který byl za mě docela splašený a hlavní hrdina si zahrál trošku na Semira Gerkhana :)

02.06.2023 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dobrý start do série. Nebylo to extrémně napínavé, ale neurazí :) těším se na další díly a vzestupnou tendenci psaní.

12.04.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Řadím se k malému počtu ne úplně spokojených komentářů. Knížka měla super nápad, začátek byl slibný, ale pak to všechno uvadlo a vyznělo docela naprázdno. Od poloviny knihy to bylo takové nijaké, konec byl sešitý dost horkou jehlou. S ohledem na nadšené komentáře a působivou anotaci jsem zřejmě čekala něco docela jiného a moje očekávání bylo vysoké, nicméně nenaplněné. Za mě takový solidní průměr, ale nic světoborného, co bych doporučila ostatním.

01.04.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Taková dobrá jednohubka. Vlastně tam ani moc negraduje nějaké napětí, spíš jen celou dobu počítáte s tím, že vrah je prakticky kdokoliv. Čtete to v jednom kuse asi spíš ze zvědavosti, jestli jste si tipli správně, než že by to bylo nějak mistrovsky vykreslené, že by vám to nedalo spát. Ale na dva krátké večery to bylo fajn :)

25.03.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Začátek a prostředek docela nuda, až jsem přemýšlela, jestli ji vůbec dočtu. Vadil mi styl psaní. Postupem času jsem si na to docela zvykla, ale i tak jsem z knihy nebyla kdovíjak unešená. Rozhodně jsem už četla lepší kousky, ale v konečném součtu to nebylo zas až tak hrozné.

25.03.2023 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Boží kniha. Děsivé, jak moc je podobná dnešní době, kdy je na prvním místě často výdělek před zdravím/životem (jakoby, asi bych nechtěla na zahradě či v mém okolí zabijáckou kytku vůbec, natož abych myslela na to, že jí musím pravidelně odstraňovat žihadlo, aby nebezpečná nebyla... než abych byla nadšená z toho, že se z ní dá získat olej...). Byla jsem moc spokojená, příběh byl super, i když trifidi byli vlastně takové okrajové téma. Zajímavý náhled do lidské psychiky.

25.03.2023