Běh o život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Běh o život napsaný Stephenem Kingem pod pseudonymem Richard Bachman zná český čtenář pod názvem The Running Man a takto byl uveden do distribuce i film s Arnoldem Schwarzeneggerem (sám King filmu na chuť příliš nepřišel). Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77494/beh-o-zivot-xQH-77494.jpg 4.31495
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

The Running Man, 1982

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (223)

Kniha Běh o život

Přidat komentář
cca
02. srpna

Příběh zachraňuje jeho čtivost a téma, které je takové "vděčné". Jinak jsem ale docela zklamaná, protože nic extra se vlastně nekoná. Potenciál dobrý, ale provedení pokulhává.

Pitbullka
09. července

Tento styl psaní Kinga mě prostě baví. Napínavé, akční a ten konec mě hodně překvapil.


hetzerjoke
01. července

Asi je to tím, že už jsem četl od Kinga hodně knih, ale tento krátký příběh z antiutopistických Spojených států mi celkem rychle zevšedněl, nijak nevybočoval z předpokládaného proudu a když se k závěru konečně začalo něco dít, bylo mi už celkem jedno, jak nesympatický Ben skončí. Jednoduše průměr, King napsal mnohem lepší...

Crozz
26. června

Celkem čtivé, závěr super.

sedw
26. května

Jedna ze dvou Bachmanovek, které jsem četl (druhá je Dlouhý pochod), obě podobné téma a obě v podstatě dokonalé. Kniha je o hodně lepší, než film, který inspirovala. Na to, jak je poměrně krátká, tak je v ní parádně vykreslen svět, postavy, je plná napětí. Velmi doporučuji všem, bez ohledu na literární preference.

kurama45
28. dubna

Prečítané za jedno odpoludnie. V niečom mi pripomínalo knihy od Nothombovej. Blízka budúcnosť, pochmúrnosť, bahno, smrad a tiene, ale hlavne divné pocity, ktoré sa človeku vkrádajú pod kožu. Zatiaľ čo Nothombová sa v svojich knihách sústreďuje viac na opisy a dialógy, King pracuje cez akciu.
Popravde to ku koncu pre mňa začalo strácať šťavu. To, ako to skončí, si čitateľ uvedomí už niekde v polovičke príbehu. Zatiaľ čo prvá polovica je pomerne komplexná, druhá je samé bumtata ratata, tu máš hajzel, zabijem ťa, aj teba zabijem, fuj, visia mi z brucha črevá, výbuch, koniec. Typický King, dobrý začiatok, vynikajúci stred a koniec o ničom.
Ak máte radi brutálnu akciu, je to skvelá kniha. Ak chcete niečo na (trochu drsnejšie) zamyslenie, je to dobrá kniha. Ak chcete poriadne premyslenú víziu postapokalyptického sveta, hlboké úvahy a podrobné opisy, tak to zas taká dobrá kniha nebude. Z rovnakej „poličky” sa mi od Bachmana páčil viac Dlouhý pochod. Aj keď ani ten neprekonal majstrovský opis bezútešnosti sveta budúcnosti od McCarthyho.

Skawin
20. dubna

Posloucháno jako audio. Ze začátku mi trochu vadil hlas, který knihu namluvil, ale zvykla jsem si. Velmi napínavý a zároveň (v dnešní době) strach nahánějící příběh. Problémy s nosními filtry bez kterých nelze přežít, vše sledující VV... Tak trochu jiný S.King.

mareksevc
05. dubna

knihu som prečítal na jeden zátah , výborná ! Tak ako si počas čítania vecí od Kinga uvedomujem že toto písal King , tak pri tých od "Bachmana" je to uplne opačne

1 ...

Doporučujeme

Problém tří těles
Problém tří těles
Duna
Duna
Prach
Prach
Královna ohně
Královna ohně