Běh o život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Běh o život napsaný Stephenem Kingem pod pseudonymem Richard Bachman zná český čtenář pod názvem The Running Man a takto byl uveden do distribuce i film s Arnoldem Schwarzeneggerem (sám King filmu na chuť příliš nepřišel). Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77494/big_beh-o-zivot-xQH-77494.jpg 4.31898
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

The Running Man, 1982


více info...
Nahrávám...

Komentáře (301)

Kniha Běh o život

veronika4001
13. března

Nádhera! Zvláštní příběh. Kromě toho název knihy ve vás střádá myšlenky na její obsah, který je ale jiný, než ten, ke kterému vás nabudí vlastní fantazie. Děj mě navnadil tak, že všechno je o penězích, technice, publicitě, zábavě. A o boji. A o přátelství a pomoci. Richards měl útěk velice promyšlený, ačkoliv byl operativní a čas k přemýšlení neměl.
Já fandila!
Moc se mi líbilo, jak hlavní hrdina dokázal přimět některé na svoji stranu a všechny obelstít. Neuvěřil do poslední chvíle. Litovala jsem ztráty života těch, kteří mu pomáhali a jeho samého.
Velice čtivé, poutavé a nepředvídatelné.

Booky84
20. února

Páni, to byla jízda, či vlastně běh. Díky krátkým kapitolám a odpočtu jsem četla pořád dál a dál. Musela jsem vědět, jak to dopadne, co se stane na další stránce. Zároveň jsem ale měla husí kůži a zvláštní pocit po těle, protože mi to čtení vlastně bylo svým způsobem nepříjemné - chování lidí, mediální manipulace, zamlčování informací a nejspíš i moje snaha nepřipouštět si, že ten svět, ve kterém žijeme, se může třeba tomu knižnímu jednou přiblížit...!?

"Zpravodajství je moje piková desítka. Můj lid je pikovej kluk. Královna, dáma ve hře, jste vy, madam. Já jsem král; černá postava s mečem. To jsou moje karty. Dohromady nic neznamenají. Obyčejná dvojka je vezme. Bez pikovýho esa nic než smetí. S esem jsou ale neporazitelný. "Nemám eso, řekl tiše. Kdybych myslel trochu víc dopředu, mohl jsem ho mít. Co ale mám, je pátá karta ta, kterou nikdo nevidí. Takže budu blufovat."


jakub2199
18. února

Rozhodně báječná kniha v žánru dystopického sci-fi (ač se musím přiznat, že je v knize více dystopie, než sci-fi, i když pravděpodobně to bude spíše důsledkem plynutí doby, která některé z invencí dohnala). Rozhodně velice depresivně surový příběh. Pro milovníky žánru srovnatelný například s tvorbou Gibsona a jeho Sprawl série) Tématicky potom přirovnatelné více k 451 Fahrenheita než-li 1984.
Pokud bych měl jednu výtku, tak předmluva autora poněkud zkazila děj, když prozradila osud hlavního protagonisty. Ale mimo tuto výtku rozhodně doporučuji.

Lily-fairy
01. února

Takové Hladové hry bez pozlátka. Hrůzné a geniální.

Chesterton
10. ledna

Nebýt Výzvy čtenářské a momentální nechuti, pustit se do nějaké Austenové, asi bych Kinga ani neotevřela. A to ani přesto, že už jsem si tuto knihu řadila do loňské Výzvy :o)
Ovšem - první třetina mě vcucla a bavila, potom přišlo trocha nudy, trocha nudné rádoby ekologie potom trocha přátelství a lidskosti a zase mě to chvilku bavilo. Sem tam zcela přebytečná vulgaritka . . .
Závěrečná krvavá klauniáda byla taky trochu "zábavná" a závěr?
Chvilku jsem to chtěla zahodit před finálem, když jsem uvěřila, že . . .
Ale joo, dalo se to.
Jednohubka na dva tři dny, bez zásadního přesahu :))
3/3

SeanFifield
24.12.2022

Běh o život není knižně tak propracovaný jako jeho filmová verze Běžící muž. A určitě to není hercem, ale povahou. Mám pocit, že mistr King měl v knižní psané formě trochu jinou vizi. Je to sice obsáhlé a hrůzné, ale jen v některých částech. Chvilkama jsem se i podovoval nad myšlením postav. Avšak moc mě to neoslnilo. I když ten náhled do budoucnosti je nebezpečný.

Lenuška69
13.12.2022

Já knihu rozhodně doporučuju. Na mě udělala velmi dobrý dojem. Příběh nepostrádá emoce, jisté zanícení a je skvěle řemeslně zpracovaný. Nechybí psychologie postav a někdy mě až zarazila surová lidskost, která z příběhu vynikala. Nebylo to lehké čtení, nutilo mě k zamyšlení a o to víc mě titul nadchl. Je to depresivní čtení a tak se do něj zas hned tak nepustím, ale rozhodně ve mně zůstane dlouho a zanechalo skvělý dojem.
Pokud se nepletu, tak kniha byla i zfilmována a hlavní roli ztvárnil Arnold Schwarzenegger. Kdysi jsem zřejmě film viděla, ale na knihu to tedy rozhodně nemá!

katallinka
16.11.2022

Tak do třetice jsem konečně objevila knihu od Kinga, která mě bavila. Napínavé čtení od začátku do konce. Odpočet v knize přidával na čtivosti. King zde také pěkně zachytil problémy lidské společnosti a osvětlil nepěknou budoucnost, která by mohla nastat.

1 ...