Běh o život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Běh o život napsaný Stephenem Kingem pod pseudonymem Richard Bachman zná český čtenář pod názvem The Running Man a takto byl uveden do distribuce i film s Arnoldem Schwarzeneggerem (sám King filmu na chuť příliš nepřišel). Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77494/big_beh-o-zivot-xQH-77494.jpg 4.31899
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

The Running Man, 1982


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Jeden z případu, kdy se děj knihy a filmu diametrálně rozcházejí. (RoBertino27)


Když Rob Cohen kupoval práva ke zfilmování novely Richarda Bachmana Running Man, neměl ani tušení, že Bachman byl vlastně pseudonym pro Stephena Kinga. (Metal Messiah)


Kniha byla roku 1987 zfilmována, český název filmu je Běžící muž. Hlavní roli si zde zahrál Arnold Schwarzenegger který i zde použije svou legendární hlášku "I`ll be back!". (Metal Messiah)


Tento román byl dle slov autora napsán během pouhých 72 hodin. (smetyl)