Den Trifidů přehled

Den Trifidů
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197/bmid_den-trifidu-65e21a7d53c5a.jpg 5 5647 5647

Trifidi série

1. díl >

Když v roce 1951 vyšel poprvé Den trifidů, měl autor John Wyndham za sebou už řadu románů a povídek, s nimiž však literárně příliš neuspěl. I Den trifidů vycházel původně jen časopisecky na pokračování. Velký zájem čtenářů si však vynutil několik knižních vydání a způsobil, že se Wyndham věnoval již nastálo vědecko-fantastickému žánru. Román o tom, jak neznámý jev na nebi způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny „trifidi“, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklostí, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen wellsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Day of the Triffids , 1951

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Den Trifidů. Přihlašte se a napište ho.

Denny456
včera 5 z 5

Přečteno podruhé a stále perfektní i po těch dvaceti letech. Tohle dílko zkrátka nemá chybu a pokud chcete zajímavé stále moderní postapo, tak směle do toho.

theozijenamarsu
17.06.2024 5 z 5

Absolutně geniální.
Knihu jsem začal číst minulý týden na školním výletě. Večer jsme tam měli záhadnou "zážitkovou aktivitu" - zavázali nám oči, zakázali mluvit a po pár minutách mi konečně došel smysl aktivity. V jedenáct v noci jsme si zahráli na nevidomé z téhle knihy a několik hodin jsme slepě po skupinkách bloudili lesem.
Doteď tomu vlastně nedokážu uvěřit. Tahle shoda náhod mi prohloubila zážitek jak z výletu, tak ze čtení.
Samotná kniha je velice zajímavá, dobře napsaná a její námět je nadmíru originální. Spojením všeho nemohu jinak, než dát plný počet hvězdiček.

Zuzka_Zuu
16.06.2024 5 z 5

Už od samého začátku byla kniha poutavá a čtivá. Nechyběla romantická zápletka, ani šťastný konec. Líbilo se mi použití Trifidů jako nepřátel v té nemalé řadě zombie scénářů, co nás obklopují, ale vražedné kytky? Za mě originální myšlenka. Říkám si to pokaždé, když město otálí se sekáním flóry kolem domů, že jednou doroste do takové výšky, že se vzbouří proti lidstvu :D
Kniha za mě neměla hluchá místa, četla se rychle a dávala smysl. Čtení jsem si užila. Jedna z nejlepších postapo co jsem četla. Věřím, že se k ní ještě párkrát vrátím.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Knižní novinky (46. týden)

14.11.2021

Citáty z knihy (5)

„Mám všechno, co doopravdy potřebuju,“ řekla „a ty nám jednou vrátíš to ostatní, Bille.“

Každý, kdo kdy vlastnil nějaký poklad, trpěl asi věčným strachem o život.

Stádo ovcí nedoženeš na trh přímou cestou, ale vždycky se najde nějaký způsob, jak je tam dostat.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Den Trifidů v seznamech

v Přečtených8 156x