Noc trifidů

Sci-fi román volně navazující na Wyndhamův Den Trifidů. Fabule knihy se zaobírá nejenom hrozbou mimořádně agresivních rostlin, ale také vrozenou rivalitou lidí. Čtvrtstoletí po globálním oslepnutí lidstva se nevidomí i vidomí lidé neustále potýkají s hrozbou trifidů. Jak se zdá, trifidi se nejenom rychle učí, ale i mutují do nových forem a druhů. Lidé se brání, ale jedna lidská enkláva po druhé se hroutí pod náporem trifidích mas. Boj o existenci lidského druhu navíc přiostřuje náhlá ztráta slunečního světla. Hlavním hrdinou je pilot David Masen, jeden z mála letců komunity na ostrově Wight. David má za úkol dopravit do oblak Meteorologa, který má neznámému úkazu přijít na kloub. Letadlo však havaruje a Masen se po mnoha peripetiích dostává na průzkumnou loď newyorské komunity. Ta jej dopraví do New Yorku. Masen je oslepen vnějším pozlátkem komunity, záhy je však unesen a seznámen s pravým stavem věcí. Statečně se postaví na stranu odboje a bojuje proti uzurpátorovi, který hodlá ovládnout svět. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12027/noc-trifidu-12027.jpg 3.8555

Trifidi 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Polaris

The Night of the Triffids, 2001

Kniha Noc trifidů

1knihomol1

Kniha se mi líbila akorát jsem byla šokována tím rasismem v New Yorku (tabule hlásící SLEPÍM A ČENÝM VSTUP ZAKÁZÁN) to mě šokovalo.

Magrata15

Pokračování příběhu o masožravých kytkách a začátku nové civilizace, tentokrát od jiného autora.
Myslím, že pokračování se velmi vydařilo. Napínavé čtení, které nás donutí hltat kapitoly.

LussyP
22.11.2020

3,5 hvězdičky.

Rozhodně číst s velkým odstupem než Den Trifidů, knížka se čte dobře, bavila mě, ale wow efekt se nekonal. Druhá polovina knihy se četla sama, bavilo mě na tom nejvíc to, že se jednalo o civilizaci po "konci světa", většinou to totiž skončí dříve (jako Den trifidů), sociální problematika, diktátorství... Vše tam bylo. Konec opravdu jak z amerického filmu a musím uznat, že jako film by kniha mohla být opravdu super, sympatické postavy, fajn příběh.

slawa.cap
26.09.2020

Poslouchal jsem jako audioknihu. Clark by asi neměl na to stvořit svět, tak jak ho stvořil (nebo možná zničil) Wyndham. Má ale na to obstojně v tomto světě pokračovat. Díky generačnímu časovému skoku si může dovolit nové postavy a nový příběh. I když i ten nový příběh se v půlce vrací přesně tam, kde ten minulý skončil.
Dost mně nutí přemýšlet, jak se dokázali lidé kolem Billa tak vybavit, na ostrově a oblehlém trifidy, vytvořit infrastrukturu, fungující letectvo a všechno co s tím souvisí...
Další věc co mě zaráží, je že hlavní důvod celé zápletky (zatmění) vyšumí někam do ztracena a na konci je zmíněn a vysvětlen, jen tak aby se neřeklo.
Většin komentářů snížila moje očekávání na minimum a díky tomu mně mohl příběh jen překvapit. Jak už jsem zmínil, kdyby měl Den trifidů napsat Clark určitě by to nebyla taková pecka, na druhou stranu kdo má odvahu otevřeně napsat něco co budou srovnávat s legendou a navíc obstát.
Jen jsem typoval, že autor je kvůli veškerému tomu patosu v závěru Američan a ono ne.

Schary
16.06.2020

Když dva dělají totéž,tak to není totéž. Noc trifidů nedosahuje kvalit Dne trifidů. Tato kniha se zabývá spíš válkou člověka s člověkem, než s Trifidy. Ze začátku kniha ukazovala, jak lidstvo žije po apokalypse v Anglii, potom se dobrodružství přesouvá přes Atlantik a tam poznáváme despotickou společnost....

zandu
16.06.2020

Byla jsem natěšená, ale bohužel přišlo zklamání. Prvních pár stránek to vypadalo opravdu nadějně, ale opravdu jen těch několik prvních stran. Pak mě to přestalo absolutně bavit a ač jsem se snažila, nakonec jsem ji prolétla jen letem světem, abych ji jen tak neodložila. Škoda. Tím knihu nechci nijak shazovat, ale prostě mě, narozdíl ode Dne trifidů, vůbec neoslovila...

Disease
11.05.2020

Akčnější, ale vůbec ne špatné pokračování Wyndhamovy klasiky. Konec mi ovšem prišel trochu moc Hollywoodský.

Ale určitě jsem nakloněný vnímat knihu jako poctu, nikoliv jako parazitování.

Vida66
06.05.2020

Sci-fi kniha pro mládež. Místo hlubších myšlenek se zde zmateně pobíhá se střelnými zbraněmi, teče krev a trifidi se zjevují jak v "Jurském parku".
Ovšem, pokud jste četli geniální "Den trifidů", tak chcete vědět, jak by to mohlo pokračovat.