Noc trifidů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sci-fi román volně navazující na Wyndhamův Den Trifidů. Fabule knihy se zaobírá nejenom hrozbou mimořádně agresivních rostlin, ale také vrozenou rivalitou lidí. Čtvrtstoletí po globálním oslepnutí lidstva se nevidomí i vidomí lidé neustále potýkají s hrozbou trifidů. Jak se zdá, trifidi se nejenom rychle učí, ale i mutují do nových forem a druhů. Lidé se brání, ale jedna lidská enkláva po druhé se hroutí pod náporem trifidích mas. Boj o existenci lidského druhu navíc přiostřuje náhlá ztráta slunečního světla. Hlavním hrdinou je pilot David Masen, jeden z mála letců komunity na ostrově Wight. David má za úkol dopravit do oblak Meteorologa, který má neznámému úkazu přijít na kloub. Letadlo však havaruje a Masen se po mnoha peripetiích dostává na průzkumnou loď newyorské komunity. Ta jej dopraví do New Yorku. Masen je oslepen vnějším pozlátkem komunity, záhy je však unesen a seznámen s pravým stavem věcí. Statečně se postaví na stranu odboje a bojuje proti uzurpátorovi, který hodlá ovládnout svět. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12027/noc-trifidu-12027.jpg 3.8477
Série:

Trifidi (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Polaris
Orig. název:

The Night of the Triffids (2001)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (87)

Kniha Noc trifidů

Přidat komentář
Hanaol
10. května

Namlsaná Dnem trifidů jsem čekala víc. Přečetla jsem ji, ale tu sílu, co jsem čekala nemá. Přesto nasytila zvědavost, jak to bylo dál...

Hobo
09. května

K tomuto dílu mě hnala spíše zvědavost, ale celkově jsem nebyl zklamán. Nejvíc je z toho patrné, jak se po 30 letech změnilo očekávání čtenářů, jak se děje knih posunuly k vyšší akčnosti. Usuzuji, že jde o vliv filmu a zejména televize a nechci vidět, kam to povede. Zdá se, že tendence k braku se prudce zvyšuje.
Nicméně v Noci trifidů jsem si početl, byť vývoj děje jako by kopíroval vývoj filmu. Myslím, že Wyndham by byl spokojen.

maximus13
30. dubna

Kniha Noc trifidů je velmi, velmi slabým čtením proti fantastickému originálu (Den trifidů J. Wyndhama). Je to béčková kvalit, kterou již naznačuje velice nesympatický obal knihy. Nevím zda chtěl autor pouze parazitovat na úspěchu originálu, ale kniha vyznívá do prázdna. Budete mít co dělat, aby jste ji dočetli do konce. Pokud si ji náhodně vybere čtenář, který není vysloveně fanoušek tohoto žánru, bude zcela jistě utvrzen v názoru, že takový typ knihy již nikdy číst nebude. Kniha neobsahuj nic převratného, děj vás nenutí k otočení dalšího listu. Jste nakonec pouze rádi, že jste dočetli milou, nemastnou, neslanou knihu.

Pavelpi
18. dubna

Jako samostatná kniha je to výborné.Jako návaznost na Den Trifidů už je to slabší.

Pawel973
14. března

Sice ne tak dobrá jako den trifidů ale i tak velmi čtivá knížka

MM1979
25. ledna

Tak oproti originálu slabota. Ještě s otevřeným koncem pro případné další neoficiální pokračování. Jiná kniha od jiného autora - co na to říct... Je to bezpochyb horší :-(!

denniys
23.12.2018

Nuže,líbí se mi,že tato kniha je očividná pocta panu Wyndhamovi,otázka je,zda by se mu zamlouvala..nebýt dokonalého prvního dílu,asi bych byla nadšená,takto nemohu být..je napínavá,poměrně propracovaná,dobře se čte,sice má hluchá místa a pár nelogičností..no budiž..na slabé čtyři hvězdičky to u mě stačilo..

Enviromentalist
18.11.2018

Celkem fajn počtení, samozřejmě s knihou Den trifidů se to nedá srovnávat, ale myslím, že si s tím autor docela poradil. Avšak za tu obálku bych zabíjel.