TessieB TessieB komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Ono na tom Kingovi je stejně nejlepší/nejděsivější to, že vezme věc, co se úplně klidně může stát (úplně v pohodě dostanete ponorku, když jste zavření 24/7 v hotelu a jste nedoléčenej alkoholik), trošku to zveličí, přidá špetku děsivýho nadpřirozena a je to. Takže jakmile budu někde přespávat v hotelu, rozhodně nechci pokoj 217 a na zahradě rozhodně žádný keřový zvířata neplánuju.

22.02.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Milé čtení, u kterého si jeden pobrečí, pousměje a zasní se. Příjemná oddychovka doplněná roztomilými ilustracemi, já jsem byla spokojená :)

08.01.2018 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Náhodou, takový správný finský "divno" :)

03.01.2018 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Jelikož to nebyla první kniha od tohoto autora, dávám 4*, protože mám srovnání (Podle mého názoru je prostě Vánoční říše top). Námět a příběh super, četla jsem, že si hodně lidí stěžuje na "omáčku okolo" a "moc se vykecává", ale přijde mi, že to k němu docela patří. Příběhu to dodalo napětí, očekávání, co bude na další stránce. Konec mi přišel možná naopak trošku utnutý v tom nejlepším. A do posledního řádku jsem doufala, že se ještě něco stane. Každopádně Ohnivý muž nezklamal a místo v mojí knihovně si našel :)

02.10.2017 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Z počátku jsem byla velmi skeptická, jelikož počáteční chování hlavní hrdinky až nápadně napovídal další průběh knihy. Opak byl ale pravdou, jemná náznakovost, byla na konci knihy odhalená a zapadlo to všechno do sebe. Příjemné překvapení.

11.07.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Když čtete knihu v metru a zrovna se ocitnete na stanici, o které se v knize právě píše, je to trošku adrenalin. Nápad skvělý, cesty v metru dostaly trošku jiný nádech, ale to je asi tak vše. Trochu jsem doufala v jiný konec, ale ten byl předvídatelnější než jaký zvolil autor. Za mne takový průměr, příjemná oddychovka

06.07.2017 3 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Očekávala jsem asi něco jiného, než kniha nabízela. Byla čtivá, ale znovu po ní asi už nesáhnu.

25.06.2017 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Přečteno jedním dechem, námět jedinečný, zápletka rozvíjena od začátku do konce. Jediné, co mohu vytknout, je asi málo stránek :)

04.04.2017 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel o maličko slabší, proto jedna hvězda dolů. Ale jinak mohu doporučit :)

21.02.2017 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Přečteno během pár dní. Vtáhlo mě to do děje, že jsem spala i jen 4 hodiny, jelikož jsem se nemohla do noci odtrhnout. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

12.01.2017 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Přečteno jedním dechem.

09.11.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Na knihu jsem se vcelku těšila, i když je zde plno recenzí, které si navzájem odporují.. při čtení jsem občas měla lehké mrazení v zádech, s odstupem času ale nemohu říct, jestli se mi líbila nebo ne. Závěr mi přišel poněkud ukvapený a překombinovaný, nebo jsem to nějak moc nepochopila :) ale téma velmi zajímavé a zápletka také zdařilá.. jen ten konec... ale třeba to byl záměr autora

02.11.2016 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Výborný úvod do série, přesto mi přišel konec, oproti výbornému začátku, tak trochu useknutý. I tak se ale nemůžu dočkat pokračování, příběh je velmi slibný :)

29.01.2016 5 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Napínavá kniha od začátku do konce. Jakožto denního uživatele sociálních sítí mě z ní hodně mrazilo :) skvěle laděná atmosféra a v průběhu příběhu všechno nenuceně zapadalo do sebe.

11.11.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Tahle knížka ve mě zanechala spíš jakousi depresi (a možná i úlevu, že už je konec), než nějaký jiný dojem. Už se mi docela stýská po takovém tom mrazení v zádech, když jsem ho četla dřív, asi je na čase sáhnout zase po něčem ostřejším :) Kinga mám ráda, ale tohle nebyl nějak můj šálek kávy..

03.09.2015 2 z 5