Final cut – Vrah z internetu

Vrah, který si počíná jako počítačový virus: je neviditelný a všudypřítomný. Říká si Bezejmenný a jeho činy vyvolávají hrůzu a strach po celém Berlíně. Vrchní komisařka Clara Vidalisová a její tým jsou v oddělení patopsychologie pro těžké případy kompetentní, ale postupy tohoto zločince vyrážejí dech i jim. Pachatel vždy geniálně navede vyšetřovatele na falešnou stopu. Teprve postupem času si komisařka uvědomí, že vrah svou děsivou hru nehraje s policií, ale pouze s ní samotnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215868/vrah-z-internetu-LmR-215868.jpg 3.8114
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Final Cut, 2012

Kniha Final cut – Vrah z internetu

Sammy.Boy
15.07.2020

Stále aktuální a ožehavé téma! Nepříliš známá kniha, kterou jsem dostal před lety k Vánocům a i jako svátečního čtenáře mě tento bizarní příběh doslova pohltil. Přelouskáno během tří dnů - četlo se to samo. Podotýkám, že u některých pasáží jsem se otáčel doma přes rameno i za bílého dne!

notorix
21.06.2020

Začátek je dost brutální, což se s přibývajícími stránkami vlastně nemění. Každopádně napětí stoupá. Přečteno jedním dechem.

Marley_Kid
14.04.2020

Neviem sa úplne rozhodnúť... takže asi taký priemer. Na jednej strane sa to vôbec nečítalo zle, vďaka členeniu na krátke kapitoly to dosť odsýpalo, malo to pár zaujímavých myšlienok a drsné prostredie... na druhej strane, nemôžem si pomôcť, absolútne nič ma v knihe neprekvapilo, o všetkom som vedel zdá sa skôr, než by som ako čitateľ mal. Páči sa mi, keď sa v knihách tohto typu prekrýva vyšetrovacia línia s opismi činnosti vraha a keď je napätie a predtucha vždy trochu napred, ako sa príbeh vyvíja. Ale tu som mal vyslovene pocit, že o tri kapitoly predtým, ako sa vyšetrovatelia niečo dozvedia, alebo na niečo prídu, to autor prezradí - a potom z toho vyšetrovatelia buď vychádzajú absolútne hlúpi, že im to nenapadlo, alebo na niečo prídu až celkom nelogicky (zrejme preto, že už to aj tak nie je pre čitateľa tajomstvo, lebo to bolo zmienené). Občas som mal pocit, že by som tie kapitoly trochu medzi sebou poprehadzoval. Záverečné správanie hlavných postáv už ma úprimne ani neprekvapilo, presne som vedel ešte 10 kapitol dopredu, akú chybu kto nakoniec urobí a ako to napokon skončí. Takže celkový dojem - neurazí, nenadchne, určite som čítal lepšie...

DK197
12.11.2019

Drsná kriminálka se zajímavými informacemi z oblasti psychopatologie, kriminalistiky atd... Potud výborné. Propojení dějových linek moc dobré. Extra krátké kapitoly výhodou, rychle to odsýpá a můžete číst každou volnou minutu, aniž byste se báli nedočtené kapitoly.

Ovšem některé dedukce se jeví vykonstruovaně a jisté části vyšetřování mě nudily, - oproti ostatním dějovým linkám - působí staticky. A na závěr? SPOILER: Ona poruší příkaz hlásit každý svůj krok, je sama v jámě lvové, vše ohrozí, ale dostane pochvalu bez mrknutí oka. To mě trochu vyvedlo z míry.

Ale přivřu nad tím oko. 70 %. Má to mouchy, ale byla to jízda s úderným závěrečným prohlášením. Zkuste to, nic nečekejte, mějte silný žaludek a budete příjemně překvapeni.

Simona838
01.07.2019

Ctive. Bez hluchych mist. Trochu mi vadilo prehnane nasili - cilem (zda se) bylo predevsim sokovat ctenare. Chvilema zajimave info (od policejniho profilera). Ale des - A. Bathory opravdu nebyla manzelka Vlada Draculy! To autor nevychytal.

Twinny
27.12.2018

Můj druhý thriller, ovšem první, který mě zaujal. Vybrala jsem si ho k Vánocům 2015 a byl to opravdu výborný dárek. Pamatuji si ho dodnes. Díky Vrahovi z internetu jsem se dostala ke čtení thrillerů a detektivek.

EvieS
29.12.2017

Uff tak tohle byla hodně velká slabota. Měla jsem chuť knihu odložit a už se k ní nikdy nevracet. U většiny kapitol jsem usínala. Nudné, nezáživné. Posledních pár kapitol tomu dalo docela život.

Veronika33
22.11.2017

Kniha sa mi veľmi páčila, presne thriller aké mám rada, pútavý bez nudných hluchých miest. Odporúčam.