Bába Motyka

Uhrančivý thriller s hororovou zápletkou od autora označovaného za finského Stephena Kinga. Po generace si mládež z jednoho zastrčeného předměstí na severu Finska předává hrůzostrašnou legendu o bábě Motyčce. Má černý jazyk. Kdo o ní promluví, toho čeká smrt. Bába Motyčka mu vyrve srdce z těla, zakope ho a nakonec sní. Je to jen historka, krutá tradice mezi místními dětmi? Proč ale z města mizí lidé beze stop? A co se vlastně děje v opuštěné vile na ostrově, kam nikdo nesmí? Sagal má tajemství, protože promluvila. Samuel hledá svou dávnou lásku Julii, která zmizela. Maisa chce najít odpovědi na otázky, co ji trápí už od dětství. Bába Motyčka však nezná slitování…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287682/baba-motyka-iZL-287682.jpg 2.8176
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Kuokkamummo, 2014

Kniha Bába Motyka

martunka

Celkově mě ten příběh bavil. Nejdříve to bylo trochu těžkopádné, ale pak to nabralo obrátky. Mně se to určitě líbilo.

jprst
03.08.2019

Srovnávání s Kingem nepokulhává, to kulhá vydatně na obě nohy. Autor sice dokáže navodit jakousi atmosféru strachu a tajemství, ale pak jako by nevěděl, co s tím dál. Pokud se k této knize vrátím, tak až za dlouho, ale spíše již ne. Možná zkusím další autorovu knihu, posuzovat autora jen podle této jedné, mi připadá poněkud neobjektivní.

Ivan Kučera
06.07.2019

„Co to máš za nápis na třičku?“ – „Si ho přečti.“ Ak je toto fínsky Stephen King, potom Fínov ľutujem. Majú k dispozícii autora, ktorý nevie tvoriť hororovú atmosféru, nebavia ho postavy (tým pádom nebavia ani vás), dialógy sú neživotné a príbeh je napriek skvelej ústrednej legende o Babe Motyke fádny a jalový. Tempo unavené, dej sa motá od ničoho k ničomu a vinou toho sa kniha strašne vlečie, hoci má len 300 strán (už som v živote čítal stokrát väčších mackov). Prvá polovica je takmer neznesiteľná. V druhej sa to predsa len začne trochu podobať na horor, ale stále je to o ničom a nezaujíma vás to. S Markom Hautalom som vysoko pravdepodobne skončil. Prvých šesť strán, sumarizujúcich legendu o „babe“ je geniálnych, no a tým by sme pomaly ale isto s plusmi končili.

vojteska70
15.04.2019

No na pana Kinga nemá ani náhodou. Jsem zklamaná. Opravdu mně nechytla.

Nazli
02.03.2019

Chvíli mi trvalo zvyknout si na autorův styl psaní, ale jinak velmi dobré.

oblakaknih
12.02.2019

Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.
Bylo to napínavé, ale dvakrát mě to nechytlo.

aneta.giraffe
01.02.2019

Uf... Nevím co na to napsat. Přirovnaní ke Kingovi absolutně nerozumím. Ale co už. Spíš než děsivá, mi kniha přišla nechutná. Kdo je bába motyka jsem nepochopila, nějak jsem se do těch postav zamotala.

martinstefko
30.01.2019

I když jsem relativně kritický, „Bába Motyka“ není vyloženě špatná kniha. Své chyby ale rozhodně má. Ten potenciál byl větší a konec knihy mi přišel v předpolední kapitole až stupidní. Pořád je to ale lepší, než forma propagace knihy. Není možné propagovat knihu jako něco, co se podobá Kingovi. King je jedinečný a Hautala stejně tak. A King prostě není synonymum pro horor. Nesmí být. Samozřejmě, má hororové knihy, ale to mají i jiní autoři, kteří mají jiný styl, možná i lepší, a možná i jejich knihy samotné jsou lepší. Marko Hautala je svůj, rozhodně ne Kingův.

Hannibal
Hannibal