TessieB Online TessieB komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jednohubka na dva večery. Četlo se to dobře, jazyk krásný, jen to ve mně nechalo lehkou depku, že vlastně ten (za mě) nejhorší z toho vyjde nejlépe. Smutné, ale pravdivé, na knize je to, že peníze opravdu nejsou všechno. Za mě slušný průměr knih, které jsem v poslední době četla. Neurazilo mě to, ale ani nijak extra nenadchlo.

24.01.2022

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mám zřejmě zcela jiný typ humoru, protože jsem se u knížky pousmála asi jen dvakrát, jinak mi to přišlo spíše jako rádoby vtipné za každou cenu, což mě tedy nijak neoslovilo.

21.01.2022 2 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Jsem příjemně překvapena. Autorku jsem neznala a tohle bylo první setkání. Četlo se to skvěle, napětí stupňované a nebylo to nijak neuvěřitelné. Možná by si to zasloužilo ještě půl kapitoly přidat :) doufám, že toho autorka napíše víc, určitě si zase od ní ráda něco přečtu.

17.01.2022 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Tohle nebylo dobré. První Kingovka, do které jsem se musela opravdu nutit a jednu chvíli to vypadalo, že to ani nedočtu. Vydržela jsem, ale jsem tak hrozně zklamaná, že to víc jak 2 hvězdy být nemohou. Začátek byl slibný, ale místo toho, aby děj začal gradovat, raději sám usnul a zabalil se do kokonu. Jsem ráda, že tohle nebyla první knížka od Kinga, kterou jsem četla, protože jinak bych si od něj už nic dalšího nepřečetla a to by byla samozřejmě škoda. Ale s ohledem právě na díla, která už mám za sebou, si myslím, že ty dvě hvězdy jsou docela optimální. Za mě opravdu velké zklamání...

12.01.2022 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carter drží laťku, opět čtivý a napínavý thriller. Za mě byl Popravčí lepší, tam se mi "líbil" ten námět strachu. Noční lovec slušná nálož sadistických vražd, ale vlastně motiv nic moc nového. I tak ale slušné 4 hvězdy, teď si ale dám něco klidnějšího :)

01.12.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Tenhle typ literatury vůbec nečtu, takže jsem k tomu ze začátku byla dost skeptická. Každou kapitolou mě ale sestry přesvědčovaly, že jsem neudělala chybu s "rozšířením obzorů". Kniha se četla lehce a bylo to milé čtení, až mě to překvapilo.

23.11.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Syrový, drsný thriller, který prostě neodložíte, dokud to nepřečtete. Napínavé do poslední chvíle a Hunter s Garciou jsou skvělá dvojka, stejně jako jsou detektivové z oddělení Q od Adlera-Olsena. Těším se na pokračování série, doufám, že Carter udrží tu vysokou laťku.

17.11.2021 5 z 5

Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Katja Pantzar

Já jsem finofil, takže asi nebudu úplně objektivní. Knížka je to moc milá, četla se skvěle a spousta věcí ve Finsku opravdu takhle funguje. Při popisu Helsinek jsem si zavzpomínala, jak jsem tam před několika lety byla a některá zmíněná místa si vybavila. V téhle hektické době příjemné čtení, které donutí člověka se zastavit, udělat si kafe a začíst se. Ačkoliv jsem se nedozvěděla nic světoborně nového, jsem moc ráda, že knížku v knihovně mám a věřím, že si jí budu číst pravidelně. Ať už jen proto, abych zavzpomínala na Finsko, nebo abych se třeba konečně po sauně donutila vlézt do ledové kádě :)

14.11.2021 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Četlo se to dobře, ale moc mě to nebralo, nepřišla jsem tomu na chuť. Sérii asi na 90 % nechám nedočtenou...

11.11.2021 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Knížku jsem četla nadvakrát, poprvé jsem na ní nebyla nějak naladěná a jsem ráda, že jsem po ní s odstupem pár let sáhla znovu. Četla se skvěle, příběh byl hezky promyšlený a konec nezklamal. K autorce se určitě ještě vrátím, slušné 4 hvězdy.

02.11.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Zhruba tak poslední čtvrtina knihy mi zkazila dojem z celku. Samozřejmě u Kinga nemůžete čekat extrémní happyend, ale i tak mě ten konec docela zklamal. Přišlo mi, že celý děj skvěle vygradoval, nemohla jsem se odtrhnout a najednou prostě... nic.

26.10.2021 3 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Kniha mě moc bavila, až jsem z toho docela překvapená. Nebylo to krvavé a přesto to bylo napínavé a chytlo mě to. Jsem zvědavá, jestli se s Roxanou znovu setkáme. Povedený debut spisovatelky :)

18.10.2021 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Já tak přemýšlím, co ke knize napsat. Jsem z toho taková rozpačitá - čekala jsem od ní asi trošku něco jiného, ale ani nejsem zklamaná. Bylo to čtivé, přesto jsem se do toho musela občas přemlouvat. Postava otce mě naprosto vytáčela, ale zároveň jsem s ním na jednu stranu soucítila. Celkově to bylo zajímavé čtení, určitě nepříjemné svou možnou reálností, ale zároveň nic, co bych měla nutkání si přečíst znovu. Každopádně téměř do úplného konce neznáte všechny souvislosti a okolnosti, což bylo fajn, tušit jsem začala cca 40 stránek před koncem. Jsem zvědavá na film, tak snad si ten dojem nezkazím úplně :)

06.09.2021 3 z 5

Já jsem nadšená :) Finské podivno ve své kráse. Od cca poloviny knihy jsem začala tušit, o co jde, což se mi na jednu stranu potvrdilo, na druhou jsem ale byla i tak překvapená, co se vlastně stalo. Dva alternativní konce tomu dodaly korunu. Mně se asi líbil ten, který je v knížce končící slovem "nejfilmovější", což byla moje kniha... ale i ten druhý je zajímavý :) Magický průvodce se mi líbil víc než Literární spolek a už se těším na Den falešné kočky... :)

14.08.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se četla dobře, děj byl plynulý, ale nějak mi tam chybělo více napětí. Jako "vykradačku" Kinga bych to nenazvala, autorka je jeho fanynka, takže se asi určitě inspirovala jeho tvorbou, ale zas tak srovnatelné to podle mě není. Každopádně na prvotinu to bylo docela povedené, neurazilo to a myslím, že si přečtu i další díla. Docela mě zajímá, kam se spisovatelka posune, základ má docela dobrý :)

07.08.2021 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak to byla jízda. Od začátku do konce. Během čtení se ve mně mísil vztek, bezmoc, zhnusení a ještě další plejáda pocitů. Hodně dlouho jsem nečetla něco, co by mi takhle vlezlo do hlavy. Klobouček, pane Kingu.

01.08.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Těžko uvěřitelný děj, moc náhod a pro mě hodně přitažené za vlasy. Ne tedy námět, ale asi tak všechny situace okolo hlavní postavy... Dočetla jsem vlastně jen díky krátkým kapitolám, které se četly rychle. Možná jsem taky trochu doufala, že se to třeba ke konci lepší, ale bohužel nikoliv. Tři hvězdy za fajn námět a neotřelou obálku. Jestli si přečtu další knihy v sérii se ještě uvidí, možná tomu dám šanci s odstupem času.

19.02.2021 2 z 5

Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Jedna z těch typů knih, které jsem během čtení musela odkládat, přestože mě hodně bavila. Dýchala na mě taková bezmoc, že jsem se často přistihla, jak sama pozoruju vlastní stín, jestli je pořád tam, kde má být. Za mne velmi povedené, příběh propracovaný a do poslední chvíle nevíte, jak to všechno dopadne.

21.10.2019 5 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knížka určitě zaujme krásnou obálkou, stejně jako Hygge. Kupovala jsem si jí před cestou do Dánska a dočítala ji po návratu zpět do ČR. Kdo nebyl v Dánsku, asi si bude myslet, že některé věci v knize zmíněné jsou trošku přehnané. Opak je ale pravdou. V Dánsku jsou všichni neuvěřitelně milí, v Kodani potkáte kol mnohem více než aut a nikdo nikam nespěchá. Moc ráda se k ní ještě někdy vrátím, abych zavzpomínala, jaké to tam bylo, a že opravdu v životě není kam spěchat. Barevné zpracování knihy se hodí do deštivého počasí, kdy vás zahřeje (společně s hrnkem něčeho teplého k pití). Kdo chce, v knize si nějaké moudro určitě najde :)

08.09.2019 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Kniha má rychlý spád, což mají na svědomí krátké kapitoly. To oceňuji. Ale jinak to bylo takové nijaké, napětí bylo zhruba na 10 stránkách (a to až ke konci). Závěr mi přišel hodně překombinovaný a něco ve stylu "Původně to mělo být takhle, ale to určitě už někdo tušil, tak to potvrdím a rychle to vyvrátím něčím ŠOKUJÍCÍM!" Za mě velký průměr oproti prvnímu dílu.

07.02.2019 3 z 5