Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě

S Hygge to nekončí. Zapojte se do revolučního tažení za štěstím! Autor světového bestselleru Hygge – Prostě šťastný způsob života přichází s dalšími inspirativními nápady a návrhy, jak dosáhnout většího štěstí. Vezme nás na výpravu za pokladem jménem Lykke, tedy hledáním a nalézáním dobra, které ve světě kolem nás ještě je. Dánové jsou sice nejšťastnější národ na světě, ale štěstí jako takové není výhradně dánské. Kultury po celém světě mají své jedinečné cesty vedoucí ke spokojenému a naplněnému životu. Meik Wiking v rámci práce v Institutu pro výzkum štěstí v Kodani procestoval celý svět od Dubaje po Finsko, Ria de Janeira po Bhútán, Jižní Koreje po USA a hledal tajemství těch nejšťastnějších lidí. V knize Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě definuje Meik šest stěžejních faktorů, které vysvětlují valnou většinu rozdílů ve štěstí na světě, a to pospolitost, peníze, zdraví, svobodu, důvěru a laskavost. Zkoumá, jaké kroky můžeme podniknout, abychom vedli šťastnější život. Zjišťuje, že se budeme cítit pohodověji a spokojeněji, pokud jen trochu změníme chování, ať už je to stolování po francouzském vzoru (kdy posedíme kolem stolu a vychutnáváme každý okamžik) či tančení tanga jako Argentinci v Buenos Aires. S vřelostí a důvtipem sobě vlastním zkoumá Meik Wiking rozdíl ve štěstí u rodičů a u bezdětných párů, kolik peněz skutečně potřebujeme na „pořízení štěstí“, jak být zdravější, aniž bychom museli do fitness centra, jak se naučit budovat důvěru a spolupráci, jak si můžeme pomoct tím, že pomůžeme jiným, a proč naše očekávání často převáží skutečnost. Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě v sobě snoubí výsledky výzkumů i osobní příběhy a je globální mapou radosti, která nabízí nový přístup k dosažení každodenního štěstí, které nám nepřinese jen hezčí život, ale pomůže nám vybudovat lepší společnost i lepší svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345190/big_lykke-tajemstvi-nejstastnejsich-lid-Q5l-345190.jpg 3.8139

Kniha Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě

Jonna

Chtěla jsem si tuto knihu přečíst jaksi "do počtu", abych měla přečtené všechny knihy autora, co vyšly v této edici, ale nakonec mě ta kniha hrozně chytla, a některé návody rozhodně vyzkouším. Myslím, ale, že některé věci jsou prostě v Česku těžší k pochopení, ve Skandinávii, kde bydlím, se prostě žije trochu jinak.

Susan94

"Být pesimistou ještě nikdy nikomu nepomohlo". Je těžké v této době především myslet pozitivně, nicméně je to z dlouhodobého hlediska důležité. Zajímavé v knize jsou grafy jednotlivých států, kde je uvedeno jak se který národ zachová, bohužel pro ČR nic nepředvídatelného...

barustta

Skvělá knížka plná inspirace :). Doporučuji.

Lusik88

Skvělá kniha!!! Ještě minimálně o jednu hvězdu lepší než Hygge. Hygge byla dost popisná, hodně statistik atd. Tady jsem našla hodně příběhů, srovnání kultur různých zemí, spoustu tipů pro lepší pocit ze života, hodně příkladů (typu: když to uděláš takhle, stane se tohle, ale když to uděláš třeba jinak, můžeš si otevřít nové cesty - super nápad). Skvělé byly také postřehy v oblasti výchovy dětí, opravdu mě donutily se zamyslet. Prostě parádní, zábavná, čtivá a naučná!!

Karoli282

Knížka Lykke se mi líbila dokonce víc než kniha Hygge. Celá kniha sršela spokojeností a optimismem. Příjemně mě naladila a zlepšila mi náladu. Jen neustálé vyzdvihování Dánska jako nejlepšího státu se mi příliš nezdálo.

claudiavas89
07.12.2020

Kniha se mi moc libila, avšak na základě ankety na fb jsem zistila že mnohe napady jsou v ČR kvůli mentalite lidi neuskutečnitelné

Natali.159
27.11.2020

Kniha pro mě byla zajímavá hlavně v návaznosti na pedagogická studia, jako pro běžného čtenáře mě Hygge zaujalo více

Jrsnbl
04.11.2020

Knížka, ve které se dozvíte mnoho zajímavých informací o tom, co dělají Dánové jinak, a proč jsou kvůli tomu šťastní. Obsah knihy je přesně takový, jak napovídá název. Opravdu se dozvíte to tajemství těch šťastných Dánů. V knize nenajdete žádné světoborné nápady, fakta a podobně. Dánové prostě žijí jinak. A díky této knize se i já ponasnažím žít tak trochu jako Dán. :) Určitě doporučuji!