Poslední místo, kam se podíváš

Nikdo neví, co se stalo se Sarah Cook. Krásná blonďatá teenagerka zmizela před 15 lety, té noci byli její rodiče ve svém domě brutálně zavražděni. Její přítel Brad: černoch a ze špatné části města, byl usvědčen z vraždy a nyní je v cele smrti. Ačkoli celou tu dobu trval na své nevině, čas se krátí... Do popravy zbývá jen pár týdnů, když jeho oddaná sestra nahlásí, že Sarah zahlédla u jedné čerpací stanice. Je ochotna zkusit cokoli, najme soukromého detektiva Roxane Weary, která se snaží Sarah najít. Roxanne se stále nemůže vzpamatovat z nedávné smrti svého otce-policisty při výkonu služby, snaží se zapomenout tak, že pije ve dne v noci. Ale příběh Sarah ji pohltí, zvláště když najde spojení mezi ním a nevyřešeným případem svého otce, ve kterém jde také o únos mladé dívky. A Roxana zjistí, že dívek bude zřejmě mnohem víc......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323996/big_posledni-misto-kam-se-podivas-kgL-323996.jpg 4.2161

Roxana Wearyová 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega

The Last Place You Look, 2017

Kniha Poslední místo, kam se podíváš

Twinny
13.12.2021

Četla jsem několik knih ve snaze překonat čtenářskou krizi a tohle byla kniha, která mně z ní vyhrabala. Prožila jsem skvělé dobrodružství s Roxanou. Hlavní hrdinka je skvělá a doufám, že o ní budou další knihy.
Sám příběh je napínavý a dobře promyšlený. Několik událostí, které se zdají být náhodné, do sebe skvěle zapadnou. Akorát příště prosím méně chlastu.

TessieP
18.10.2021

Kniha mě moc bavila, až jsem z toho docela překvapená. Nebylo to krvavé a přesto to bylo napínavé a chytlo mě to. Jsem zvědavá, jestli se s Roxanou znovu setkáme. Povedený debut spisovatelky :)

NoraHudecová
24.08.2021

Sarah zmizla pred 15 rokmi, presne v tú istú noc, ako boli zavraždení jej rodičia. Za ich vraždu bol odsúdený priateľ Sarah - Brad, ktorý sedí v cele smrti a do jeho popravy zostáva len niekoľko týždňov. Bradova sestra verí v jeho nevinu a potom, ako na čerpacej stanici zazrie Sarah, púšťa sa do boja o život svojho brata a najíma si súkromnú detektívku Roxane Weary. Nanešťastie Roxane práve prechádza ťažkým životným obdobím a prekonať smrť svojho otca jej pomáha najmä alkohol. Napriek súkromným problémom rozbehne pátranie po nezvestnej Sarah Cookovej a vyšetrovanie ju obzvlášť pohltí vo chvíli, keď objaví spojenie s jedným z nevyriešených prípadov svojho mŕtveho otca – policajta.
Debut autorky Kristen Lepionka sa bohužiaľ nezaobišiel bez klišé typu - problémový detektív so sklonom k alkoholizmu, nezvestné dievča, laxný prístup policajtov k prípadu či "nedotknuteľnosť" určitých ľudí. Napriek tomu má niečo do seba. Gradujúci dej, detailne rozpracované postavy a nečakané rozuzlenie. Osobne by som žánrovo knihu zaradila niekde medzi detektívku a triler. Bolo to fajn čítanie, ale myslím si, že už o pár mesiacov si na príbeh ani nespomeniem.

Anette99
14.08.2021

Tahle kniha pro mě byla to pravé. Sympatická hlavní hrdinka, která má zároveň zálibu v alkoholu a ne úplně dobré vztahy s rodinou (bez detektiva, který má nějakou neřest, neí pořádná detektivka) hledá dívku, která zmizela před 15 lety. Během vyšetřování zjistí, že ve městě nejspíš řádí sériový vrah. Když se začne pohřešovat další dívka, Roxana musí jednat rychle a postavit se místní policii, která se snaží zabránit ji v dalším vyšetřování.

Kniha měla spád, napětí bylo dávkováno postupně, ani chvíli jsem se při čtení nenudila. Tady na databázi je knížka označená jako první díl série se soukromou vyšetřovatelkou Roxanou, tak jsem zvědavá, jestli bude nějaké pokračování. Pokud ano, určitě si ho ráda přečtu.

Tyn_a
04.08.2021

Tak tohle mě hooodně bavilo! Nechybělo napětí, humor, gradace zápletky. V knize bylo snad naprosto všechno, vždyť jsem se nestihla ani chvilku nudit.

Je to jedna z těch knih, co jsem koupila ve výprodeji a dost dlouho čekala na to, až ji přečtu. Kdybych věděla, že bude tak skvělá, začnu ji dřív. Jediné, co mě mrzelo bylo to, že jsem ji měla doslova zhltlou ani ne za dva dny...
Hlavní postava mi bude chybět, sympatická, mladá dívka, které v žilách koluje krev vyšetřovatele, ale i vedlejší postavy a jejich milostné, dramatické zápletky.

Možná si ji přečtu někdy znovu, je to ten typ knihy, která si to zaslouží. :))

"V mých představách to vyšetřování vypadalo víc jako Colombo."
"Jako, že si zapálím doutník a za hodinu a půl bude případ vyřešen?"

...a samozřejmě, vy co váháte, zda ano nebo ne, určitě doporučuji!! Všemi deseti. :)

nela3812
12.07.2021

Začátek knihy nevypadal příliš slibně. Čekala jsem, že hlavní postava se brzy zhroutí pod náporem alkoholu a bude z toho naprosto jiný příběh – spíše o hledání dna lahve, než ztracené dívky. Asi ve třetině se to však změnilo a detektivka šla do sebe. Příběh se začal nabalovat o další zápletky, příběhy a záhadná zmizení. Autorka v příběhu rozhodila malá, téměř neviditelná vodítka. Ale po spojení to bylo tak prosté, že jsem v takovou zápletku už ani nedoufala. Pravděpodobně je to tím, že velkou část mých myšlenek překryla Roxanne a její alkoholové/sexuální zkušenosti. Rozhodně to byla zajímavá hlavní postava, jen za ní bohužel zanikal zbytek příběhu.

Upřímně si nejsem jistá jak hodnotit, skutečného vraha bych správně netipla, což je pro autorku rozhodně velké plus ke zpracování příběhu. Ale ačkoliv jsem knihu přečetla za 2 dny, nenechala ve mně nijak výraznou stopu.

Dívám-li se na to zpětně, vidím to na 3,5/5. Nemohu říct, že by to bylo špatné, nicméně v porovnání s podobnými knihami mi tato kniha zapadá a pravděpodobně si na ní za pár týdnů ani nevzpomenu.

Gracinka
16.06.2021

Velmi čtivá knížka.
Vadilo mi akorát, že hlavní hrdinka byla alkoholička.

kachnat
03.06.2021

Prvních asi 40 stran jsme si myslela, že knihu budu číst hodně dlouho... Pak se děj rozběhl a musela jsme knihu dočíst ještě ten samý den.... Velmi čtivá detektivka se zajímavým vyústěním.