Zimní lidé

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/zimni-lide-6ol-353125.jpg 4.2731
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Omega

The Winter People, 2016

Kniha Zimní lidé

suiteki

Moc povedená knížka. Ze začátku mi trochu dělalo problém přeskakování v čase a střídání postav, ale pak jsem se začala orientovat a kniha už nešla odložit. Konec mě překvapil.

Madellaine7

Není to žádné veledílo, ale kniha se čte dobře. Příběh mě táhnul číst dál i když jsem se teda nebála vůbec.

kanitsuj

Zprvu jsem měla pocit, jako bych četla Barbaru Erskinovou - očekávala jsem, že přijde přepnutí do současnosti a hrdinové budou "na střídačku" řešit tajemství a křivdy z minulosti, což se také stalo, ale tam veškerá podobnost skončila. Velké množství postav a komplikovaný děj možná mnohé odradí, ale Ti, kteří se dokáží prokousat několika desítkami stránek budou nakonec spokojeni. Vše do sebe zapadne a vzhledem k žánru i překvapivě reálně. Zaujme mrazivá zimní atmosféra, psychologie postav i četné detektivní zápletky. Některé momenty jsou trochu za hranou, ale pokud čtenář nemá problém s existencí zombíků, přenese se i přes tuto nesnáz a knížku si vrchovatě užije. Pro mne byli Zimní lidé určitě nejpropracovanější a nejzajímavější autorčinou knihou.

Fifth Element

No, četlo se to dobře, ale asi do poloviny to bylo všechno celkem dost zmatene a to ml docela vadilo. Ale nebylo to zas nejhorší, takový zlatý střed

evin84

No na knihu jsem se těšila ale zas mě tak nenadchla....

zlatkr

Bylo mi líto jen to, že to prostě nelze přečíst za jeden den ????????

daniska
29.12.2020

Právě dočteno. Příběh vás vtáhne a nepustí. Škoda že není takových knih více.

Twinny
22.12.2020

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ze začátku jsem neměla problém knihu odložit a několik dní se k ní nevrátit. Potom to začalo být zajímavější, ale napětí nebo dokonce strach jsem necítila.
Neodhadla jsem téměř nic z toho, co se stalo. Nakonec to do sebe zapadlo. Ale žádná sláva to nebyla.