Zimní lidé

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/big_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4.2886
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Omega

The Winter People, 2016

Kniha Zimní lidé

hana4834

Lepší díl jak první ale i tak to bylo zdlouhavý a na druhou stranu něco tomu chybělo

Bakana

Tohle mi sedlo.
Správný duchařský příběh, napínavý, netušila jsem (jako u jiných knįžek), jak se bude vyvíjet a co se přesně odehrálo v minulosti.
Přečtené za 2 dny.

Sysel

Tahle kniha ve mě něco zanechala. Nemohu přesně nazvat, co to vlastně je. Už je to nějaký čas, co jsem knihu přečetla a stále si na ni občas vzpomenu. Za mě to byl úžasný dej. Propracovaný. Nereálný, ale svým způsobem pro mě skutečný.

lucka5460

Dej knihy se mi moc libil, ale mela jsem dlouho problem pospojovat si zpocatku kdo je kdo. Prechody dejovych linek moc nemusim, ale stejne jsem se od knihy neodtrhla, moc se mi nakonec libila

Sammy.Boy

Zajímavě pojatá duchařina. Obvykle nemívám žádný problém s prolínáním dějových linek (minulost a současnost), ale
v tomto případě mě tím ZIMNÍ LIDÉ tak trochu rušili. Pokud by zůstalo u vyprávění pouze jedné z nich, byl bych spokojenější. I tak dám ale šanci dalším jejím knihám.

bilamysicka

Hezké čtení do letošní bouřlivé zimy. Líbilo se, jedna z těch knih, co mě chytne už na prvních stránkách. Ani jsem se nepotřebovala nijak zdlouhavě začítat a poznávat postavy a místo. Příběh mě vtáhl okamžitě. Asi by mohl být i méně komplikovaný, aby se to pak na konci nemuselo tak horem pádem všechno vysvětlovat. Tam vidím jedinou slabší stránku této hororové pohádky. Závěrečný rozhovor matky s Ruthie byl pro mě takový nějaký podivný, málo realistický, ve skutečném životě by to takhle asi nefungovalo. Ale tady jsme ve světě nemrtvých a jejich strážců, takže pro mě za čtyři hvězdičky a díky za dva hezké večery.

IvetaTerezieM

Knihu jsem měla poměrně dlouho v rezervaci v knihovně a stála opravdu za to. Stačil víkend a nebylo co číst. Děj mě vtáhl do dění a já si mohla představovat, že se všeho účastním. Do detailů jsem vše prožívala a fantazírovala. Musím dát plný počet hvězdiček.

Susan94
08.12.2021

Kniha se mi líbila, určitě mnohem víc než Pozvaní.
Doporučuji číst v období, kdy je venku sníh a vy třeba jdete odpoledne na procházku do lesa... Mě to pomohlo v lepší představivosti a v děsivosti. U čtení jsem se příjemně bála, děj byl dobře postavený. Není důvod nedat nejvyšší hodnocení.