Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1120 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Vedma
12.12.2017 3 z 5

Uverila som recenziám a opatrne som sa pustila do čítania - opatrne preto, že nepozerám horory (nezvládam to), a čítala som ju sama doma, v noci. Na niečo medzi nebom a zemou verím, a tak som mala obavu, že ma kniha vydesí natoľko, že sa budem báť zhasnúť. Nekonalo sa.
Kniha je napísaná pekne, plynule, ale pre mňa neobsahovala nič zásadné ani extra desivé. Rozhodne mi nevstávali vlasy dupkom, ani ma nedesil akýkoľvek zvuk v mojom okolí. Postáv mi bolo skôr ľúto, než aby ma strašili. Niektoré nelogické veci v deji mi vadili. Celkovo moje myšlienky oslovilo viac to, akými hroznými vecami si hlavné postavy v minulosti prešli, než to, čo v knihe reálne "strašilo".

Ivuska.09
06.12.2017

Přiznám se, že na horory moc nejsem, ale tuto knihu jsem bez problémů přečetla. Bavilo mě odkrývání tajemství i prolínání současnosti s minulostí. Pěkně napsané, autorka vás nenudí a zároveň nutí číst dál.

Veve721
01.12.2017 5 z 5

Zimní lidé ode mě dostávají plných pět hvězdiček, protože jsou tím nejlepším zástupcem hororového žánru, kterého jsem dodnes četla a zároveň se nebojím toto dílko označit za jednu z deseti nej knih v mé knihovničce. Místo v TOP desítce nejlepších knih roku 2017 tudíž má jisté. ;) Autorka píše čtivě, dokáže čtenáře plně vtáhnout do děje, hraje si s naší představivostí a zároveň nesklouzává k ohraným klišé. Právě naopak - příběh je originální a finální rozuzlení mi vyrazilo dech. To jsem vážně nečekala!
A knížka nenadchla jenom mě, ale i moji mamku. Ta ji četla ještě přede mnou a doteď o ní mluví. ;)

veronika0382
30.11.2017 5 z 5

Tak tohle byla duchařina jako vyšitá! Něco takového tu opravdu chybělo a já jsem moc ráda, že mě moje intuice nezklamala. Tušila jsem, že Zimní lidé budou prostě pecka. :-)

Bathory
27.11.2017 5 z 5

Moc hezky a čtivě napsaná kniha. Občas jsem se i bála, škoda, že není takových knih více :) Určitě doporučuji všem :)

karinga
20.11.2017 5 z 5

Skvostný příběh se skvostnou obálkou.
Je to tajemné, strašidelné, studené, temné. Vyvolává v průběhu čtení hodně otázek a pár jich zůstává i po dočtení. Tři vypravěčky propojuje bolest, ztráta někoho blízkého, tajemný dům na samotě a jeden deník. A v lesích můžou být příšery...
Víc najdete v recenzi: http://karinga.blog.cz/1711/zimni-lide-namesicnici-z-druhe-strany

DariDerek
19.11.2017 5 z 5

Tady není nad čím přemýšlet. Navíc mám pocit, že kdybych dala míň hvězd, tak si mě Gertie najde :D
Ne, teď vážně, tohle je promyšlený, dobře napsaný, poutavý příběh, který splnil to, co měl :-)

knihamouder
19.11.2017 5 z 5

Román je velmi čtivý. Od začátku vás bude hnát neukojitelná zvědavost. Spisovatelka po celou dobu vyprávění udržuje určité napětí, kdy v několika částech dochází k vystupňovaným akcím. Čtený text vás několikrát svede z vyšlapané cestičky a vy nebudete vědět, kdo mluví pravdu a kdo lže.
Příběh sám o sobě není zas tak moc děsivý. Pokud ho však podtrhnete tou správnou atmosférou (sychravé období, večer, samota a ticho), může se stát, že se sblížíte s paranoiou. Pak vás ochromí sebemenší neobvyklý zvuk uvnitř domu i v jeho okolí. Vše si budete vysvětlovat jako paranormální jevy.
Doporučuji fandům dobrodružství, napětí a mystična.

P.ary
15.11.2017 4 z 5

Duchařský příběh, kde se nám prolíná minulost se současností. Autorka to měla dobře promyšlené. Více zde: http://paryaknihy.blogspot.cz/2017/11/zimni-lide-jennifer-mcmahon.html nebo v recenzi v záložkách...