Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1125 1125

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Ka.Flo
31.01.2018 5 z 5

5* nestačí

zbožňuju_knihy
31.01.2018 4 z 5

Bylo to čtivé, bylo to dobré. Konec jsem očekávala silnější, ale nevadí, dávám 4* - podobné knize HEX, ale nesrovnatelné :-). Nejvíc mne bavily pasáže z roku 1908. Ty byly opravdu skvělé.

Varjohukka
26.01.2018 4 z 5

Četla jsem v angličtině, velmi mrazivý horůrek

JajaCZ
26.01.2018 4 z 5

Áno, čítalo sa to dobre. Áno, kniha mala zaujímavý nápad, ale..... Bohužiaľ tam niektoré veci ostali nevysvetlené a vôbec by som knihu neradila medzi horory. Určite odporúčam prečítať a urobiť si na knihu vlastný názor.

Blondebookdevil
25.01.2018 5 z 5

Správná duchařina na zimní večery, kdy venku fouká silný vítr a vy se krčíte pod peřinou. Je těžké umět psát z pohledu různých osob a prolínat tři různé příběhy, nicméně zde to autorka zvládla bravurně. Nevím, zda se mi víc líbil ten z minulosti, nebo ze současnosti, ale oba mě příjemně svazovaly a pak lanko utahovaly, když napětí rostlo. Při pasážích se skříní mi běhal mráz po zádech. Všem, co hledají něco neobvyklého a napínavého, mohu jen doporučit!

Terry.89
25.01.2018 5 z 5

Z počátku jsem se do příběhu nějak nemohla vpravit a z jednotlivých postav jsem byla trochu zmatená, protože jsem si nebyla tak úplně jistá, kdo je kdo. Ale po pár další stránkách jsem příběhu doslova propadla. Kniha je originální, skvěle vymyšlený příběh, který více či méně propojuje osudy každé z postav a vytváří dokonale spletitou síť událostí, kterým postavy zkrátka nemohou uniknout. Rozhodně doporučuji knihu číst v zimě, kdy pošmourné počasí za oknem dokonale doplní mrazivou atmosféru příběhu. Rozuzlení je nečekané, dokonalé a zároveň tou správnou měrou děsivé. Jestli se mi do rukou dostane další autorčina kniha, pak rozhodně nebudu s jejím přečtením váhat.

mmmisulka.r
22.01.2018 4 z 5

Velmi povedená duchařina. Občas mi běhal mráz po zádech. Ze začátku dost matoucí, ale v půlce knihy už to vše zapadalo na své místo.

Rednee
20.01.2018 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a určitě bych se k ní vrátil znovu. Nebyl to takový typický duchařský příběh, ale už jenom z názvu vyplívá, že nejde o lidi, ale o zvláštní osoby, mezi živými a mrtvými. Moc se mi líbilo časové prolínání, že jednou autorka psala o událostech roku 1908, a poté současnot. Vůbec by mi nenapadlo, že Sářina smrt nebude natolik sedět, jak se z prvu zdálo. Také se mi líbil osud Ruthie, která zjistila, že ji rodiče celou dobu skrývali před pravdou o ní samé. Konec knihy byl akorát trochu si myslím pro Ruthie, která měla o své budoucnosti větší představy, né zrovna veselý. Celkový dojem je, že kniha byla velmi čtivá a v některých pasážích opravdu hororová a tajemná.

TheMelorry
17.01.2018 5 z 5

Kniha mě neskutečně bavila a to i jako nepříliš velkého příznivce hororu. Měla jsem obavy, že se u knihy budu moc bát a třeba ji ani nedočtu. Naštěstí nakonec byl příběh spíš napínavý, přesto v některých pasážích hrůzu nahánějící. Líbilo se mi střídá časových rovin a celková propracovanost příběhu. Vše je do nejmenšího detailu promyšleno. V závěru nechybí dávka překvapení. Jediné co by se knize dalo vytknout je podle mě příliš rychlé ukončení. Jinak ale skvělé dechberoucí čtení.

BBaarča
15.01.2018 4 z 5

Tohle čtení mi opravdu sedlo. Konečně něco, co se opravdu odlišuje od všech těch bestsellerů a psychologických románů. K hororu bych to úplně nepřirovnávala... spíše k fantasy thrilleru s prvky duchovna. Nápaditý, promýšlený a napínavý děj, který čtenáře vtáhne už na začátku a nezklame ani u konce. Přečteno jedním dechem.

slaska77
08.01.2018 5 z 5

Musím říci, že ač tento žánr jsem nikdy nečetla a knihu jsem si vybrala kvůli názvu, aby se mi hodila do čtenářské výzvy 2018, nakonec jsem si to velmi užila. Navíc jako každý správný thriller má poměrně nečekané závěrečné rozuzlení a všechny postavy se krásně propojily, místama byla i hodně vtipná. Nečekala jsem to, takže dávám plný počet hvězd a moc se těším na příští setkání s autorkou.

Hanifa
07.01.2018 5 z 5

Oživovat mrtvé není dobrý nápad - kdo se o ně postará, když vy zestárnete a odejdete. Musí se najít někdo z další generace, kdo to převezme.
Za mě úchvatné. Od začátku do konce, který byl nejlepší - příjemně a postupně vše objasňováno, žádný rychlý šmik.
Každou kapitolu vypráví daná postava ze svého pohledu a doby, napříč 100 lety jich je pár, nestratíme se v nich.
Doporučuji.

ptoček
07.01.2018 5 z 5

Tak tohle mi sedlo!!! Sice jsem zpočátku měla problém s preskakovanim kapitol a zapamatováním lidí, ale kniha chytne a nepustí. Napínavé, temné, promyšlené. Za mě plný počet * a budu doufam v další autorčinu knihu

peko
06.01.2018 5 z 5

Napínavé, čtivé ... Rozhodně doporučuji!

Cherryel
06.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, napínavá od začátku do konce a vůbec nešlo odhadnout co se bude dít na dalších stránkách knihy. Opravdu pěkné čtení, doporučuji.

Marek Zima
03.01.2018 5 z 5

Perfektni kniha, vrele doporucuji vsem milovnikum hororoveho zanru.

Izu
30.12.2017 3 z 5

Příběh je něco mezi klasickou duchařinou a tak trochu přes kopírák Řbitov zvířátek od Kinga.Pribeh Sáry mi přišel mnohem napínavější než postavy Ruthie a spol.Neubranim se jistému zklamání.

Ceeca
30.12.2017

Kniha pro mne byla velkým zklamáním. Očekávala jsem, že se budu více bát, měla krásné recenze, ale mě zklamala.

LadyAnn
29.12.2017 4 z 5

Duchařské příběhy čtu jen zřídka a přiznávám, že jsem k nim často skeptická a velmi kritická. Proto jsem sama překvapená, jak vysoko tuto knížku hodnotím - s tím, že více se mi líbily kapitoly „z minulosti“. Ale za celkově mrazivou atmosféru, propracovaný děj i slušný závěr je všechna chvála opravdu zasloužená.

PavlínaAlžběta
20.12.2017 5 z 5

Knihu jsem si objednala k Vánocům, ale neodolala jsem a pustila se do děsivého čtení. Naprosto skvělá kniha s prvky dokonalého hororu. Již z anotace a z obálky jsem vycítila, že jsem dobře vybrala a recenze jsem ani nečetla. Čtivá kniha, která mě upoutala tak, že jsem se od ní nemohla hnout. Napínavost, celý promyšlený koncept příběhu, představivost, se kterou si doslova spisovatelka pohrávala, styl psaní autorky mě uchvátil. Duchařina se vším všudy, nemám slova, jak vynachválit autorku a toto úžasné dílo, které si přidávám mezi mé nej. Doporučuji všem, kteří tento žánr preferují i čtenářům, kteří nemají s tímto žánrem zkušenost, věřím, že se bude líbit i dalším.