Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1125 1125

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

snoopylady
13.05.2018 5 z 5

Tak to byla prostě bomba! Takhle čtivou duchařinu jsem ještě nečetla.
Vůbec na mě nepůsobilo rušivě, že se střídají různé osoby vyprávění a různé doby. Naopak vždycky jsem četla rychle dál a dál, abych se pak zase dostala ke stejné osobě. Nutno říct, že ani jeden vypravěč mě nebavil méně než jiní.
Za mě prostě luxus!

maxx
12.05.2018 3 z 5

Napínavý příběh který až do poslední doby mě matl - doporučuji

Zlatovláska
12.05.2018 5 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala velmi vydařeným přebalem a anotace byla taktéž hodně poutavá... Celkem dlouhou dobu jsem knihu poptávala a jsem ráda, že jsem to nevzdala.
Naprosto skvělé... Kniha mě "chytila" od samého začátku; velmi zajímavě, literárně propracovaný, tajemný příběh. A vůbec nevadí, že to není horor. Možná a právě v tomto případě je to ku prospěchu díla samotného.
Kniha se mi hodně líbila, doporučuji k přečtení všem, které baví "duchovno" a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček. :-)

michaela7087
11.05.2018 1 z 5

100 stran přečtených a vůbec mně to teda nechytilo. Já tu duchařinu moc nemusím.

Hranolky
07.05.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Moc hezky napsané postavy a skvělý příběh.
Na knihu jsem se moc těšila a rozhodně mé očekávání nezklamala.
Akorát tetička na mě ke konci působila, jako by si jen chtěla vybít vztek na Sáře a že se moc nezamýšlela nad tím co dělá

Aleen
04.05.2018 5 z 5

Wooow!! Pěkná duchařinka!! Musím se rovnou přiznat, že jsem od ní tolik nečekala. Ale fakticky jsem se bála a jediné, co mi umožnilo vyjít v noci ven bylo, že není zima a sníh! Trošku mi začíná lézt na nervy, že autoři poslední dobou v beletristických knihách, musí užívat formu "skákání". Tedy, že se děj odehrává z části v minulosti a zčásti v současnosti a střídají se tyto fáze. Jako by již nebyli schopní napsat posloupný příběh. Ale to byla jen maličká nedokonalost na jinak celkem dost dokonalém horůrku (a ani mně nerušila v zážitku). Postavy pěkně, jak se často píše, vykreslené a prostředí také. Díky tomu napětí na několika místech opravdu eskalovalo. Vřele doporučuji.

silhavaemilka
18.04.2018 5 z 5

Duchařiny nemám mic ráda, ale tato kniha mně hodně oslovila a vtáhla do děje...

nicole1990
18.04.2018 5 z 5

knížka se mi líbila :-) čekala jsem sice,že to bude víc lekavé a napínavé,ale i tak dávám plný počet hvězd :-)

leiki
18.04.2018 1 z 5

Knihu jsem sice dočetla,ale vůbec se mi nelíbila,nedoporučuji,velmi slabá.

Pajan28
16.04.2018 5 z 5

Horory miluju. Tato kniha není tolik strašidelná, ale má zajímavý a zase trošku jiný příběh než na který jsme zvyklí.

certik003
06.04.2018

Horory normálně nečtu, takže pro mě to bylo napínavé ažaž! Večer jsem se bála jít sama do sklepa. Nejvtipnější bylo, když mi při čtení knížky za zády spadl obraz ze zdi. Co se týká děje, tak ze začátku tam na mě bylo moc postav a různých událostí a nechápala jsem, jak to chce autorka spojit, aby to dávalo smysl. Postupně ale do sebe všechno hezky zapadalo, i když bych si pro Gertie přála jiný konec.

Peace
31.03.2018 3 z 5

"Co je tak skvělého na tom, být normální?"

Jsem hodně namlsaná horory, což bylo v tomto případě spíše na škodu, protože mi děj přišel spíše pohádkový :) Jde rozhodně o zajímavý příběh, ale čekala jsem mnohem větší strašidelnou jízdu.

Cocina
29.03.2018 5 z 5

Mohu jenom doporučit. Opravdu dobrá, silná kniha. Chvílemi jsem si i bála pokračovat ve čtení, zvlášť večer. :D Precteno během dvou dnů.

Enny06
28.03.2018 5 z 5

Pecka ! Myslím že se z knihy budu nějaký čas vzpamatovávat :)

Hotovson
26.03.2018 5 z 5

Horory jsem zatim moc nečet a nejsem moc příznivcem žánru, ale tohle se mi líbilo, po celou dobu pěkně dávkovaný napětí a lehký mrazení v zádech.

Líbilo se mi to prolínání dvou časovejch linek a i pohled víc osob.

evakom
26.03.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem...

kniha
18.03.2018 5 z 5

Skvělá jízda. Kvalitní čtení. Těším se na další knihy této autorky.

Hanulka25
18.03.2018 4 z 5

Po delší době knížka, která mě chytla hned od první stránky. Na druhou stranu po úžasném začátku už moc není kam děj stupňovat. Několikrát jsem si při čtení vzpomněla na Kingův Řbitov zviřátek. K přečtení určitě doporučuji.

Sobotikova
15.03.2018 3 z 5

Tak nevím, ale já se vůbec nebála. Četla jsem daleko lepší. Mám aspoň splněn jeden bod z knižní výzvy, jinak bych hodnotila jako průměr.

Ohniva
15.03.2018 5 z 5

"Chci vidět, jak se budeš tvářit, až ta tvoje malá příšera, kterou jsi vylákala ze zahrobí, zmizí navždycky."

Moc hezká kniha, bohužel však jsem hodne slabá povaha a vystraší mě vše, takže jsem při čtení byla pos... až za ušima a musela jsem číst po částech, abych to doma pak vydržela :)

Příběh však hezký a zvláštní ... dokonce .. velmi smutný.... tetička neměla právo....