Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1125 1125

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Gabetka
07.07.2018 4 z 5

Pár stránek na začátku mě trochu mátlo, nemohla jsem pochopit souvislosti. Ale když jsem se chytila, už jsem nemohla přestat číst. Nemohu se ubránit dojmu, že se autorka inspirovala Řbitovem zvířátek, na druhou stranu ho předčila. Budování zápletky a mrazivé atmosféry, vyústění, poselství z něho vyplývající, to vše mělo smysl a tvořilo velmi čitelný celek. Bylo tam pár míst, která mi neseděla, sváděla podle mě k přemýšlení jiným směrem. Až příliš z příběhu vyčníval kostěný prsten, v závěru už však žádnou váhu neměl. Ale to je možná jen v mé hlavě. Doporučuji.

trudoš
04.07.2018 4 z 5

Jennifer McMahonová perfektně pracuje s navozením děsivé atmosféry, kdy člověka doslova stravuje tíseň z bytostí, jejichž jednání je pro něj nepochopitelné. Jenže ten pocit nejistoty co s čím jak souvisí a jaký motiv se skrývá za smrtelným zlem, funguje precizně pouze do okamžiku, než autorka odkryje karty. Je sice fajn, že se všechno logicky vysvětlí, jenže hrůza je najednou fuč a duchařské finále vyšumí do prázdna, což nezachrání ani obehraný cliffhanger v závěru. Navíc mi vadilo přehlížení morálního dilematu stran ústředního motivu, jako kdyby oživování mrtvých byla ta nejpřirozenější věc na světě.
Každopádně jako komorní horor báječné, skvěle tu klape postupné odhalování příčin, ve kterém čtenář společně s aktéry odkrývá záhady kolem West Hall. A pěkně rozehrané jsou i jednotlivé dějové linie, kdy jedna nenápadně doplňuje druhou, druhá třetí a třetí čtvrtou. Pravdou ovšem je, že některé vypíchnuté detaily se zpětně ukazují jako zbytečné, což z řemeslného hlediska nevidím moc rád.

klaraj093
29.06.2018 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, aby mě kniha bavila na každé straně. Je to velmi zajímavý a čtivý příběh. Jsem docela vybíravá a mám ráda knihy, které mě baví hned zpočátku a tahle mě nezklamala!

Cryptkeeper
27.06.2018 4 z 5

Čteno hned po "HEX". Příběh je ucelenější,čtivější. Kniha sice přeskakuje mezi více postavama,to ale čtenáře vůbec nemate. Krásně utvořený děj,který rozhodně nenudí. Nejde ani tak o hororovou četbu,jako pocit bezmoci k lidem,kteří odešli z našich životů. Určitě stojí za přečtení :)

Atanone
23.06.2018 5 z 5

Krásný,lehce strašidelný a chytře vymyšlený příběh. Od začátku do konce jsem se nenudila,protože v každé kapitole se něco dělo. I když příběh jel v několika časových rovinách a vyprávělo ho několik vypravěčů,vysvětlení do sebe zapadlo jako puzzle. Děj nebyl přehnaně akční,ani nesklouzl k laciné romantice,nebo drsnému horroru,naopak zůstal velmi lidský a dojemný.
Kolikrát slyšíme lidi říkat "dal bych cokoli,aby se to a to mohlo vrátit zpátky". Ale je to iluze. Nic nezůstává stejné. Podepisujeme tím osudu bianco šek,aniž bychom věděli,co budeme muset nakonec zaplatit.

bedkniha
16.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila víc než kniha HEX. Prvních pár stran jsem měla trochu "hokej" ( ale kdo čte na jeden zátah, tak je to OK ), pak se to četlo samo a poslední čtvrtina knihy byla nejlepší !!! Určitě doporučuji přečíst :))

Aya81
11.06.2018 5 z 5

Poměrně zvláštní mrazivy příběh o tom, že mrtvé je lépe nechat mrtvými... Oceňuji způsob spletání příběhu z různých času i různých osob,které se na konci sejdou a rozuzli.

roman9276
11.06.2018 3 z 5

Docela zajímavej mysteriózní thriller. Příběh vás vtáhne celkem rychle, skvěle postupně graduje a v podstatě až do konce nevíte, co máte čekat. Potencionál to mělo slušnej, ale námět byl lepší než celkový zpracování. Takovej slabej odvar Kinga.

Kortexo
09.06.2018 3 z 5

Popis knihy mně zaujal a koupil si jí.Čekal jsem napínavý horor, ale tohle, tady nenajdete.
Román je o emocích, vztazích a rodině a je silně orientovaný na ženské čtenářky ( všechny postavy jsou ženy ), neřekl bych, že tohle je horor, ale spíše thriller s prvky hororu.Je to dobře napsaná kniha a rozhodně stojí za přečtení, ale atmosférů a smysl hororu nemá...

barbora0275
08.06.2018 2 z 5

Rozhodne to neni ducharina, spis takove sci-fi. A nejhruznejsi na celem pribehu byly spis vrazdy deti, nez nejake ozivle mrtvoly.

jprst
28.05.2018 4 z 5

Přiznám se, nečetl jsem, ale manželka to dala takřka na jeden zátah a dle jejího hodnocení minimálně čtyři hvězdičky. Takže už jen proto, abych poznal, jak autorka píše, tak zkusím alespoň tuto jednu knihu a uvidíme.

SlamLenka
27.05.2018 4 z 5

Dočetla jsem krátce po půlnoci, měla jsem strach, že se v takové pozdní hodině při četbě finále budu bát, ale zase tak hrozné to nebylo - vlastně mi ten závěr přišel trochu uspěchaný, kdyby byly detailněji popisované pocity hrdinek, zřejmě bych to prožívala více. Asi se dokonce dá říct, že jsem se víc bála předtím, než se všechny ty okolnosti kolem náměsíčníků objasnily. Kniha je ale velmi čtivá, střídání postav i časového zařazení je kvalitně zpracované. Takových knih jen víc! =)

MartinaP
26.05.2018 3 z 5

Moc hezky a citlivě napsaná kniha. Hvězdy ubírám za postavu Candace, která mně byla nesympatická, ale hlavně mi připadala zbytečná. Střídání dějů a vypravěčů se mi moc líbilo. Hezky vykreslená příroda a reálie. Doporučuji.

Nixa
23.05.2018 4 z 5

Čtivá a velmi napínavá kniha. Sice jsem čekala, že se u příběhu budu více bát, ale i to malé mrazení při čtení mi stačilo. Obě dvě dějové linky se mi líbily a těšila jsem se až se dozvím jak to skončí a musím říct, že jsem zklamaná rozhodně nebyla :-) Těším se na další autorčinu knihu.

RockMartina
22.05.2018 5 z 5

Měla jsem problém se odtrhnout, chodila jsem spát pozdě, nebo vůbec (to když nastaly chvíle, kdy jsem se fakt bála, jestli také neuslyším škrábání ze skříně) a děsila mě dokonce i obálka (knihu jsem na nočním stolku měla zásadně obrácenou titulem dolů, jinak by na mě ta hnusná holka nepřestala celou noc zírat :D). Naposledy jsem podobně nadšená byla u HEX. Kdo se chce bát, trpět nedostatkem spánku a unavenýma očima z neustálého nutkavého čtení, ten ať neváhá ani okamžik.

PetraBery
21.05.2018 4 z 5

Duchařina jak má být. Přepsaný deník Sary, která přišla o svou dcerku Gertie nás provede minulostí, která zasahuje až do současnosti, kde čteme o dívce Ruthie, které náhle zmizela matka a mladé ženě Katherine, která zjišťuje, kde a jak trávil svůj poslední čas před smrtí její manžel. Temný strašidelný příběh, který se opravdu dobře čte.

muchomurka
21.05.2018 3 z 5

Námět se mi moc líbil, zpracování trošku méně. Zcela bych se obešla bez podrobných kapitol o Saře a Martinovi. Ty se mi nelíbily a zdržovaly mě od čtení. Bohatě by mi stačilo, kdyby to někdo jen převyprávěl v současném příběhu. A také se mi nelíbilo Sářino chování. Chudák Martin, bylo mi ho moc líto, to si nezasloužil.
Stejně tak bych se obešla bez kapitol ze života Katherine a bez toho jejího závěru.
Kapitoly z pohledu Ruthie byly fajn, napínavé, děj mi ubíhal. Ale jak jsem již psala, líbilo by se mi jiné zpracování příběhu, něco mi na něm chybělo, i když byl tajemný a překvapivý a celkem dobře se četl. Možná trošku víc šťastného konce, nevím...

iveetka
21.05.2018 4 z 5

Kniha se mi opravdu dobře četla a moc se mi líbila.

kristyna3538
21.05.2018 4 z 5

První polovina knížky se mi velmi líbila, místy mi běhal mráz po zádech a líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti. Druhá polovina knížky byla podle mně slabší a konec se mi zdál lehce utnutý, ale i tak knížka stojí za přečtení!

ArwenAragorn
16.05.2018 5 z 5

Kniha je přirovnávána k HEX, která mě zrovna neoslnila, proto jsem se do jejího čtení moc nehnala. Ale už od první stránky jsem tušila, že příběh bude úplně jiný. Stačí říct, že jsem knihu prakticky nemohla odložit, byla pořád plná napětí, místy mi běhal mráz po zádech. Konečně, po dlouhé době jsem si užila výjimečnou a velice poutavou duchařinu.
Mystické a originální. Za sebe určitě doporučuji a těším se na další autorčiny knihy.
I obálka je vydařená!