Pozvaní

Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky ne příliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek – kdo a proč nechal na prahu balíček s podivným obsahem, kam zmizela jejich sousedka a koho má Helen zachránit – na které se snaží najít odpovědi. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Může být duch pachatelem vraždy? Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430463/big_pozvani-oYc-430463.jpg 4.2402
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Fobos

The Invited, 2019

Kniha Pozvaní

marky2558

Souhlasím s komentáři níže. Kniha rozhodně není horor a bylo mi to celkem líto, protože jsem se těšila, že budu mít alespoň husí kůži. To se bohužel nekonalo ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak zklamala. Za mě to byla oddechová četba, zajímavý příběh s lehkým duchařským námětem.

Belanna
26.12.2022

Autorčina třetí knížka mě trochu zklamala.
Čekala jsem něco víc. Rozhodně bych neřadila mezi horory, je to spíš spiritistická detektivka.
Na můj vkus vcelku zdlouhavý začátek, jednoduše psané a docela brzo jsem odhalila, kam příběh povede.
Historická linka a pátrání v minulosti mě upoutalo více než současnost.
Celkově je to taková zlatá střední cesta.

zdenicka586
23.11.2022

(+ SPOILER) Za mě trochu slabší než další knihy autorky. Začátek docela zdlouhavý a nudný, linka Helen a Natea mě vůbec nebavila a vůbec jsem nechápala, co tam dělá Olive, ale to propojení se mi celkem líbilo. Postava Hattie i její rodiny byla naprosto perfektní a celkem mě mrzí, že jsme se o jejím životě nedozvěděli víc. Ke konci to začalo být akčnější a zajímavější, avšak konec byl až moc zrychlený a možná by bylo lepší vyškrtnout dlouhé kapitoly o stavbě domu Helen a Natea a víc si pohrát s koncem. Ale i tak to byla hezky napínavá a i celkem strašidelná knížka.

Calinda
15.11.2022

Musím přiznat, že knihu jsem nedočetla. Začala to sice slibně, ale napětí se velmi rychle vytratilo a přišlo mi už jen zdlouhavé, nudila jsem se. Knihu jsem začala číst hned poté, co jsem dočetla knížku Zimní lidé a vlastně jsem měla pocit, že čtu stále tu samou knihu, jen trochu nudnější a již bez příjemného mrazení v zádech, jak to k hororovému žánru patří. S hororem to nemá nic společného.

Matyesak
04.11.2022

Jo, není to horor. A není to ani thriller. Je to jednoduše příběh dvou lidí, co se rozhodnou změnit svůj život. A to tak, že si postaví zbrusu nový dům kdesi na konci světa. A k jejich smůle zrovna na pozemku s neblahou minulostí.
Příběh jako takový je vyprávěn čtivě, s citem k postavám, které zde dostávají svůj prostor. Což je za mě jediné dobře. Celá zápletka se odvíjí postupně a v naznacích dává tušit, odkud vane vítr. Atmosféra postupně houstne a napětí se stupňuje plynule.
Bohužel konec na mě působí jako dodatek - autorka má potřebu všechno dovysvětlit (což nemusela a možná by udělala líp), jenže nechává spoustu otázek nezodpozených. Kvůli tomu působí závěr nedodělaně. A je tak největším minusem Pozvaných.
Za zmínku stojí rozhodně autorčin literární skill - McMahon umí psát. Nebojí se složitějších konstrukcí a text působí zajímavě a současně je čtivý, bez zbytečných rušivých prvků.
Někdo zde srovnával s Darcy Coatesovou. A to mi přijde zcestné; Darcy píše jednoduchou žánrovku středoškolským slohem. McMahon je komplexnější, nebojí se překročit hranice žánru a celkově je o třídu výš. Sorry jako.

MonikaV
29.10.2022

Za mě oddechovka.

Mirka320
14.10.2022

Knihu jsem si vybrala jen tak, abych na chvíli změnila žánr. Nemám ráda duchařinu z jednoduchého důvodu- prostě se bojím :) ale tady to bylo dobrý, tady jsem se moc nebála. Takže jako oddechovka dobrá.

Redra
12.09.2022

Není to ani tak horor, jako spíš mysteriózní příběh. Čtivě napsaný, postavy sympatické, ale stejně mi přišlo, že začátek byl nejlepší a čím víc příběh pokračuje, tím je víc odhadnutelný a napětí se vytrácelo.