Pozvaní

Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky ne příliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek – kdo a proč nechal na prahu balíček s podivným obsahem, kam zmizela jejich sousedka a koho má Helen zachránit – na které se snaží najít odpovědi. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Může být duch pachatelem vraždy? Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430463/big_pozvani-oYc-430463.jpg 4.2267
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Fobos

The Invited, 2019

Kniha Pozvaní

Nula.nula.nic
25. listopadu

Jedna z mála knih, která půjde zase o dům dál.
Vůbec mě nebavila, nemohla jsem ji ani dočíst.. za mě hrozná bl****. A to jsem se na ni tak těšila. Škoda.

Warty
21. listopadu

Velice zajímavá zápletka s duchařskou tématikou, ale určitě bych to nenazvala hororem. Bylo to napínavé a příjemné čtení.

Pavlína2019
14. listopadu

Perfektní kniha, napínavá, zajímavé téma i hrdinové! Moje první od této autorky a moc se těším na další. Knihy z duchařskou tématikou nějak nečtu, četla jsem jen tři od D. Coatesové. A jsem nadšená, tato paní autorka píše také velice dobře, člověku se nechce přestat číst. Děj rychle plyne. Zkrátka všem doporučuji!

danielosbourne

Velice mě překvapilo, jakým směrem se tato kniha ubírala. Nevím, jestli bych ji nutně nazval hororem, možná pro někoho, kdo hororový žánr moc nečte, ale určitě jde o mysteriózní román s detektivní zápletkou.
Autorka skvěle skloubila několik linek příběhu a já jsem si užíval, jak se mi všechno postupně skládalo dohromady a já pomalu přicházel na to, co bude hlavním tématem této knihy. Postavy mi byli po většinu času sympatické a příběh tak hezky vystavěný, že se přede mnou odehrával jako film.
I když má kniha téměř 500 stránek, nenastala snad ani jediná chvíle, kdy bych se při čtení nudil. Právě naopak. Myslím si, ž v tomhle podzimním, lehce pošmurném počasí, je to pravé období na to si tuhle knihu přečíst :) .

kachnat

Velmi příjemné čtení, napínavé, tajemné, přečteno jedním dechem.

Kajami

Kniha byla zajímavá a poutavá. Děj docela odsýpal, ale jinak mne kniha nezaujala.

AJIMKA

Po přečtení předchozích autorčiných knih u mě stále vedou Zimní Lidé.
Tahle takový průměr. Nicméně čtivá, příběh pěkný, asi jsem čekala víc toho tajemna a napětí.

evilunicorn

Tuhle knihu jsem si půjčil vlastně jen do počtu, očekávajíc jen nějakou "bezduchou" duchařinu (haha). O to bylo moje překvapení po jejím přečtení větší, protože tohle je velmi slušně napsaný příběh, kde jsou klasické hororové propriety používány jen velmi zlehka a spíš jen k dokreslení celého děje, který pojednává spíš o pohnuté rodinné historii, než o děsu plných lekačkách. Velmi příjemné překvapení!