Pozvaní

Pozvaní https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430463/bmid_pozvani-oYc-430463.jpg 4 505 168

Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky ne příliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek – kdo a proč nechal na prahu balíček s podivným obsahem, kam zmizela jejich sousedka a koho má Helen zachránit – na které se snaží najít odpovědi. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Může být duch pachatelem vraždy? Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

The Invited , 2019

Monika848
31.03.2021 2 z 5

Za mě příliš zdlouhavé a nudné čtení. Příliš mnoho hororových prvků se neobjevovalo a trvalo celkem dlouho, než se mi do toho podařilo začíst.

SoniaR
19.03.2021 5 z 5

Moc fajn stylem napsaná kniha. Moc mě bavila, i když se v batohu celkem pronesla :D

Kizuizi
05.03.2021 3 z 5

Pozvaní je kniha výborně napsaná, úžasně čtivá, postavy i popisy okolí perfektní. Styl Jennifer McMahon mi naprosto vyhovuje, a proto i když není zrovna útlá, už na začátku knihy jsem věděla, že ji budu mít brzo přečtenou. A stalo se. Parádní napínavá oddechovka s trochou tajemna. Ano, jen s trochou. Bohužel jsem to čekala víc děsivé, což ale neznamená, že to tak musí být pro všechny. Já bych ji žánrově zařadila k mysteriózním thrillerům.
Rozjezd knihy je trochu pomalejší, ale pak to nabere spád a do posledních stran vletíme neskutečnou rychlostí. Příběh je rozdělen na několik částí, je tu dobře pracováno i s odskoky do minulosti.

efka.saf
04.03.2021 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo moc. Ale plně souhlasím s Ignis, knížka, která vám slibuje duchy, napětí, násilnosti, strach a probdělé noci, je vlastně velmi poklidně plynoucí příběh. Ale za mě na tom nevidím nic špatného. Vlastně mi v tomto kniha přijde celkem unikátní. Napsat duchařský příběh, který by nebyl krkvavý až na půdu nebo naopak nekoketoval spíš se žánrem pohádky, a přesto vás poměrně spolehlivě udrží na svých stránkách, to mi přijde už docela slušný spisovatelský výkon.
V této knize se nepitváme tak moc v minulosti, jako v autorčiných předešlých knihách, ale místo toho sledujeme paralelně linie několika hlavních postav v přítomnosti. A tyto postavy odvádí docela slušnou detektivní práci. Zpočátku mě části věnující se Olive moc nenadchly, ale autorka má příběh naštěstí dobře promyšlený a většina dílků skládačky do sebe posléze hezky zapadla. Co mě hodně překvapilo, bylo to, že jsem vlastně závěr a vztahy mezi osobami tušila celkem dobře mnohem dřív, než nám je autorka odtajnila, což se mi moc často nestává. Hurááá, aspoň jednou :).
Na druhou stranu mi přišlo pár věcí drobátko nedořešených. Nechci je rozebírat, ať neprozradím příliš, ale např. význam podivného balíčku, který je zmíněn i v anotaci, mi tedy naprosto unikl a to mě tedy lehce namíchlo.

Ignis
03.03.2021 4 z 5

Kniha slibuje napětí, duchy a vůbec. Ano, jsou tam zvláštní události, nadpřirozeno, několik násilných úmrtí, ale celé je to vlastně strašně poklidné, že by se člověk bál, tak to ani náhodou, možná tak asi 3 momenty by se daly popsat jako trochu strašidelné a další 3 napínavé.
Ale přesto se autorce podařilo zaujmout mě tak, že jsem byla zvědavá, co se bude dít a jak to skončí.

maxx
23.02.2021 5 z 5

Naprosto strašidelný příběh a hodně tajemný. Věřím ze by mohl bejt i podle skutečnosti

Nikusha
18.02.2021 3 z 5

Spíš než hororem bych to nazvala thrillerem s paranormální tématikou. Helen mi teda přišla jako solidní psychopat a bylo mi líto Nateho, že s ní musí být .Že sbírala všechny ty předměty a byla z toho tak unešená, fakt jsem s ním soucítila. Ale rozuzlení nečekané, zvědavost se mě držela až do konce.

RADOST
07.02.2021 3 z 5

Hurá, dočteno! Očekávala jsem horký povzbuzující čaj s rafinovanou chutí a kořeněnými přísadami. Ale autorka mi naservírovala vlažný odvar z nevýrazných bylin, které nerozproudily mou krev, ani mé myšlenky, ani mou představivost. Chtěla jsem se v zimních večerech tak trochu bát a přenést se do světa mystična. Ale stále jsem byla pevně ukotvena v realitě svého křesla a zmáhala mě nuda. Z mého pohledu se kniha nepovedla, ale písmenek má nadmíru...

Atanone
29.01.2021 5 z 5

Musím potvrdit že skoro do poloviny knihy se opravdu nic dramatického neděje. Tedy hodně jsem se dozvěděla o stavbě (Helen) a bourání (Olive) domu. Ale mě to bavilo. Protože ten rozvleklý začátek vás naučí vidět za postavami lidi, kteří by mohli být vaši přátelé. Betonujete, plánujete, zatloukáte s nimi hřebíky...ale hlavně s nimi sníte. A když se pak začnou dít věci, najednou si uvědomíte, že už vašimi přáteli jsou. A že je máte rádi. I jejich vysněný „dům mezi světy“, přestože tam tak trochu...no vlastně docela dost straší.
Líbilo se mi, že ten příběh má logiku. Živí i neživí se chovají logicky a pokud se na jejich chování podíváte ze správného úhlu, věci zapadnou do sebe jako dílky skládačky.

andrea4468
21.01.2021 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Od začátku se příjemně četla a nutila vydržet u knihy co nejdéle. Co oceňuji je, že s trochou fantazie by mohl být příběh reálný :) Nečekejte žádné děsivé příšery nebo něco podobného. Dějí se zvláštní věci, různým lidem a pomalu to do sebe vše zapadá...

karinga
13.01.2021 3 z 5

Neměla jsem ani husí kůži, fakt nic. Než se vůbec nějaké strašidlo objeví, počkáte si asi 150 stran plných žvanění o stavbě domu a o tom, jak jsou zajímavé mokřady. Super. A tohle stavění a mokřady je tam pořád a pořád dokola. Konec předvídatelný a to mě většinou rozuzlení překvapí, ale tady se to nějak nekonalo.

Ale abych jen nehanila. Líbil se mi symbol bílé laně a postupné rozkrývání minulosti a budoucnosti Hattie. Ale jestli se chcete bát, přečtěte si raději román Zimní lidé.

lucka5460
05.01.2021 5 z 5

Zpocatku se to vlece, ale pak jsem se od knihy uz nemohla odtrhnout. Velmi pekne napsana kniha s koncem, ktery by me nenapadl. Libilo se mi take kolik zamotanych veci tam bylo a jak to pak do sebe krasne zapadalo. Rozhodne se pustim i do dalsich knih od teto autorky.

Schary
31.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Četlo se to pěkně,ale děj je takový rozvláčný. Duchové v tomto případě jsou ti hodní a smrtelníci ti zlí...

gordon13
24.12.2020 5 z 5

Moc příjemný "duchařský" román. Prima oddechovka, která se pěkně četla a byla zajímavá. Líbilo!

ennlady
03.12.2020 5 z 5

Jejda, super duchařina. Začátek se mi sice zdál trošku vleklý a připadalo mi, že se nic moc neděje, ale tak od třetiny to nabralo grády a nemohla jsem se odtrhnout. Komu se líbili Zimní lidé, těm doporučuji.

Amitiel76
03.12.2020 4 z 5

Hezká kniha. Zajímavý děj. Jen mi přišla zbytečně moc rozvleklá a zdlouhavá. Ty natahované, a častokrát zbytečné pasáže ubíraly celé knize na čtivosti, a často kazily ten potřebný pocit napětí, a mrazení v zádech. Škoda. Jinak by to byl bomba příběh. Kdyby byla kniha o několik kapitol kratší, nic by se nezkazilo. Naopak by získala na lepším tempu.
Autorčini "Zimní lidé" pro mě zůstávají top. Přesto tuto knihu hodnotím čtyřmi hvězdami :-)

kačenka80
30.11.2020 2 z 5

Celkem nudná kniha i styl psaní. Neustálé rozepisování nudných a někdy zbytečných věcí dalo knize 460 stran. Čekala jsem strhující příběh a tajemno. Konec knihy byl lehce předvídatelný velice brzy. Tohle u hororu nebo thrilleru ani neleželo.

Asterixxka
19.11.2020 4 z 5

Duchařinu mám ráda a líbil se mi styl psaní. Asi bych nebyla takový střelec jako hlavní hrdinka, ale o čem by to bylo, kdyby se po dvou týdnech odstěhovali... :-) o co tam jde, jsem tak od poloviny tušila a tak jsem ani nebyla nějak překvapená, ale ani zklamaná. Asi jsem objevila další oblíbený žánr, než jen thrillery o sériových psychopatech...

knihomolkadorfa
15.11.2020 4 z 5

Trochu pomalý rozjezd a popis stavebních prací mě moc nebavil, ale příběh se pěkně rozjel a v poslední třetině jsem knížku odkládala jen velmi nerada. Jaký osud asi potká Olive ?

makyla
14.11.2020 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, střídají se krátké kapitoly, což je fajn, kniha dobře odsýpá. Jen nečekejte duchařský horor, kvůli kterému nebudete moci usnout. To v téhle knize nenajdete.
Mladý manželský pár se odstěhuje z města a začnou stavět svůj vysněný dům. Jenže Helen má takové tušení, že něco není v úplném pořádku? Opravdu viděla ducha Hattie? Nechte se překvapit. Doporučuji.