Pozvaní

Pozvaní https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430463/bmid_pozvani-oYc-430463.jpg 4 505 168

Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky ne příliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek – kdo a proč nechal na prahu balíček s podivným obsahem, kam zmizela jejich sousedka a koho má Helen zachránit – na které se snaží najít odpovědi. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Může být duch pachatelem vraždy? Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

The Invited , 2019

monci6485
15.09.2020 4 z 5

Žádná těžká duchařina. Pěkný, i když trochu smutný příběh. Nebyla bych na tom pozemku ani minutu. :-D
Ale bohužel, první knihou autorka nasadila laťku příliš vysoko. Psycho a Pozvaní jsou jen takový stín, i když pořád kvalitní čtení.

medulinka
13.09.2020 4 z 5

Doporučuji vsem milovnikum ducharskych příběhů. Bylo to napínavé, také se mi libilo prolinani současnosti a minulosti.

Olous1
10.09.2020 3 z 5

Zimní lidé se mi líbily o trošku víc, ale jinak se to dalo.Takový duchařský příběh.Za mě průměr.Ikdyž asi za pár dní už nebudu vědět o čem kniha byla.

Adliczka
10.09.2020 5 z 5

Jo, mě se tenhle příběh líbil. Dobře, plynule se četl. Označuji ho za lehkou duchařinu. Jednotlivé kapitoly se střídaly tak, že pokaždé byl popisován pohled jedné osoby příběhu. A autorka toho využila právě k navýšení napětí. Měla jsem různé teorie, jak to celé dopadne, ale tohle mě nenapadlo. Určitě si přečtu ještě jinou knihu od McMahon.. a nejspíš to budou Zimní lidé.

ankaras
08.09.2020 4 z 5

Neurazí, ale pokud se chcete u čtení duchařiny bát, tak tady se bát nebudete.

ArwenAragorn
23.08.2020 5 z 5

Duchové, stejně jako živí lidé, mohou mít nějaký svůj plán. Někteří přicházejí v míru, jen chtějí navázat kontakt s živými, zejména s těmi, s nimiž jsou spojeni. U jiných to může být složitější.
Duch se může objevit, aby vám předal zprávu, kterou nechcete slyšet, nebo dokonce aby vás před něčím varoval. Někdy se vracejí, aby si vymohli pomstu.

Pozvaní- až při čtení jsem pochopila název. Podmanivý duchařský thriller. Já bych rozhodně nenosila domů ty věci jako Helen. A vůbec- s duchy si to nechci rozházet.
Zimní lidé byli složitější a taky se mi líbili víc, tahle knížka je zase něco jiného. Kdo si chce počíst dobrou duchařinu, určitě doporučím.

smithynka
18.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha se zajímavým duchařským příběhem, který mě opravdu bavil od začátku až dokonce. Zimní lidé se mi líbili o trochu více, ale aspoň jsem se tolik nebála :D

Kátice
06.08.2020 4 z 5

Docela kvalitní duchařina

Irsaf
31.07.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře... Měla překvapivý závěr...
Ale nejvíc se mi líbila kniha Zimní lidé...

Clairka
31.07.2020 4 z 5

Taková duchařska detektivka. Některé pasáže zbytečně zdlouhavé ...

alka.2007
20.07.2020

Pro mne velké překvapení. Knížky s troškou nadpřirozena ani moc nemusim....Ale tato mne "vzala" hned po několika stránkách. Již mám objednané další tituly této autorky ☺

andrea7459
18.07.2020 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, nebojím se říct úžasná.. mísily se ve mě stejné pocity, jako při čtení knihy Zlomené duše... za mě 5 hvězdiček.

Denijel
11.07.2020 1 z 5

Nejvetsi zklamani. Natahovana kniha. Nejzajimavejsich asi poslednich 100 stran. Dej pruhledny a ta ducharina to byl asi proste jenom vtip. Nebavilo me to a velmi me to zklamalo.

MartinProtschke
03.07.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila,ale zatím od autorky vedou Zimní lidé

Tabby
29.06.2020 3 z 5

Přečetla jsem všechny tři knihy od této autorky (Zimní lidé, Vermontské psycho i Pozvaní). Mohla jsem si je porovnat a i ohodnotit podle toho jak se mi, která kniha líbila.
A tahle se mi líbila nejméně.
Děj se šíleně vlekl a celé to bylo takové nudné až mdlé. Velká pozornost se tam strhává na stavění domu.
Navíc jak v Zimních lidech, tak ve Vermontském psychu střídala autorka minulost a přítomnost, tady to úplně, až na malé střípky, vynechala a o Hattie a jejím života nevíme pomalu vůbec nic.
Za co knížku chválím je rozuzlení (i když předvídatelný) a posledních cca100 stran, kdy byl konec konečně akční a něco se v knize dělo. :)

dachi
11.06.2020 3 z 5

Musím říct, že se mi líbilo více dílo Zimní lidé. Četlo se to dobře, ale sem tam jsem přeskakovala odstavce, protože nemám ráda když se jedna myšlenka vyjadřuje na dvě stránky.

Anette_De
10.06.2020 5 z 5

První kniha od této autorky a určitě ne poslední! U některých momentů v knize mě opravdu mrazilo. Detektivní linka také výborná, takže můžu jen a jen doporučit!

Zaninka080
06.06.2020 5 z 5

Mě se kniha moc líbila a opravdu dobře se četla. Je to takové oddechové čtení.

mario.nette
03.06.2020 5 z 5

Moc se mi to libilo! Pravda, nebylo to desivy nebo tak. Ale spis hezky dobrodruzny a napinavy. Teda napinavy ne diky duchovi, ale byla jsem zvedava, jak to dopadne :) a konec jsem teda necekala...

Renatecka
01.06.2020 3 z 5

Dobrý, ale čekala jsem, že se konečně u nějakého horroru budu bát. Byla to spíše taková pohádka. Ale tak dalo se to přečíst. :)