Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1120 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

magica6099
23.06.2021

Právě dočteno.
Velmi příjemné, až občas mrazivé čtení. Já horory a duchařiny prostě můžu.
Trochu podobné Hřbitovu zvířátek, takže komu se tenhle žánr líbí, určitě doporučuji!

stanislav.janac
26.04.2021 3 z 5

Čekal jsem víc, dost mi vadilo slovo náměsíčník. Celá kniha mi přišla taková neslaná nemastná, četla se ale dobře.

Anette99
21.04.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, kde se prolíná minulost a současnost. Ale čekala jsem to trochu strašidelnější.

Beky
09.04.2021 4 z 5

Za mě hodně povedený příběh, místy mírně znepokojivý a docela slušně propletený ve dvou časových linkách. :)
Chvílemi mi to připomínalo Řbitov zviřátek od Kinga, nechci spojlerovat, :)) ale opravdu zajímavý a mírně nešťastný děj, četlo se to samo.

jahlina
02.03.2021 3 z 5

Knížka se nečetla špatně, zajímalo mě, jak to ve finále dopadne a to mě ve čtení táhlo dál. Jen jsem čekala, že se trochu budu i bát. Byl to spíš smutný příběh s duchařskou zápletkou...

suiteki
10.02.2021 5 z 5

Moc povedená knížka. Ze začátku mi trochu dělalo problém přeskakování v čase a střídání postav, ale pak jsem se začala orientovat a kniha už nešla odložit. Konec mě překvapil.

Madellaine7
25.01.2021 4 z 5

Není to žádné veledílo, ale kniha se čte dobře. Příběh mě táhnul číst dál i když jsem se teda nebála vůbec.

kanitsuj
18.01.2021 5 z 5

Zprvu jsem měla pocit, jako bych četla Barbaru Erskinovou - očekávala jsem, že přijde přepnutí do současnosti a hrdinové budou "na střídačku" řešit tajemství a křivdy z minulosti, což se také stalo, ale tam veškerá podobnost skončila. Velké množství postav a komplikovaný děj možná mnohé odradí, ale Ti, kteří se dokáží prokousat několika desítkami stránek budou nakonec spokojeni. Vše do sebe zapadne a vzhledem k žánru i překvapivě reálně. Zaujme mrazivá zimní atmosféra, psychologie postav i četné detektivní zápletky. Některé momenty jsou trochu za hranou, ale pokud čtenář nemá problém s existencí zombíků, přenese se i přes tuto nesnáz a knížku si vrchovatě užije. Pro mne byli Zimní lidé určitě nejpropracovanější a nejzajímavější autorčinou knihou.

Fifth Element
16.01.2021 3 z 5

No, četlo se to dobře, ale asi do poloviny to bylo všechno celkem dost zmatene a to ml docela vadilo. Ale nebylo to zas nejhorší, takový zlatý střed

evin84
16.01.2021 3 z 5

No na knihu jsem se těšila ale zas mě tak nenadchla....

zlatkr
06.01.2021 5 z 5

Bylo mi líto jen to, že to prostě nelze přečíst za jeden den ????????

daniska
29.12.2020 5 z 5

Právě dočteno. Příběh vás vtáhne a nepustí. Škoda že není takových knih více.

Twinny
22.12.2020 3 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ze začátku jsem neměla problém knihu odložit a několik dní se k ní nevrátit. Potom to začalo být zajímavější, ale napětí nebo dokonce strach jsem necítila.
Neodhadla jsem téměř nic z toho, co se stalo. Nakonec to do sebe zapadlo. Ale žádná sláva to nebyla.

Schary
14.12.2020 5 z 5

Napínavý hororový příběh něco mezi duchařinou a zombíkama. Postavy jsou uvěřitelné a jednají vcelku logicky, četlo se to samo.

charlizee
27.11.2020 3 z 5

Zimní lidé jsou strašidelným příběhem, který se odehrává částečně na počátku 20. století a částečně v současnosti. Tušíte správně, že se prolínají dvě časové roviny.
Co tam máme dál...? Jedno zapadlé městečko v americkém Vermontu, nespokojenou dospívající dívku, jedno prokletí, tajný deník s postupem, jak oživit mrtvé a taky portál na onen svět... To asi tak pro představu. :)))
Nejvíc jsem se těšila na to, jak se strašně budu bát..., když v tom najednou zazvonil zvonec a knížka dospěla ve svůj konec... :)))

Domisek1
24.11.2020 5 z 5

Upřímně nevím co napsat.Něco tak tajuplného co mi bralo dech jsem ještě nečetla.Kniha byla skvělá,napínavá,
děsivá.Dobře a rychle se četla.Jako matka jsem se snadno vžila do role Sáry.Což mi bralo dech.Četla jsem dost knih ale tahle byla ze všech top!Určitě si jí ještě přečtu.

Marekh
12.11.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhl po knize ze žánru - duchařina. V knize se střídají pohledy z minulosti a přítomnosti a kapitoly jsou střídány z různých úhlů pohledů jednotlivých postav. Kniha se četla celkově dobře a určitě se čtení hodí do podzimního období, kdy se brzy stmívá a je pochmurný čas. Ideální období na duchařské příběhy. Knihu jsem četl při denním světle a příliš jsem se nebál. Kdoví jak by to vypadalo, pokud bych se rozhodl číst knihu v noci. :) Kniha má pěkný přebal. Knihu hodnotím na 80 %.

groula
05.11.2020 5 z 5

Tak to byl hukot. Četl jsem to po nocích a měl husí kůži snad i na zadku. Kapitoly skvěle ukončeny tak, že to člověka nutilo číst dál. No hustý.
A ten závěr taky pecka....

Zuzizana
01.11.2020 4 z 5

Kniha byla zajímavá, svižně se četla, ale trochu mě zklamal konec ve skále, který byl podle mě uspěchaný. Proto dávám dolů jednu hvězdičku.

Rozmarýna Rozm
16.10.2020 1 z 5

Těžká nuda. Nestává se mi, že bych knihu nedočetla. U této se to stalo