Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1120 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Rozmarýna Rozm
16.10.2020 1 z 5

Těžká nuda. Nutila jsem se to dočíst, ale vzdala jsem to.

lucinka84
04.10.2020 3 z 5

Ach jo. Tak jsem se těšila, že se budu bát a nic.

andrea7459
02.10.2020 5 z 5

Napínavá a nepředvídatelná, večerní čtení mi dávalo zabrat.... vůbec jsem neměla ani náznak nějakého tušení, jak celý příběh dopadne. Parádní kniha. Dějově se mi o něco více líbila kniha Pozvaní, ale obě obě za plný počet. Parádní čtení.

marti7729
27.09.2020 5 z 5

uchvatna, napinava kniha. prelouskano behem chvilky. Uplne jsem se tedy u ni nebalo, na to potrebuju vic, ale je dotahla, zajimava, urcite neprohloupite. ja ji uprimne vzala podle obalky ???? jsem rada, ze mi padla do oka. Dobre straveny cas ????

Sabča817
15.09.2020 2 z 5

Pro mě velké zklamání! Vůbec jsem se nebála a nelíbila se mi. Do čtení jsem se nutila násilím. Tuto autorku už vyhledávat nebudu!!! :-(

Monni
14.09.2020 4 z 5

Musím přiznat, že od knihy sem čekala malinko ví, ale zklamaná nejsem. Hororové příběhy miluju (i když se u nich nebojím a opravdu se těším, až se budu u nějaké knihy bát nebo mít alespoň mrazení a husí kůži) a tenhle se četl opravdu lehce. Bylo to čtivě napsané a líbilo se mi i proplétaní deníkových zápisků a minulosti s přítomností. Ovšem občas mi to přišlo malinko přitažené za vlasy, ale pro mě to bylo takové úsměvné.

medulinka
12.09.2020 5 z 5

Napínavé, mrazivé, děsivé. Dávám palec nahoru a doporučuji těm, co mají rádi napínavé, možná až trochu hororové čtení.

85098211
12.09.2020 4 z 5

Kniha se dost dobře čte, je napsaná lehkým perem a definitivně zajímavá, jen jí chybí větší napětí. A také tematicky to nebyl právě můj šálek čaje. Hodně mi (hlavně v závěru) připomínala Stephena Kinga, přestože se jinak - samozřejmě - jedná o úplně jiný příběh. Za sebe mám mnohem raději, pokud se autor více drží reality, ale to se u hororu asi moc často nestává ;-). Jinak se mi zápletka líbila a také proplétání minulosti se současností mne zaujalo. Upřímně řečeno, chyba je ve mně, protože jsem (podle anotace) očekávala něco jiného - a sice více thriller, než to ostatní. Kniha je však i tak poutavá, musím ocenit skvěle vykreslenou atmosféru a ve finále jsem byla opravdu ráda, že se mi dostala do rukou ;-).

Terisek99
24.08.2020 4 z 5

Kniha byla dobrá. Chybělo mi tam napětí, ale stojí za přečtení.

IvikaS
17.08.2020 4 z 5

Četlo se to dobře ale chybělo mi tam napětí.

Calinda
07.08.2020 4 z 5

Knížka patří k tomu lepšímu, co jsem z tohoto žánru četla, místy sice podle mě trochu přestřelené, ale pořád si to drží slušnou úroveň. Navíc jsem knihu četla sama doma v nočních hodinách a musím říct, že fantazie dost pracovala, představovala jsem si, že když zvednu hlavu od knížky, uvidím tam stát malou holčičku, brrr…

Richie1
03.08.2020 3 z 5

Lehce nadprůměrný horor s kvalitně stupňovanou zápletkou a prolínajícími časovými osami. Občas mi to prolínání různých dob trochu lezlo na nervy, zvláště, když jsem nečetl knihu pravidelně a musel tak vzpomínat na předchozí děje. V závěru už byl příběh trochu překombinovaný, ale jinak slušně završen. Znovu už knihu nejspíše nikdy číst nebudu, nezaujala mě až natolik. 65%

Aquagirl
29.07.2020 4 z 5

Po pravdě jsem čekala, že se budu u knížky trochu víc bát, takové to klasické mrazení se ale nedostavilo. Kniha je ale přesto hodně zajímavá, hezky napsaná, byla jsem zvědavá jak dopadne a čtení mě bavilo.

obcasctu98
25.07.2020 4 z 5

Opravdu dobře napsaná kniha. Bavilo mě propojení minulosti se současností. Hlavní postavy jsem si oblíbil. Byly skvěle napsány a poměrně dobře propojeny, bavilo mě to. Jednu hvězdu dolů za opravdu komickou zápletku z domu tety, která byla napsaná za běhu. Celkový dojem z knihy je ale dobrý, nenudil jsem se. Přečteno za jeden den.

Selket
24.07.2020 5 z 5

Velice napínavé! Musím obdivovat tu systematickou a profesionální rozkouskovanost příběhu. Klidnou a rozvážnou cestou vás autorka nechává tápat aniž by se sama nechala strhnout. Samozřejmě by se tomu dalo vytknout pár věcí, ale já se nechala strhnout atmosférou.

Alma-Nacida
20.07.2020 3 z 5

Syntéza duchařského příběhu a skoro krimi, nebála jsem se, spíš jsem byla zvědavá, jak se to vysvětlí. Přijde mi trochu neuvěřitelně rozuzlení příběhu Sáry, hlavně kdo je tam pachatelem, ale nechci zbytečně prozrazovat děj.
Celkově docela dobrá oddychovka.

raffi
20.07.2020 4 z 5

Výborná atmosféra knihy, ale viac než strašidelné, mi to miestami prišlo nechutné alebo skôr nepríjemne (už len teoretická predstava, čo je niekto schopný urobiť pre návrat milovaného čoveka, mi je proti srsti)... Nevedela som sa stotožniť s chovaním niektorých postáv a občasný chaos v striedaní minulosti a prítomnosti uberal na napätí. Koniec pobavil, presne to som očakávala.

C.Skilark
19.07.2020 5 z 5

McMahon a její duchařiny jsem si velmi oblíbila. Má svůj originální literární styl, který mi sedl. Mohu jen doporučit.

Monkas1
17.07.2020 5 z 5

Doporučuji

sofo
12.07.2020 3 z 5

Kniha byla čtivá. Děj v několika linkách byl dobře zpracován a nakonec se vše krásně propojilo. Jen ta hrůza a napětí u mě chyběli.