Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1122 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Lucie311
19.04.2020 4 z 5

Příběh se četl velice dobře, kniha byla napínavá,přehledná. Něco mi tam ale scházelo. Úžasný konec.

Clairka
07.04.2020 5 z 5

Výborne dílo. Knihu jsem doslova hltala. Skvělý konec.

Luci-27
01.04.2020 5 z 5

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Neskutečně mě bavila od začátku až do konce. Doporučila bych všem.
Místy jsem se i trošku bála.
Úžasně napsané a čtivé. Hlavně ten nečekaný konec. Musím si pořídit i další díla od autorky.

essidaven
30.03.2020 4 z 5

Četla jsem před nějakou dobou, vím, že mě kniha bavila, ale přesto něco chybělo. Možná jsem jen měla opravdu divný pocit ze Sářina příběhu, protože je tak beznadějný. Něco mě nutilo číst pořád dál, ale rozuzlení nemělo takový wow efekt, jaký jsem čekala. Ale určitě dám autorce ještě šanci.

Turante
27.03.2020 4 z 5

Dobře napsaný ducharsky román, četlo se mi to lépe jak Duch domu Ashburnů. Určitě si přečtu další knihy od autorky.

Kátice
24.03.2020 4 z 5

Hezky napsané. Autorka má cit pro popis prostředí a událostí. Určitě si přečtu další její knihy!

Daduška
23.03.2020 4 z 5

Super počtení pro dobu nouzového stavu. Napínavé, tajemné, přesto logické. Všechno do sebe zapadne. Početla jsem si.

Kami33
21.03.2020 5 z 5

Moc hezké. Dvě časové roviny, několik osob z jejichž pohledu je příběh vyprávěn, něco napětí, strachu a mystiky. Prostě super.

Mirin1349
03.03.2020 5 z 5

Tohle byla jedna z nejlepších duchařských a lehce hororových knížek, kterou jsem kdy četla. Příběh mě dostal hned první kapitolou a každá jedna následující mě i nadále udržovala v napětí. Skvěle se tam střídaly pasáže z minulosti a současnosti, obě dvě by stačily samy o sobě na samostatný příběh. Při částech z deníku jsem měla mrazení v zádech, postupně se rozplétalo klubko záhad a ani konec mě nezklamal. Nemám knize co vytknout a velmi brzy se vrhnu na další počin autorky.

TerezaRůža
27.02.2020 3 z 5

Uf. Už dlouho se mi nestalo, že bych se musela do knížky tolik nutit, a to jsem se na ni opravdu těšila. Nevím, příběh Sáry měl potenciál, ale v záplavě všeho ostatního to jaksi zaniklo. Celkově mě ten příběh nezaujal, bohužel.

Hasali
20.02.2020 5 z 5

Pěkná knížka, četla se mi pěkně. Jen jsem se moc nebála, byla to taková pohádka s čerty, ježibabou,... ne, to tam samozřejmě nebylo :-) Pohádka pro starší a pokročilé.. (chtěla jsem napsat pro dospělé, ale to by zase zavánělo úplně jiným žánrem :-))

zandu
19.02.2020 5 z 5

Skvělá duchařská strašidelná "pohádka" pro dospělé. Super změna po krimi a thrillerech plných vražd. Opravdu jsem se místy bála.

wooloong
12.02.2020 4 z 5

Dobře napsané, stručně, přesto byly osoby i prostředí dobře vykreslené. Čtenář se může ponořit do děje a spoluprožívat příběh se všemi zúčastněnými. Nejděsivější částí pro mě nebyly události kolem statku a Ďáblova pařátu, ale návštěva Candicina domu. Napínavé, tajemné, za mě doporučuji jako oddechovku na dlouhé zimní večery.

ctuacturad
10.02.2020 4 z 5

Bát se v zimě je fajn. S touhle knížkou to jde i bez sněhu. Moc dobře napsaná duchařská pohádka, co má smysl i rytmus.

kramlinka88
08.02.2020 5 z 5

Přemýšlím jaký napsat komentář :-) kniha se mi moc líbila, byla dle mého názoru originální, velmi dobře a čtivě napsaná, jeden večer jsem z ní nemohla spát :-D řekla bych že doteď tohle ve mě dokázaly vyvolat pouze Kingovy knihy, takže klobouk dolů, kniha stojí 100% za přečtení, Gertie uf....možná těch strašidelných nocí bude víc :-D

Dija
06.02.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek řízlej Pánem prstenů. :D Nicméně mě to ohromně bavilo. Zejména začátek, kdy se postupně odkrývá, o co tam půjde! Moc jsem se ale nebála. Chtěla jsem se bát víc. ;)

Horalka5
06.02.2020 5 z 5

Zprvu se mi kniha nečetla snadno, ztrácela jsem se v postavách a v dějových liniích, ale po chvilce jsem se zorientovala. Jinak se kniha četla dobře, měla dobře vykreslenou atmosféru a konec jsem četla jedním dechem :)

Sherosraz77
30.01.2020 4 z 5

Kniha byla zábavná, napínavá, místy celkem strašidelná. Mnohem povedenější než autorčino “Vermontské psycho”. I když jsem opět tušila, jak to celé dopadne, přece jen mě závěr maličko překvapil. Aby jste tomu rozuměli, myslela jsem, že v knize zemře více lidí :D Dávám čtyři hvězdy, přece jen jsem nebyla vystrašená dostatečně :D

Pianistka
21.01.2020 3 z 5

Ačkoliv se "duchárnám" vyhýbám, výjimečně jsem sáhla po tomto titulu a předčil má očekávání. Autorka mě držela v napětí, a to zejména prokládáním jednotlivých dějových a časových os. Námět, narace, fabule i syžet byly na výbornou. Závěr měl grandiózní spád a překvapil.

siginek9
17.01.2020 3 z 5

Kdo ma rad ducharinu, tak prave pro nej tato kniha muze byt zajimava. Pro me jedna z tech lepsich, ale jen proto, ze duchove me zajimaji.