Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1122 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

DeathHarmony
04.01.2020 4 z 5

Rozhodně se nedá popřít, že se jedná o velmi zajímavý nápad. Příběh byl vyprávěn zvláštním způsobem. Byla to trochu chaotická kombinace dvou typů vyprávění a několika časovými liniemi. Takže se člověk musel docela soustředit, aby vše dokonale pochopil. Ale ve výsledku to bylo celkem dobrý:)
Chvílema se to táhlo, ale jinak jste se pořád a neustále těšili na nově odhalené tajemství, které vám zapadne do složité skládačky.
Ale stejně mi na tom něco trochu chybělo, jinak super.

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha. V určitých pasážích jsem měla opravdu "divný" pocit. Autorka rozhodně umí nastolit strašidelnou atmosféru.
Zezačátku mě docela mátlo kdo je kdo, ale po pár kapitolách jsem se zorientovala. Každopádně jsem se nemohla od knihy odtrhnout a celý den myslela na to až budu číst dál.
Kdo chce mít větší požitek že čtení doporučuji číst večer a nebo nejlépe v noci!!

Nedelim_se
31.12.2019

Knihu jsem přečetla..no, spíš zhltla..chvíli po jejím vydání. Od té doby chodím po knihkupectvích a všude si žádám "knihu podobnou Zimním lidem". Za mě super!

hellena1523
30.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Postavy zdařile vykreslené, příběh (pro mě) tak děsivý, že jsem mohla číst jen ráno a odpoledne (totiž cestou do a z práce, doma už pak bylo moc tma a prázdno), bezvadně vypointovaný a ještě teď, když si vzpomenu, mi vstávají chloupky vzadu na krku.
Obálka je na můj vkus trošku amatérská, ale celkový dojem nekazí. Já byla moc spokojená.

Vinnareva7
27.12.2019 4 z 5

Celkem strašidelná a čtivá. V noci na chatě super čtení.

mrliš
08.12.2019 4 z 5

Za mě spokojenost. Čtivé, svižné. Asi tak do dvou třetin mě to bavilo moc - poté se příběh začal ubírat k závěru, který bych uvítal nějak jinak. Proto nedávám plných 5 hvězdiček ale 4. Za mě se jedná o povedenou knihu. Doporučuji.

Costanzo
07.12.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala z důvodu, že mám ráda duchařské příběhy. Bohužel mě kniha neoslovila, protože na můj vkus je v příběhu příliš mnoho postav a ze začátku jsem se absolutně ztrácela. Když už jsem si konečně zhruba ve třetině knihy přiřadila, kdo je kdo a kam patří, do příběhu vstoupily nové postavy. Prolíná se zde několik příběhů, je to celkem zmatené a další postavy mě akorát odváděly od soustředění. Autorka je bohužel nezvládla ukočírovat, protože ve velké části neustále narušovaly děj. Co se týče samotného námětu, místo Ďáblův pařát mi připomnělo knihu Strach od Kariky, oživení mrtvých připomínalo Řbitov zvířátek od Stephena Kinga a taky tam najdete podobnost s knihou Duch domu Ashburnů, takže se nejedná o příliš originální námět. Nicméně věřím, že si kniha své fanoušky zcela jistě najde. Optimálně bych doporučila knihu těm, kteří nejsou zběhlí ve strašidelných příbězích, takže by je to mohlo bavit. Rozhodně nedoporučuji těm, kteří například milují Stephena Kinga, tato kniha vás neosloví.

Anténa1991
04.12.2019 3 z 5

Dějová linka Sáry - bomba!
Dějová linka Ruthie - podprůměr.

Suma sumárum 3*

Adél784
01.12.2019 5 z 5

taková strašidelná pohádka pro dospělé 4,5/5

Renatecka
23.11.2019 3 z 5

Hurá. Dočteno. Pojďme se začíst do něčeho smysluplnějšího :-D Ze začátku dobrý, ale pak už to nudilo.

LenkaGonn
22.11.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila. Horory nečtu, ale tohle podle mne ani horor nebyl. Odpočinkové fajn čtení. Příběh byl rozhodně zajímavý a kniha se četla velice svižně.

Akireee
19.11.2019 5 z 5

Moje druhá duchařská kniha a super. Bavilo mě střídání postav i času. Příběh parádně,, odsejpal,,

Mindy
18.11.2019 4 z 5

Příběh lásky, pomsty, nenávisti, chamtivosti a navrch trochu čar a kouzel. Fajn knížka.

vojteska70
18.11.2019 4 z 5

Zajímavá kniha. Konec mohl býtt trochu napinavější

qydko
14.11.2019 5 z 5

Už Stephen King dobře věděl, že oživovat pomocí starých indiánských kouzel mrtvé děti není moc dobrý nápad. Poctivá čtivá duchařská knížka o tom, co může natropit milující rodič.

Pazďa
12.11.2019 4 z 5

Ve srovnání s Vermontským psychem řadím zimní lidi na stejnou příčku, myslím si že v této knize není tak poutavá záhada, za to je mnohem lépe zvládnuto finále knihy

nikl
05.11.2019 4 z 5

Kniha se čte sama. I když lítáte z jedné dějové linky do druhé, autorka to má dobře zvládnuté a jakmile se trochu zorientujete, začne vás to střídání bavit. Myslím, že tato - ani nevím, jestli říct duchařina, prostě hororová story - by neměla uniknout žádnému fanouškovi strašidelných příběhů. Čtyři hvězdy dávám proto, že jsem teď trošku "postižená" horory od Kariky a hodně srovnávám. A v tomto hororu mi přece jenom trošku chyběla ta pátá hvězdička :) Možná to bylo tím, že mě trošku zklamalo finále, kdy se ta pravá bububu duchařina, která z knihy dýchala na úplném začátku, hodně vytratila. Tak či tak stojí knížka za přečtení.

eva3992
03.11.2019 4 z 5

Děj knihy se odehrává v městečku West Hall ve Vermontu. Sledujeme ho v roce 1908, kdy je za svým domem nalezena zavražděná mladá žena Sára a v městečku se za podivných okolnostní ztrácejí lidé a obyvatele postihují různé tragedie. V současnosti městečko sledujeme z pohledu Ruthie, které jednoho rána zmizí matka a při jejím hledání nalezne v podlaze schovaný Sářin deník.
Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách a děj vypráví více postav, tak se příběh dozvídáme z různých pohledů.
Knížka je velice čtivá, po překonání prvních stránek, kdy jsem měla trošku zmatek v čase a postavách, jsem se zorientovala, začetla a knihu nedala z ruky, dokud jsem ji nepřečetla.
Příběh je napínavý, překvapivý a autorka Vám postupně odhaluje další a další souvislosti.
Při čtení jsem rozhodně neodhalila všechny záhady, děj mě bavil, jen konec mě trošku zklamal. Ale i tak za mě super čtení.

Shaxx
01.11.2019 4 z 5

Ideální pro začátek podzimu. Tohle mě fakt bavilo. Ráda bych sem napsala něco víc, ale nevyhnula bych se možným spoileroidním zmínkám, které obsahuje většina komentářů na cbdb a to nechci... Každopádně je to fakt čtivé, dala jsem to za jeden den, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout :D Přiznávám, že ze začátku jsem trochu plavala v postavách a časových linkách, ale pak jsem si to urovnala a bylo to fajn. Trochu mi přišla jako zbytečná linka s Katherine a Garym, ale chápu, že pro vývoj příběhu tam museli být. Od autorky mám v knihovně ještě Vermontské psycho, tak si to asi dám hned po téhle duchařině :)

GreenTee
17.10.2019 4 z 5

Kniha je rozhodně poutavá, čtivá a tak poctivě napsaná, že na rozluštění všech záhad čekáte až do konce, i když po celou dobu dostáváte správná vodítka. Líbilo se mi, jak autorka pracovala se zdánlivě nesouvisejícími příběhy lidí, kteří se navzájem neznali, a to i napříč dějinami. Na to, že "duchařské příběhy" často nečtu, jsem ale čekala, že se budu víc bát, možná by nebylo na škodu hodit hlavní postavy do většího nebezpečí, takhle jsem byla celou dobu až moc v klidu, že se těm holkám nic nestane.