Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1122 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Drndi
06.08.2019 5 z 5

Za mě nejlepší duchařina, kterou jsem četla, promyšlené, děsivé, vše do sebe zapadá, doporučuji všem příznivcům tohoto žánru.

kachnat
05.08.2019 5 z 5

Děj se odehrává v různých časových linií. Kniha je psána napínavě, dobře se četla. Nejprve Jsme nechápala propojení mezi osobami, které jsou v kapitolách brány jako hlavní postavy (stejně jako časové linie, jsou zde i příběhy různých osob), ale nakonec do sebe vše zapadlo....

IvcaIvet
01.08.2019 5 z 5

Neměla jsem žádné velké očekávání, ale musím říct, že mě ta kniha dostala. Napínavá od začátku až do konce. Žádné přehnané hororové scény a tak to má být. Za mě prostě dokonalá dávka napětí a tajemna.

ddkk
01.08.2019 4 z 5

Zvláštní kniha. Až do konce jsem si nebyla jista, jestli to autorka s těmi duchy myslí vážně. V každém případě je to příběh umně promyšlený a spletitý, v němž se prolínají různé časové roviny a odehrává se v něm spousta zla. Bylo to do poslední věty napínavé...Jen jsem si pořád říkala: kdo, sakra, je ta Katherine a odkud se tu vlastně vzala?
Nejsem právě fanouškem mysteriózních děl (pravda, až na Kinga), ale Zimní lidé mne docela zaujali. Nicméně, další knihu autorky zrovna číst netoužím...

L3nch4
01.08.2019 3 z 5

Kniha Zimni lide prectena za 5 dni.
Musim se priznat, ze mi ze zacatku vadilo stridani pohledu. Bylo to lehce matouci a uprimne jsem se chvilema trosku nutila do cteni.
Kdyz jsem se prokousala k pohledu Ruthie a soucasnosti, porad jsem si jeste rikala, o cem ze ma tahle kniha byt.
Opakovane jsem si cetla popis knihy na obalu.
Pohled Katherine me na chvili zmatl uplne. Pomyslela jsem si: Kdo je Katherine a co ma spolecneho s Ruthie nebo Sarou?
Take skakani z minulosti do soucasnosti a zase zpet do minulosti... obcas jsem se musela vratit k tomu, co uz jsem cetla, abych si pripomnela to ci ono.
Postupem casu mi stridani pohledu prestalo vadit a dokonce jsem se zacala orientovat v deji.
Par poslednich pohledu v knize vysvetli vse, coz je super.
I pres vyse uvedene vytky se kniha cetla dobre. Ale asi jsem od ni cekala dle ohlasu trochu vic. Na zadek jsem se z ni teda neposadila a neposadim.

EvaSupovic
31.07.2019 5 z 5

No jo no, už asi nikdy nepůjdu spát, než kouknu do skříně....mrazení, zatajený dech, to vše vás bude provázet při čtení této knihy.

andulis86
31.07.2019 4 z 5

Před chvíli jsem zrovna dočetla Zimní lidé ,napínavé, přečetla jsem jedním dechem. Celkem se bojím hororů, takže jsem raději četla přes den ???? v některých momentech jsem se celkem bála, co nastane. Konec knížky mě překvapil, čekala jsem jiný "reálný " konec, je nejspíš tím, že jsem tento žánr četla poprvé. Za mě dobrý ????

Svica
29.07.2019 4 z 5

Nepřišla mi až tak strašidelná, ale určitě stojí za přečtení. Čte se dobře, není zbytečně zdlouhavá a dává smysl.

Léňa2510
22.07.2019 5 z 5

Úžasná a hrozne desiva! Odkedy som ju otvorila, nemohla som prestať čítať. Odporúčam ????????

AndulinaU
19.07.2019 4 z 5

Strhávám pouze jednu hvězdičku a to za to, že jsem knížku čekala více hororovou a děsivější. Ale příběh mi to vynahradil. Bylo to napínavé, vůbec jsem nedokázala celou dobu odhadnout, jak to dopadne. Prolínání dvou různých časových období tomu na napětí přidalo, vždycky to v tom nejzajímavějším přeskočilo do druhé linie a já byla ještě víc napnutá a musela jsem číst dál a dál. Závěr mi dost připomínal knihu Duch domu Ashburnů, že by se spisovatelka nechala inspirovat?

Luciáš01
16.07.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Děj mě držel v napětí a s každou další stránkou jsem se těšila, co se dalšího dozvím. Je tam nádech hororu, nic extra děsivého, ale i tak občas zamrazí, a zároveň takové trochu pohádky. Velmi zajímavé je, že kniha je psaná z pohledu více osob a chvílemi v současnosti a chvílemi v minulosti, takže se prolíná vyprávění současnosti s tím, jak se to událo v minulosti a příběh je vyprávěn postupně z pohledu více postav. Zpočátku mi to přišlo nepřehledné, ale později jsem si to zamilovala a zjistila, že to dává knize své kouzlo a originalitu. Určitě doporučuji knihu přečíst.

katerina2660
15.07.2019 2 z 5

Čekala jsem asi víc... upřímně musím říct, že mne kniha ani moc nebavila. Bylo tam hodně rozvláčných míst, které jsem pak přeskakovala... závěr zvláštní...

Veroba
11.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Určitě si přečtu další od této autorky.

Rossel
07.07.2019 3 z 5

Atraktivní námět, kniha byla pěkně napsaná, ale nějak nenaplnila očekávání. Mrazivé, temné, napínavé či strašidelné si představuji malinko jinak. Bohužel i rozuzlení knihy pro mě bylo trochu zklamání. Škoda.

vera4669
05.07.2019 3 z 5

Nějak mi v knize chybělo napětí, střídání mnoha postav, že jsem se v tom celkem ztrácela občas. Jinak se ale kniha četla dobře

Libušš
01.07.2019 5 z 5

Kouzelná, temná, čtivá a výborna kniha se zajímavým příběhem.
Myslím, že knihu autorka napsat lépe nemohla. Prostě fantazy, co chce být horor, nevede se mu, ale tím se kniha stává pravé ořechové.

Micha-Él
25.06.2019 5 z 5

Ač nereálná a těžce přehnaná, ale v rámci svého žánru naprosto super! Je mi docela jedno, jestli je to horor nebo temná pohádka, mě knížka velmi bavila. Vzhledem k tomu, že duchařinu můžu, jsem si to vyloženě užívala :)

nemer
08.06.2019 4 z 5

Zimní lidé jsou spíše temnou pohádkou než klasickým horrorem, střídání časových rovin mi tentokrát nevadilo a začíst se mi nedařilo pouze v první kapitole. Pokud jde o příběh, spatřuji silnou inspiraci Řbitovem zvířátek, na rozdíl od něj však vyprávění není tolik depresivní a díky určité "pohádkovosti" je i mnohem čtivější. Náročnějšímu čtenáři bych pak jako alternativu Zimních lidí doporučila knihu Nebudete se bát ničeho zlého.

martina1199
07.06.2019 4 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo, knihu jsem přečetla za 1,5 dne. Prostředí i námět se mi moc zamlouvaly, i když hlavní zápletku jsem odhalila dříve než autorka čtenářům, ale nevadilo mi to. Líbila se mi mrazivá atmosféra, která příběhu v některých pasážích vládla, ovšem vyloženě strašidelný mi nepřišel. Trochu mě proto překvapily některé komentáře jiných čtenářek, které se u knihy skutečně bály.

wlado
30.05.2019 2 z 5

Pre mňa veľké sklamanie. Kniha je chaotická, striedajú sa viaceré dejové línie a ešte je príbeh podávaný z pohľadov rôznych ľudí. Knihe chýba napätie, ktoré je v duchárskych knihách nevyhnutné. Miestami kniha pripomína rozprávku pre deti.