Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1122 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

HanWali
28.05.2019 5 z 5

napínavé duchařské počtení, líbila se mi a doporučuji

Skippi16
27.05.2019 5 z 5

tahle kniha byla naprosto skvělá. Ale asi bych to stvoření nechtěla mít poblíž sebe....

Samema
22.05.2019 5 z 5

Krásná duchařská kniha,moc mě bavila :-D

Ellane
14.05.2019 5 z 5

Kdybych měla průběh převyprávět ve zkratce tak zní trochu šíleně, ale když jsem knihu četla tak jsem se do něj zamilovala po první stránce

Lafix
13.05.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

ZimníLidé
30.04.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.

Gabi212
24.04.2019 4 z 5

Jedna z těch lepších "duchařin", na které jsem v poslední době narazila. Není to úplně pecka, ale má to své jakési chladné kouzlo :)

Devil-Ivet
22.04.2019 5 z 5

Hororové příběhy moc nečtu, ale tady jsem se nechala strhnout davem. Perfektní zápletka, skvělý děj, žádné hluché místo, prostě skvost! Závěrečné scény byly šokující a knihu jsem prostě nedokázala odložit. S autorkou rozhodně nekončím. Doporučuji!

RADOST
09.04.2019 3 z 5

Chtěla jsem se bát, uvěřit ve svět duchů a nadpřirozena, poddat se napětí a prožívat tu záhadu spolu s postavami knihy. Jenže nešlo to. Asi špatné dávkování? Nepřesvědčivost? Nejen, že mě kniha "nepohltila", ale navíc mě neustále otravovala jakousi záměrnou hloupostí, nevyzrálostí a nelogičností jednání postav. Jistě, bylo to v zájmu zvýšení dějového napětí - ale v mém případě s opačným efektem.

bookcase
25.03.2019 4 z 5

Úplně na zadek jsem si z ní teda nesedla, což jsem po všech kladných ohlasech kolem sebe čekala. Ale vcelku se četla dobře, odsýpalo to. Nejlepší pro mě závěr.

Disinka
23.03.2019 5 z 5

Dalsi dobra kniha za mnou ????
Miluju horory v jakekoliv forme. I kdyz jsem se u tohoto tak moc nebala, byla jsem stejne napjata jak guma u trenek jak to dopadne, konec me trosinku zmat ale kdyz jsem si probehla vsechny souvislosti a casova pasma sedlo to vse jak melo a ja "prozrela"... Kdyby byla moznost i hvezdicky navic v hodnoceni ur ite bych ji tam dala ????

Hana721
23.03.2019 3 z 5

Nemám ráda duchařské příběhy, takže za mě ne.

Bauriska
20.03.2019 5 z 5

Konečně knížka, u které jsem se bála. Výborný, mrazivý příběh.

Arev122
16.03.2019 5 z 5

Zajímavý námět ve dvou časových rovinách, duchovno a napětí až do konce. Pěkné čtení.

Eva159
15.03.2019 5 z 5

Napínavé, přečteno jedním dechem

Marllo
14.03.2019 5 z 5

Milá autorko McMahon, moc Vám děkuji za tento skvělí román, který mě příjemně děsil, napínal a nedával mi spát. Přesně takto si představuji jak by měla vypadat kniha z ranku horrorů. Překvapivé momenty střídali ty děsivé a já Vám zobal z ruky jedna báseň. Moc děkuji za tento zážitek a už se neskutečně moc těším na další porci Vaší děsu plné fantazie. Vřele doporučuji těm co se rádi bojí.

sgjoli
10.03.2019 4 z 5

Knihu Zimní lidé jsem četla na zdejší doporučení a jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla, protože bych přišla o zajímavý čtenářský zážitek. Jako otrlá čtenářka hororů rovnou přiznávám, že strach jsem při této knize necítila, ale to vůbec nevadí. Líbila se mi ta atmosféra, která byla tajemná, ponurá a napínavá. Kniha měla spád, četlo se to samo. Autorka skvěle zvládla popis těch nadpřirozených jevů, co zde zahrnula. Působilo to věrohodně a uvěřitelně, což oceňuji - ne každý tohle zvládne. Vyskytuje se tu celkem dost postav, ale autorka je dokázala dost dobře rozepsat a odlišit je od sebe, takže čtenář se v nich dobře orientuje. Knihu jsem si moc užila a doporučuju!

rodak
22.02.2019 4 z 5

Dobrá duchařina.Uprostřed trochu nuda,ale konec to vynahradil.

monci6485
16.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla parádní jízda. Přečteno za 2 dny, prostě jsem musela vědět, jak to dopadne. Děj mi připomínal Řbitov zvířátek a takové knihy mám moc ráda.

veronika9700
16.02.2019 5 z 5

Horory a scifi jdou tedy úplně mimo mě. Ale tohle? To bylo super! Napínavé od první stránky. Skvěle vykreslené postavy, dobrá zaplétka, kniha je svižná a čtivá. Můžu ji jenom doporučit a to i lidem kteří tento žánr nevyhledávají stejně jako já.